• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Skyrybų centro vadovo Sauliaus Vaikšnoriaus patirtis rodo, kad skiriasi kas antra susituokusi pora. Nors dabar skyrybų mažėja, dar net neįpusėjus metams pasipylė Lietuvos įžymybių skyrybų karštinė. Tačiau specialistas pastebi, kad paprastų žmonių skyrybų siužetuose nemažiau kuriozų nei įžymybių gyvenimuose. 

Skyrybų centro vadovo Sauliaus Vaikšnoriaus patirtis rodo, kad skiriasi kas antra susituokusi pora. Nors dabar skyrybų mažėja, dar net neįpusėjus metams pasipylė Lietuvos įžymybių skyrybų karštinė. Tačiau specialistas pastebi, kad paprastų žmonių skyrybų siužetuose nemažiau kuriozų nei įžymybių gyvenimuose. 

REKLAMA

O kelis dešimtmečius atgal, S. Vaikšnoriaus galva, skyrybų buvo mažiau, nes bet kokios skyrybos nuaidėdavo taip garsiai, kaip dabar būtų kalbama apie žymias, besiskiriančias poras.

„Įsivaizduokit skyrybas kokiais 36 metais, taigi ten ant visos apylinkės nuskambėdavo. Tu negali eiti išpažinties, negali komunijos eiti. O kadangi jie jau, aišku, išmirė, po to jų vaikai, kuriems, sakyčiau, 45–50 plius metų, irgi nelabai tokių daug likę, tai senosios vertybės dingsta ir prasideda skyrybos“, – paaiškino S. Vaikšnoras. 

Žymių žmonių skyrybų karštinė: „Kai kurie specialiai paviešina detales

Vienos ryškiausių arba paskutinės skyrybos, apie kurias skaitėme ir rašėme buvo dainininko Donato Montvydo skyrybos, Gedvydo Vainausko ir jo žmonos Iliuminatos skyrybos ir pačios šviežiausios – Mazalų skyrybos

REKLAMA
REKLAMA

S. Vaikšnorius pastebėjo, kad žmonėms ypač įdomu sekti, kaip įžymybių skyrybų metu „kraujai trykšta procesine prasme“. Jo manymu, taip tarsi išpučiamas burbulas iš svetimų žmonių iširusių santuokų ir skaudžių patirčių.

REKLAMA

Tačiau jis atkreipė dėmesį, kad ne visi gerai žinomi žmonės nori skirtis už uždarų durų, kai kurie netgi noriai viešina skyrybų detales, nes tai dažnai atneša dar žinomumo. 

„Kadangi tema skaudi, protingesni, žymūs žmonės tai prašo uždaro posėdžio, vis vien neviešinti, o kai kurie dar specialiai paviešina detales, ten pas juos kaip online gali stebėti procesą, nes jiems tas yra savotiškas socialinis, teisinis mazochizmas“, – skyrybų viešinimą prilygino savęs kankinimui S. Vaikšnorius. 

REKLAMA
REKLAMA

Pasak Skyrybų centro vadovo, žymių žmonių skyrybos dėl įprastai didesnio turimo turto ir finansiškai yra kur kas didesnis iššūkis nei bet kuriai kitai besiskiriančiai porai. 

„Tai nereiškia, kad ten gali daug turto prisiteisti, bet, pavyzdžiui, gali prisiteisti daugiau alimentų pinigėlių. Krepšininko Jasaičio byla yra pavyzdys. Kartu reikia dalintis turtą, kuris yra gana nemažas, nes žymus žmogus visą laiką turės daugiau turto negu koks varguolis“, – tvirtino ekspertas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 

Tačiau skyrybų advokatas Dainius Židanavičius pabrėžė, kad žinomumas nei kiek nepaveikia skyrybų kainos, nes kaip ir paprastoms poroms sąlygos tos pačios. Skyrybų kaina labiausiai priklauso nuo turimo turto.

