„Šiek tiek laiko dar užtruks dokumentų rengimas tam, kad viskas vyktų be kažkokių rizikų ir su absoliučiu dalyvaujančių žmonių sutikimu, todėl pradžia šiek tiek nusikels. Galbūt į tą nukeltą pradžią mes galėsime pasitelkti daugiau kolektyvų, o ne tik vieną mokyklą. Galbūt tai galės būti ne tik mokyklos, o skirtingi kolektyvai, kurie galėtų tokiame pilotiniame projekte sudalyvauti ne nuo kitos, o nuo vėlesnės savaitės“, – spaudos konferencijoje penktadienį sakė I. Šimonytė.
Vilniaus savivaldybė anksčiau penktadienį skelbė, kad tikėtųsi ugdymą pradėti jau pirmadienį, jeigu bus spėti paruošti ir patvirtinti tam reikiami dokumentai.
Pasak premjerės, ši iniciatyva atsirado iš diskusijų Vyriausybės ekspertų taryboje.
„Mūsų ekspertai parengė testavimo algoritmą, kurį pritaikius mokykla galėtų pradėti saugiai veikti ir tas saugumas galėtų būti išlaikytas ilgesnį laikotarpį, tačiau tam, kad mes įsitikintumėm, ar tai veikia, ar ne, buvo sutarimas, kad norėtųsi ištestuoti ir patikrinti, kad nenuskubėtume į schemą, kuri, atrodo, ant popieriaus gerai veikia, bet nebūtinai veikia“, – kalbėjo I. Šimonytė.
Vilniaus miesto savivaldybės teigimu, projektas bus vykdomas Vilniaus Kunigaikščio Gedimino progimnazijoje, tose klasėse, kurių bendruomenės sutiks išsitirti.
Jiems bus taikomas vadinamojo kaupinio testavimo būdas, kai vienu kartu ištiriami visų vienos šeimos narių ėminiai.
Savaitę pasimokę klasėse vaikai išeis atostogų, per jas bus siekiama nustatyti, ar šeimose neišplito virusas.