Šalies vadovas penktadienį Taline kartu Estijos kolega Alaru Karisu ir Latvijos kolega Edgaru Rinkevičiumi dalyvavo Estijos XXVIII-oje dainų ir XXI-oje šokių šventėje.
„Šių metų Estijos šventės pavadinimas – „Iseoma“, arba „Giminystė“, – labai taiklus. Nes Lietuva, Latvija ir Estija yra daugiau nei kaimynės. Mus sieja istorija, bendros vertybės ir laisvės daina, kurios niekas negalėjo nutildyti“, – Prezidentūros pranešime cituojamas G. Nausėda.
Jis pabrėžė, kad dainų ir šokių šventės padėjo išsaugoti gimtąsias kalbas, tradicijas ir tautinę savimonę, anksčiau palaikė laisvės siekį.
„Nepamirškime – mūsų dainų ir šokių tradicijos kadaise buvo pasipriešinimo forma. Tai, ką pasaulis pavadino Dainuojančia revoliucija. Šiandien, būdami laisvi, mes ir toliau dainuojame ir šokame – ne protestuodami, o švęsdami. Tad šį vakarą, dainoms sklindant Talino padangėje, o žingsniams judant šokio ritmu istorinėje scenoje, tegu pasaulis dar kartą išvysta, kokia iš tiesų yra Baltijos dvasia: neįveikiama, vieninga ir amžinai laisva“, – sakė G. Nausėda.
Prezidentūros anksčiau penktadienį pateiktame vaizdo komentare Lietuvos vadovas pažymėjo, kad dainų šventės Baltijos šalis suvienija, yra bendru nesutarimus ištrinančiu ir pasiekimus iškeliančiu dėmeniu.
„Tikrai man buvo labai svarbu pasitikti šitą ypatingą šventę kartu su kolegomis prezidentais. Prisimenu, dar neišblėso įspūdžiai iš praėjusios Dainų šventės Vilniuje, kuomet prezidentas A. Karisas atvyko ir džiaugėsi tuo įstabiu renginiu ir reginiu Vilniuje“, – kalbėjo G. Nausėda.
Prezidentūra pažymi, kad dainų šventės Estijoje turi ilgiausias tradicijas Baltijos regione. Pirmoji įvyko 1869-aisiais Tartu mieste.
„Mes šiek tiek gal pradėjome tai vėliau, bet nepaisant to, esame lygiai tokie pat entuziastingi ir lygiai taip pat mylime šitą šventę“, – pažymėjo prezidentas.
BNS primena, kad praėjusiais metais buvo minimas Lietuvos Dainų šventės šimtmetis.
Pirmoji buvo surengta 1924 metų rugpjūtį Kauno Petro Vileišio aikštėje, dabartinės ledo arenos ir lengvosios atletikos maniežo vietoje. Nuo 1990-ųjų Lietuvai tapus nepriklausoma, Dainų šventė organizuojama kas ketverius metus liepos pradžioje.
Prieš du dešimtmečius UNESCO paskelbė Estijos, Latvijos ir Lietuvos Dainų švenčių tradiciją žmonijos žodinio ir nematerialaus kultūros paveldo šedevru.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!