Visgi labiausiai skubantiems specialistai pataria rinktis atsakingai, mat taip anksti papuošta eglutė gali nubyrėti švenčių net nesulaukusi.
Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Lietuviai taip myli Kalėdas, kad eglutes kasmet puošiasi vis anksčiau ir žaliaskarėms pinigų tikrai negaili.
„Kalėdinę eglutę žmonės renkasi labai jau taip stipriai, labai daug dėmesio tam skiria“, – sako „Skarota.lt“ įkūrėjas Pavel Ermakov.
Prekybininkai pastebi, kad šiemet kalėdinių eglučių paklausa atsirado gerokai anksčiau, nei pernai.
„Pirmosios eglutės jau buvo užsakytos kažkur prieš dvi savaites. Ir, kas keista, kad prieš tas dvi savaites ir prasidėjo tas visas pirkimas“, – pasakoja Pavel Ermakov.
Vieni skuba, o kiti laukia švenčių kantriai, laikosi tradicijų:
„Tai būna, kad tiesiog per Kūčias visa šeima rėdo, ir viskas“, – teigia eglučių augintoja Kristina Navickaitė-Keršpylė.
„Nu, dar gražiau, paskui nusibosta ta eglė. Puošiu dvi dienas prieš Kūčias ir viskas.“
„Per šventes, prieš Kalėdas, išvakarėse.“
„Namuose 19–20 gruodžio. Normalu taip.“
Šiemet eglutės pabrango
Palyginus su praėjusiais metais, eglutės brango. Prekybininkai sako, kad kaina kilo iki 10 procentų. Neaukštos eglutės kaina prasideda nuo 15 eurų.
„Nu tos kainos, nu gal 2–3 euriukus vis tiek pakils. Kadangi, nu, ir vazonikai brangu, ir trąšos, ir vandens, elektra, čia viskas susideda į darbo tas visas sąnaudas“, – vardija „Vilkaviškio medelyno“ įkūrėjas Gintautas Navickas.
„Šiaip vidutiniškai, tarkim, mano ūgio eglutę galima įsigyti ir už 40, ir už 60 eurų. Priklausomai nuo to, ar jinai kirsta, ar vazone“, – kalba „Skarota.lt“ įkūrėjas Pavel.
Vis labiau populiarėja eglučių nuoma. Yra prekybininkų, kurie siūlo atvežti, pastatyti, o po švenčių atvažiuoti ir pasiimti eglutę.
„Eglutę po švenčių iš namų išvežti yra tikrai nemažai reikalų. Ir tuos spyglius šluoti po visą ten kiemą ar laiptinę“, – pasakoja Pavel Ermakov.
Yra ir tokių, kurie siūlo žmonėms patiems atvažiuoti į medelyną ir išsirinkti dar augančią eglutę, kurią prieš šventes jiems nukirs.
„Atvažiuoja pirkėjas į vietą, išsirenka pagal skonį, kokią nori eglę, man moka 20 eurų, duodu dokumentus, kad ta eglė ne iš miško. Nors ir taip jinai akivaizdžiai matos, kad ne iš miško, ta eglė tanki, ne miško“, – aiškina eglučių augintojas Eugenijus.
Siūlo didelę įvairovę
Netoli Paįstrio gėlininkystės ūkį turintis, taip pat ir eglutes auginantis bei jomis prekiaujantis Eugenijus Galvanauskas sako, kad pasirinkti tikrai bus iš ko.
„Siaurinam, formuojam tas egles kasmet. Pradžioj buvo pasodintas laukas apie 3 tūkstančius, šiai dienai kažkur tai apie tūkstantį dar yra likę“, – teigia Eugenijus Galvanauskas.
Kaip sako prekybininkai, populiariausios eglučių rūšies nėra: kiek žmonių – tiek nuomonių.
„Vieni žmonės užsisako kėnius, kurie nori turėti, galbūt, didelį medį pas save namie. O kiti, galbūt, va, linkę užsisakyti eglutes vazonėlyje, ar tai sidabrines, ar tai paprastas lietuviškas“, – pasakoja.
O pirkėjų norus prekybininkai stengiasi išpildyti – siūlo pačias įvairiausias žaliaskares.
Kaip pastebi pardavėjai, nukirsta eglutė, jeigu stropiai laistoma, namuose gali išbūti iki 2 savaičių. Vazoninės eglutės dažniausiai išgyvena ilgiau. Todėl norint eglutę pasipuošti dar lapkritį, verta pasidomėti, ar ji sulauks švenčių.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.