• 7bet Banner

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas atsisakė panaikinti socialdemokrato Arūno Dudėno teisinę neliečiamybę – sprendimui pritrūko balsų, nes dalis parlamentarų buvo išvykę ar pasitraukė iš salės. Opozicija įtaria, kad balsavimo eiga galėjo būti suplanuota siekiant apsaugoti kolegą nuo teisėsaugos.

Seimas atsisakė panaikinti socialdemokrato Arūno Dudėno teisinę neliečiamybę – sprendimui pritrūko balsų, nes dalis parlamentarų buvo išvykę ar pasitraukė iš salės. Opozicija įtaria, kad balsavimo eiga galėjo būti suplanuota siekiant apsaugoti kolegą nuo teisėsaugos.

REKLAMA

Apie „čekiukų“ skandalo pasekmes naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ diskutavo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Matas Maldeikis ir daugybę iššūkių šiomis dienomis patiriantis „Nemuno aušros“ lyderis Remigijus Žemaitaitis.

Pradėkime nuo tos teisinės neliečiamybės. Kas vakar nutiko? Kodėl dalis Seimo narių, toks vaizdas, prieš tai balsavo, o po to dingo?

M.Maldeikis: Sudegęs dramos teatras įvyko. Seimūnai išėjo kai kurie, tas aiškiai matėsi. Vienam balsavime balsuoja, tada po truputį, po vieną, po vieną išeina išgert kavos ir po to balsavimu grįžta. Tai buvo, tiesą pasakius, toks, bent jau atvirai tai padarytų.

Antras dalykas, tiesą, kuris man buvo įdomesnis, tai pirmadienį, kai aš pamačiau nuotrauką, kad mes turim 20 parlamentarų, kurie yra išvykę į Briuselį. Tai kai suprantant Seimo virtuvę, kai 20 parlamentarų yra išvykę į Briuselį, tu arba nededi jokių svarbių klausimų, nes tu supranti, kad visko gali būti, arba tam jie ir būna išvykę, tam, kad jų tuo metu nebūtų, kai vyksta balsavimas.

Tai čia klausimas tikrai ne man. Klausimas yra Seimo vadovybei, kas tai buvo, bet iš esmės tai buvo priimtas sprendimas, poną Dudėną išgelbėti, kad neitų toliau byla. Ir šiuo atveju klausimas ne dėl paties Dudėno, klausimas, tokiu būdu Seimo valdančioji dauguma parodė nepasitikėjimą teisėsauga.

REKLAMA
REKLAMA

Nes jų klausimas, klausimą mes nesvarstėm dėl Dudėno, teisus, jisai kaltas ar nekaltas. Klausimas buvo, ar yra politinis motyvas tuose kaltinimuose, kurie buvo pateikti. Ir Seimo dauguma tokiu būdu pasakė, kad taip yra kažkoks politinis motyvas, jeigu nėra 71 balso, didžioji Seimo dauguma mano, kad ta čekikų istorija, kuri susijusi bent jau su Dudėnu, yra politizuota ir dėl to jo negalima atiduoti tirti. Tai čia klausimas yra daugumos, kaip jinai pasitiki tada teisėsauga, tiek teismais, tiek generaline prokuratūra?

REKLAMA

Pone Žemaitaiti, kas nutiko? Kodėl buvo sprendžiamas klausimas, kada tiek nebuvo Seimo narių?

R.Žemaitaitis: Tai aš irgi vienas tarp tų buvau irgi komandiruotė išvykęs, Matas gali paliūdyt, aš tiktais iš lėktuvo ir staigiai įlėkiau, bet jau, kaip sakant, pozna, bet jau lėkiau net lagamino, kaip sakant, net nepasiiėmiau, kad spėčiau.

lėktuvo į Seimo salę?

R.Žemaitaitis: Iš lėktuvo, taip, labai greitai ten tikrai, jau net žurnalistai juokiasi, viskas pamesta buvo. Bet nespėjom. Iš tikrųjų, tai gal pabandysiu paaiškinti. Matas šiek tiek yra neteisus vienoj vietoj. Seimo statutas numato, kada yra sudaroma komisija ir kada priima sprendimas dėl asmens patraukimo neliečiamybėm, sekančiam artimiausiam Seimo posėdyje privalo būti klausimas.

REKLAMA
REKLAMA

Tai esminis yra didžioji bėda tai, kad kam tada reikėjo daryti užpraeitą ketvirtadienį komisijos posėdį, kai tu žinojai, kad sekantis Seimo posėdis bus balandžio 29 d. 20 Seimo narių išvyksta į Europos parlamentą. Aš išvykęs į komandiruotę viduržemio jūros migracijos klausimais, kur nacionaliniam saugumui kyla šiandieną ir NSGK kaip tik svarstė šitą dalyką, ir kiti Seimo nariai irgi išvykę.

Na, tai jeigu paimam valdančiosios daugumos ir nevaldančiosios daugumos, tai grubiai valdančiosios daugumos Seimo narių nebuvo apie 18 išvažiavus. Tai 86 tu atimk 18, tu net šiandien neturi tos reikalingos 71 Seimo nario. Kiti, aš manau, dėl subjektyvių aplinkybių, žmogiškumai nesivėlė į tuos dalykus. Tai aš kaip ir sakau, kam reikėjo daryt tada ketvirtadienį tą komisijos posėdį, tai būtų padarę gegužės ten, nežinau, ketvirtą, trečią ar ten penktą dieną, kaip pavyzdys, ir būtų praėję.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O kas atsakingas už tą komisijos posėdį? Kas sprendžia, ar čia patys socialdemokratai sprendė šitą?

R.Žemaitaitis: Ne, iš pradžių buvo pasiūlyta pratęsti komisijos darbą, man atrodo, iki gegužės gal 12, kažkaip taip, man atrodo, buvo.

M.Maldeikis: Buvo planuota iki birželio

R.Žemaitaitis: Tai ten nesąmonė buvo, tai ten mes patys prieštaravom, sakom, jūs juokaujat, tai prokuratūra pateiks dokumentus ir greitai čia prasisuksit. Tai buvo matoma, kad prieš Velykas tas plenarinio posėdžio Seimo nebus, tada po Velykų, nuo tą gegužės 1 dieną, ketvirtadienis ne darbo dieną nebus, aš sakau, jūs darykit bent gegužės 12 dieną, pasilikit laiko tarpą, kad mažą ką. Deja, nebuvo įsižvelgta ir taip susišaukė komisija.

REKLAMA
patarimas jam eit iš seimo pačiam
o kas cia nesuprantamo seime vagys ir MELAGIAI
Tai gryna kriminalinė šaika
Tai gryna kriminalinė šaika
žmonės jūsų seimu net nevadina,esat vagių ir sukčių lizdas
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų