Tai Generalinės prokuratūros prokurorai konstatavo įvertinę Kauno kolegų sprendimą birželio 4-ąją nutraukti tyrimą dėl įvairių pažeidimų įkalinimo įstaigoje: dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, piktnaudžiavimo ir dokumentų klastojimo.
Kaip skelbta anksčiau, daugiau nei pusantrų metų trukęs tyrimas vertinant Teisingumo ministerijos audito medžiagą birželį nutrauktas nustačius, kad nebuvo padaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.
Pranešime pabrėžiama, jog sprendimas tuomet buvo revizuotas Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus, o liepos viduryje nuspręstas patikrinti ir Generalinės prokuratūros atstovų – per šį laiką nebuvo gauta skundų iš Teisingumo ministerijos bei Pravieniškių pataisos namų.
Tyrimas buvo atliekamas dėl galimo piktnaudžiavimo, dokumento klastojimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo.
Ikiteisminis tyrimas pradėtas 2017-aisiais, gavus Teisingumo ministerijos audito medžiagą. Ministerijos pristatytose 2015 – 2017 metų kalėjimo veiklos tyrimo išvadose buvo nurodyta, kad su prastu turto valdymu, atliekų šalinimu, prastai vykdyta vidaus kontrole susijusi žala siekia apie 958 tūkst. eurų.
Teisėsaugos tyrimas atliktas įtariant, kad pataisos namų darbuotojai galėjo piktnaudžiauti tarnybine padėtimi atlikdami viešuosius pirkimus, sudarydami finansiškai nenaudingas sutartis, pažeisdami teisės viešųjų pirkimų teisės aktus, apgaulingai tvarkė įstaigos buhalterinę apskaitą.
Iš viso ištirta keliasdešimt įtartinų viešųjų pirkimų, paslaugų, nuomos sutarčių atvejų, apklausta keliasdešimt asmenų.
Tyrimą nutraukę Kauno prokurorai konstatavo, kad pažeidimai buvo padaryti, tačiau juos padariusiems asmenims nėra teisinio pagrindo taikyti griežčiausią – baudžiamąją atsakomybę. Prokurorai pabrėžė, kad po audito asmenys buvo nubausti už tarnybinius pažeidimus.
„Nutarime nutraukti ikiteisminį tyrimą konstatuota, kad pagal sutartis visi darbai buvo padaryti ir paslaugos suteiktos, nors jų pirkimų bei sutarčių vykdymo metu ir nustatyti procedūriniai pažeidimai, tačiau dėl jų nebuvo padaryta didelė žala. Tyrimo metu negauta duomenų apie galimą kai kurių bendrovių protegavimą, apie gaunamą tarp ūkio subjektų ir valstybės įstaigos atstovų nepagrįstą turtinę naudą, apie santykių tarp įmonių ir Pravieniškių pataisos namų atstovų palaikymą korupciniais ar kitokiais neteisėtais būdais“, – teigia Generalinė prokuratūra.