Kaip nurodoma antradienį išplatintame pranešime, tyrimas dėl savivaldybės tarybos narių naudotų lėšų pradėtas gegužę. Jo metu siekiama įvertinti, ar minėtos savivaldybės tarybos nariams mokamos išmokos, skirtos su jų, kaip tarybos narių, veikla susijusioms išlaidoms apmokėti, yra naudojamos racionaliai.
Atliekamo tyrimo metu nustatyta, kad 2019-2023 metais T. Alijošius, tuomet į tarybą patekęs su konservatorių sąrašu, su sutuoktinės individualia įmone, kurioje jis pats ėjo vadovaujančias pareigas, sudarė automobilio nuomos sutartis. Šių sutarčių pagrindu T. Alijošius Tauragės rajono savivaldybei teikė sąskaitas ir išlaidų ataskaitas, kaip tarybos nario veiklos išlaidas pagrindžiančius dokumentus.
Nustatyta, kad pagal minėtus dokumentus savivaldybė buvusio tarybos nario veiklai apmokėti per 2019–2023 metus skyrė daugiau nei 19 tūkst. eurų, iš kurių 18,5 tūkst. eurų sudarė automobilio nuomos mokestis.
Prokuratūros ieškinyje atkreiptinas dėmesys, jog karantino metu, kai tarybos ir komitetų posėdžiai vyko nuotoliniu būdu ir bendravimas buvo apribotas, T. Alijošius savivaldybei teikė dokumentus dėl maksimalaus dydžio išlaidų už automobilio nuomą. Turimais duomenimis, buvęs tarybos narys šių metų liepą Tauragės rajono savivaldybei grąžino 1 720 eurų, kaip nepagrįstai panaudotus.
Įvertinus faktines aplinkybes, darytina išvada, jog minėtos automobilio nuomos sutartys sudarytos neketinant sukurti realių civilinių teisinių santykių, prieštarauja civilinių santykių dalyvių elgesio principams ir, tokiu būdu, pažeidžia viešosios tvarkos ir geros moralės nuostatas.
Konstatavus, jog buvęs tarybos narys su savo sutuoktine sudarė niekinius ir negaliojančius sandorius, laikytina, kad jis nepagrindė savo kaip tarybos nario veikloje patirtų išlaidų.
Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė kreipėsi į Tauragės apylinkės teismo Tauragės miesto rūmus dėl minėtų sandorių pripažinimo negaliojančiais bei nepagrįsto praturtėjimo.