„Žinomų žmonių tarpe lygiai taip pat yra ginčo atvejų, kur yra ir daug turto dalinama ir nesutariama dėl jo. Yra atvejų, kur to turto apskritai nebūna. Tai vat tas žinomumas ar kiti aspektai, iš principo susiję būtent su tais asmenimis asmeniškai, o formaliai neturi įtakos”, – paaiškino advokatas. 

REKLAMA

Vis dėlto D. Židanavičius pastebėjo, kad žinomos poros dažniau siekia konfidencialumo skiriantis. Todėl, jo manymu, visuomenė ir žiniasklaida kuo mažiau turėtų sužinoti apie žymių žmonių asmeninius ginčus bei skyrybas. 

„Žinomi asmenys yra žinomi dėl savo veiklos tam tikros, dėl tam tikrų pasiekimų, dėl tam tikrų savo darbų mūsų valstybėje ir jie turėtų išsaugoti savo privatų gyvenimą, todėl tie šeimyniniai dalykai turėtų būti atsieti nuo jų veiklos ir žinomumo”, – savo požiūrį išsakė jis. 

REKLAMA

Kuriozinės skyrybos ne tik tarp įžymybių

Skyrybų centro vadovas papasakojo, kad susiduria su neįprastais skyrybų scenarijais, kurių ir serialuose nepamatysi. Užsiminė apie atvejį, įvykusį prieš porą mėnesių. 

Moteris, įtarusi vyro neištikimybę, kasdien vyrui į maistą dėjo „kažkokių reikalų“, kad vyro lytinis pajėgumas sumažėtų. O štai, vyras pajutęs, kad turi potencijos problemų apsilankė pas žiniuonę, kuri jam ir paaiškino, ką žmona daro, ir patarė nevalgyti žmonos maisto. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vyras taip ir padarė – atsisakė žmonos maisto ir potencija atsirado. Pasitvirtinus žiniuonės teorijai pakvipo skyrybomis.

„Kada atsisakė žmonos maisto, viskas pagerėjo ir iškart pas mus atlėkė skirtis“, – juokavo Skyrybų centro vadovas. 

Buvo atvejis, kai pora, susituokusi Anglijoje, kai ši dar buvo Europos Sąjungos narė, skyrėsi Lietuvoje. Moteris laukėsi vaiko nuo kito vyro, o skyrėsi su pirmuoju. Tai, kad laukėsi, reikėjo slėpti, kad nebūtų iškeltas klausimas dėl alimentų ir moteriai pavyktų kuo greičiau išsiskirti, nes ji taip norėjo. 

REKLAMA

„Su pilvu didžiausiu į bylą eina ir, suprantate, posėdis prasideda, jau kviečia į salę, aš ir kolega advokatas, mes čia pridengiam tą pilvą su portfeliais, o ji sako: „Oi, negaliu, vaikas ėmė spardytis, gal gimdysiu“, – kaip nepavyko nuslėpti moters nėštumo teismo salėje, pasakojo S. Vaikšnorius. 

Taigi teisėjas vis dėlto pastebėjo, kad moteris buvo nėščia, ir taip skubiai išsiskirti jai tąkart nepavyko. 

REKLAMA

Kaip anksčiau naujienų portalui tv3.lt pasakojo Skyrybų centro vadovas, buvo ir atvejis, kai moteris, su vyru auginusi du vaikus, pasidarė dirbtinį apvaisinimą vyrui nežinant ir pagimdė nuo jo trečią vaiką. Skyrybų metu ji siekė alimentų už visus vaikus, kuriuos, pasak S. Vaikšnoriaus, galiausiai ir priteisė. 

„Pasigimdė dirbtiniu būdu, panaudodama vyro spermą, o vyras jokio sutikimo nedavė. Vyras ir sako, kad du vaikai tai jo valia gimė, bet trečio nenorėjo. Ten buvo įdomu žiūrėti, kaip net bylą nagrinėjanti teisėja pasimetė“, – dalinosi įspūdžiais jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugiausiai skyrybų per savo darbo patirtį S. Vaikšnorius pastebėjo prieš 12–15 metų, kai lietuviai masiškai emigravo iš Lietuvos užsidirbti. 

