„Pirmas dalykas, kurį jiems reikėtų įvertinti, tai tiesiog pasižiūrėti į tai, kaip Lietuvos žmonės savotiškai nubaudė tą partiją, kuri mėgino, kaip jūs sakote, rodyti ragučius, kartais net ir badytis. Vis tiek prezidentas yra pareigūnas, Lietuvos žmonių renkamas tiesiogiai. Jeigu tas žmogus turi pakankamą visuomenės pasitikėjimą, mėginti konkuruoti su juo, mėginti nuolat jam mesti baltas pirštines, atsiliepia abiem pusėms, bet dažniausiai atsiliepia neigiamai tai pusei, kuri būtent tai daro. Rezultatą turime. Galbūt partijos, kurios netrukus pradės veiklą, įvertins šią aplinkybę“, – antradienį LRT televizijai sakė G. Nausėda.
Jis tikino nesantis naivus ir suprantantis, jog geri santykiai su naująją dauguma ilgainiui keisis.
„Medaus mėnuo yra puikus laikotarpis, bet jis vis tiek kažkada baigiasi. Turėsime ir susikirtimų, skirtingų požiūrių, bet labai viliuosi, kad vis dėlto tie klausimai bus sprendžiami ne ožiuojantis, ne pasinėrus į asmeniškumo okeaną, o siekiant, kad būtų rasti sprendimai. Tai – mano pagrindinis lūkestis ir viltis žvelgiant į ateitį“, – sakė šalies vadovas.
Tuo metu kalbėti apie santykius su kadenciją baigiančia centro dešinės koalicija ir didžiausią frakciją valdančiojoje daugumoje turinčiais konservatoriais G. Nausėda teigė nematantis prasmės.
„Tikrai nekomentuosiu mūsų jau praėjusių santykių, kadangi tai nebeaktualu. Šiandien man atrodo laikas užversti šitą puslapį, kurį turėjome su konservatoriais. Ten buvo ir kai kurių šviesių dalykų, buvo ir tamsesnių dalykų, bet tai – jau praeitis ir šiandien turbūt tai žmonėms mažai įdomu“, – kalbėjo prezidentas.
„Taip jau atsitiko, kad Lietuvos žmonės šiuose rinkimuose pasiunčia šią partiją pasėdėti ant atsarginių suolelio. Kaip jie išnaudos tas minutes sėdėdami ant atsarginių suolelio – ar stengsis grįžti į aikštę, ar liks ilgesniam laikui sėdėti – aš negaliu pasakyti, nes tai visiškai priklauso nuo jų pačių konstruktyvumo arba nekonstruktyvumo“, – tęsė jis.
ELTA primena, kad sekmadienį įvyko antrasis Seimo rinkimų turas. Daugiausia mandatų laimėjo Lietuvos socialdemokratų partija – ji turės 52 vietas parlamente.
Antroje vietoje liko dabartiniai valdantieji konservatoriai su 28 mandatais, trečioje vietoje esanti „Nemuno aušra“ gaus 20 vietų parlamente.
Kitame Seime taip pat bus Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ su 14 mandatų, Liberalų sąjūdis su 12 ir Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjunga (LVŽS) su 8 vietomis parlamente.
Į parlamentą taip pat pateko trys Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovai – Jaroslav Narkevič, Rita Tamašunienė ir Česlav Olševski. Pirmą kartą Seime atsidūrė ir Nacionalinio susivienijimo atstovas Vytautas Sinica. Mandatą gavo ir „Laisvės ir teisingumo“ pirmininkas Artūras Zuokas, save išsikėlę Viktoras Fiodorovas ir Vitalijus Šeršniovas.
Pakartotinio balsavimo metu prie balsadėžių išreikšti savo pilietinę valią atėjo 41,31 proc. Lietuvos rinkėjų.
O dabar turėkite
Nespėjo ateiti į valdžią, jau apgavo rinkėjus.
Paskui Ponia Vilija Blinkevičiūtė, pasakys kad biuždetas buvo paliktas mažas, ir paprašys rinkėjų dabar reikės pagyventi blogiau, kad ateityje būtų geriau.