Kaip trečiadienį pranešė planą rengianti bendrovė „Vilniaus planas“, statybos, rekonstrukcijos, remonto, želdynų tvarkymo darbus bei jų prielaidas ir paveldosaugines sąlygas apibrėžiantį dokumentą planuojama parengti per dvejus metus.
Dokumentas turės nustatyti sostinės senamiesčio teritorijos ir apsaugos zonos ribas, apsaugos zonos paveldosaugos reikalavimus, skirtus išsaugoti išskirtinę visuotinę vertę ir vertingąsias savybes, nurodyti prioritetines tvarkymo kryptis ir teritorines apsaugos priemones, skirtas senamiesčio teritorijai apsaugoti, tvarkyti ir naudoti.
Pasak įmonės, rengiant sostinės senamiesčio specialųjį planą su visuomene planuojama konsultuotis trijuose projekto etapuose: pradžioje (esamos būklės įvertinimo etape), viduryje (sprendinių formavimo etape) ir pabaigoje (specialiojo plano rengimo baigiamajame etape).
„Pirmose dviejose konsultacijose kviečiami dalyvauti paveldo, architektūros, urbanistikos specialistai ir senamiesčio bei senamiesčio apsaugos zonos gyventojų atstovai (...)“, – nurodoma pranešime.
„Vilniaus plano“ teigimu, konsultacijose kviečiamų dalyvauti organizacijų sąrašas yra viešas Kultūros paveldo departamento svetainėje.
Savo ruožtu pavieniai gyventojai, norintys pateikti pastabas rengiamam dokumentui iki specialiojo plano sprendinių viešinimo procedūros, gali perduoti savo pastebėjimus sąraše esantiems seniūnams, seniūnaičiams ar bendruomeninėms organizacijoms arba viso dokumento rengimo metu savo pasiūlymus ir pastabas elektroniniu paštu siųsti Kultūros paveldo departamentui.
Pirmoji konsultacija su visuomene planuojama lapkričio mėnesį, jos metu bus pristatytas Vilniaus istorinio centro būklės vertinimas.