„Vyras išvažiuoja uždarbiauti, o žmona lieka čia, Lietuvoje, vyras Airijoje dirba ir prasideda neištikimybės ir tada jau čia buvo skyrybų pikas. O kada jau emigrantai, gyvenantys Vokietijoje, Airijoje, Anglijoje išsiskyrė, tai ir praėjo“ – pasakojo pašnekovas. 

REKLAMA

Santuokos darosi nebeaktualios, todėl ir skyrybų mažėja

Tačiau dabar, pasak specialisto, jaunoji karta ima gyventi Olandijos, Belgijos ir Prancūzijos pavyzdžiais ir renkasi nesituokti su savo mylimaisiais išvis. Taigi ir santuokų skaičius dėl to mažėja. S. Vaikšnorius pastebėjo, kad net turint turto ar vaikų ginčai nesantuokoje sprendžiasi greičiau ir pigiau. 

„Jeigu yra ginčas, tai paprasčiausia susitaria kaip ir tokia notarine tvarka arba žodiniu susitarimu: „Aš tau tiek ir tiek elementų mokėsiu“. Tada pasirašo abudu, kad, pavyzdžiui, mokės vaikučiui 500 eurų ir perveda. Labai paprastas ir aiškus formatas“, – patikino Skyrybų centro vadovas. 

REKLAMA

O santuokai iširus ginčai dėl alimentų vaikams paprastai atrodo sudėtingiau, nes žodinių susitarimų neužtenka. Norint ką nors pakeisti sutartyje, reikia kreiptis į teismą. 

„Jeigu kils ginčas ir po to žmona sakys: „Palauk palauk, man pasirodė, kad tu mažai čia mokėjai, 500 visus metus man siunti, aš buvau apgauta, noriu 700“.

Nelabai tokia moteris laimės ginčą teisme, nes teismas paklaus: „O, tamsta, kodėl jūs toleravote tokią sumą? Kas čia pasikeitė? Jau įrodyta, kad sutinkat, kad buvot patenkinta ir turit susitarimą pasirašytą“. Tada jau problemos prasideda“, – paaiškino jis. 

Aistė Zaveckaitė ir kitos tv3 mažaraštės, ar jūs turit supratimą, kada kokį žodį rašyti? "Prabilo" - tai kai ilgai tylėjo, laikė paslaptį ir nutarė pagaliau papasakoti. Kodėl negalit rašyti paprastai: "papasakojo apie ..." Koks žodyno skurdumas, koks neadekvatumas! Ar jums vyr. redaktorius liepia taip rašyti?? Siųskit jį n a * u i. Dėkojame.

Jums pritariu 100 pr. Jūsų labai taiklus pastebėjimas komentaras, tiesiog nelabai yra ką pridurti, tik dar papildomai galiu prirašyti, kad tos poros kur gyvena kartu, netgi parduotuvėse pykstasi, viens ant kito bliauna, kai paklausai kraupu. Na ir koks gali būti sex, koks gali būti noras mylėtis, kai vien žodžiais yra užmušami jausmai. Deja, taip yra, kad liaudiškai tariant "bitavuxa" užmuša aistrą, net ir gražiausią draugystę. Todėl geriau tiesiog draugauti, būti draugais, kartu gyventi nereikia. Šiais laikais žmogus komfortiškai jaučiasi būdamas vienas savo namuose.
Ir kur pasaulis ritasi,vienos lyties poros jau nebestebina,ar mes ,kaip homo sapiens ,issigimstame,dirbtinis intelektas ,jaigu jis isitvirtins visame kame,mes neisvengsime bedos ,kuria ir sukureme,na ar glamonejotes pupuliukai ir ka jus jauciat? normalu vyra tiesiog purto tokia mintis,as net pas vyra kirpeja negaliu eiti,o kas cia darosi,stai ir priejo gala zmogiskumui,beprasmiai karai,gosumas del itakos ,pinigu,isdavystes,ne tik porose ,bet ir valstybese,laikas pasaulio ,,pabaigai ,,trumpeja...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų