Premjerė sako, kad hibridinę operaciją primena naudojami argumentai, kad tranzitui per Klaipėdą į trečiąsias šalis skirti ukrainietiški grūdai Lietuvoje pakeičia paskirtį – importuojami ir tuomet grąžinami į Lenkiją ar malami į miltus ar dar kažkaip naudojami.
„Bandymas teigti, jog Lietuva kaži kaip naudojama kažkokiose grūdų karuselėse, labai primena Kremliaus pastangas pykdyti tarpusavyje dvi didžiausias Ukrainos rėmėjas“, – komentare BNS sakė premjerė.
Anot jos, panašių teiginių pasitaikydavo ir anksčiau, pavyzdžiui, teigiant, kad Ukrainos karo pabėgėliams teikiama didesnė parama nei tų šalių gyventojams.
„Vertinčiau, kad pats protestas labiau susijęs su politiniu ciklu (vietos savivaldos ir Europos Parlamento rinkimais), tačiau argumentacijoje naudojami klaidinimai leidžia įtarti trečiųjų šalių naudojimąsi šia situacija“, – teigė I. Šimonytė.
„Norėčiau atkreipti dėmesį į tai, kad ūkininkų protestai ES šalyse yra viena labiausiai Rusijos propagandistų savo „laidose“ aptarinėjamų temų“, – pridūrė ji.
I. Šimonytės teigimu, Muitinės duomenimis, į Lietuvą pernai buvo importuota kiek daugiau nei 100 tūkst. tonų ukrainietiškų grūdų, o tai labai mažai, palyginti su Lietuvos produkcija.
Premjerė taip pat teigė, kad dėl lenkų ūkininkų grupių ketinimų trukdyti judėjimui per Lietuvos–Lenkijos sieną kalbama ne tik su Lenkijos, bet ir su Europos Sąjungos institucijomis, taip pat su pačiais protestuotojais.
„Eismo trikdžių turinys vis dar nėra aiškus, teigiama, kad bus tikrinamos transporto priemonės, nors jas tikrinti gali tik kompetentingos institucijos“, – sakė I. Šimonytė.
Lenkijos žemdirbiams nuogąstaujant, kad dalis Ukrainos grūdų iš Lietuvos vėl grįžta į Lenkiją, jie ruošiasi nuo penktadienio blokuoti kelią ties buvusiu Kalvarijos-Budzisko pasienio punktu. Planuojama, kad blokada truks apie savaitę.