„Tyrimo metu buvo nustatyta Neries upėje rasto mirusio asmens tapatybė: tai 32 metų Šri Lankos Demokratinės Socialistinės Respublikos pilietis, kurio paskutinė gyvenamoji vieta buvo nustatyta Jungtinėje Karalystėje. Tyrimo duomenimis, asmens mirtis nebuvo smurtinė. Siekiant nepakenkti atliekamam ikiteisminiam tyrimui, detalesnė informacija šiuo metu neviešintina“, – teigiam Vilniaus apygardos prokuratūros atsakyme.
Pernai rugpjūčio mėnesį Neries upėje, Vilniaus rajone, ties Kūniškės kaimu, buvo rastas nenustatytos tapatybės ir amžiaus asmens kūnas, policija pradėjo ikiteisminį tyrimą mirties priežasčiai nustatyti.
„Nežinomas žmogus rastas Neries upėje, buvo nustatoma tapatybė, darytas DNR tyrimas. Rado artimuosius, tapatybę nustatė. Atrodo, migrantas, bet aš negaliu pasakyti, ar jis iš Baltarusijos, gal jie atnešė mums į Lietuvą, ar kaip“, – pasakojo vienas savo tapatybės nenorėjęs atskleisti asmuo, susipažinęs su situacija.
Iš pirminių duomenų paaiškėjo, kad Neryje irimo stadijos rastas asmuo yra vyras, institucijos bendrauja su žmona ir broliu.
Ikiteisminį tyrimą kuruojanti Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorė Irina Kurilo portalui tv3.lt dar trečiadienį teigė negalinti suteikti informacijos, nes tyrimas tęsiamas.
„Jums reikės palaukti, nes mes dar neturime visų atsakymų iš visų institucijų. Taigi negaliu suteikti informacijos“, – teigė prokurorė.
Neoficialiais duomenimis, šrilankiečio kūnas šiuo metu yra laikomas morge Lentvaryje.
Valstybės sienos apsaugos tarnybos patarėjas viešiesiems ryšiams Giedrius Mišutis informacijos suteikti negalėjo, tik paminėjo, kad Baltarusijos pareigūnai dažnai kaltina Lietuvą, Latviją ir Lenkiją nebūtais nusikaltimais. Pavyzdžiui, neseniai Latvija buvo apkaltinta, neva pertempė mirusio migranto kūną į Baltarusijos pusę.
Baltarusija 2021 m. pradėjo organizuotai siųsti migrantus per Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos sieną, tačiau visos šios valstybės ėmėsi itin griežtos sienos apsaugos, taikė apgręžimo politiką, kas reiškia, kad migrantai tiesiog neįleidžiami į šalį ir labai retais atvejais gali pateikti prieglobsčio prašymą, o sugebėję patekti buvo dažnai sulaikomi, nors Europos Sąjungos Teisingumo Teismas yra sukritikavęs šias priemones kaip neatitinkančias Europos Sąjungos teisės.
Migracijos karo pikas pasiektas 2021 m. gruodį, kai didžiulė migrantų minia buvo sąmoningai nukreipta jėga veržtis į Lenkiją, tačiau krizė išspręsta įsikišus Europos Sąjungos atstovams. Per derybas pasiekta ir skrydžių sumažinimo iš Irako į Baltarusiją, tačiau nemažai migrantų šiuo metu atvyksta per Rusiją į Baltarusiją ir bando patekti į Europos Sąjungą.
Lietuva ties siena su Baltarusija pastatė fizinį barjerą ir diegia stebėjimo sistemas, kad galėtų geriau saugoti sieną.