„Iš pateiktos informacijos kyla abejonių ar Kauno rajone bei Kauno mieste vandenį tiekiančios įmonės, o taip pat institucijos, atsakingos už vandens tiekimo kontrolę, ėmėsi būtinų veiksmų, kad būtų užkirstas kelias legioneliozės protrūkiui ir tokiu būdu nebuvo pažeistas viešasis interesas“, – teigia prokuratūra.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis (NVSC), iš viso registruoti 22 susirgimai legionelioze Kaune ir Kauno rajone, keturi šia liga sirgę žmonės mirė. Nurodoma, kad tik vieno iš jų mirties priežastis yra legioneliozė, likusių trijų – kitos gretutinės ligos.
Pirmadienį sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pranešė, kad legioneliozės protrūkis Kauno mieste ir rajone siejamas su Garliavos vandens siurblinės rezervuarų plovimo darbais.
Pasak jo, susirgusiųjų gyvenamosiose būstuose NVSC specialistų paimtuose mėginiuose aptikta legionelių. Mėginiai bus paimti ir Garliavos rezervuare.
Daugiabučių administratoriams ir individualių namų savininkams nurodyta atlikti vandens sistemų termošoką, pakeliant temperatūrą iki lygio, kuomet ligą sukeliančios bakterijos žūsta.
NVSC vadovas Vaidotas Gruodys sakė manantis, kad Lietuvoje nepakankamai kontroliuojami daugiabučių namų, gyvenamųjų bendrijų šilumos punktai, dėl to planuojama tartis su Valstybine energetikos reguliavimo tarnyba.
Apie legioneliozės protrūkį Kauno rajone pranešta balandžio pabaigoje. Kauno ligoninės pirmadienio duomenimis, šiuo metu čia gydoma 10 pacientų, du jų – intensyvios terapijos ir reanimacijos skyriuje.
Legioneliozė – plaučių uždegimo rūšis, kurią sukelia bakterijos. Maždaug vienas iš dešimties susirgusiųjų šia liga miršta. Šios bakterijos plinta per vandens dulksną (aerozolius), dažniausiai dėl netinkamai prižiūrimos ar sukonstruotos vandentiekio sistemos.