Diskusijos dėl to, ar V. Blinkevičiūtė išties grįš į nacionalinę politiką ir vadovaus Ministrų kabinetui, vėl suintensyvėjo rinkimų naktį, kai politikė vengė tiesiogiai atsakyti į pastarąjį klausimą. Spėliones paskatino ir antradienį pasirodžiusios žinios, kad V. Blinkevičiūtė veikiausiai atsisakys premjerės posto. Tai, remdamasis šaltiniais, pranešė naujienų portalas lrt.lt.
Komentuodama tokius svarstymus, socialdemokratė Rasa Budbergytė Eltai teigė, kad viskas turėtų paaiškėti trečiadienį vyksiančiame partijos prezidiumo posėdyje.
Politikos kuluaruose kalbama, kad kandidatu į premjerus gali būti teikiamas partijos vicepirmininkas Gintautas Paluckas.
Savo ruožtu prezidentas Gitanas Nausėda interviu LRT televizijai nurodė, kad V. Blinkevičiūtė užsiminė apie aplinkybes, kurios jai gali trukdyti užimti Vyriausybės vadovės postą.
Ilgą laiką vengusi atsakyti, rugpjūtį patikino – bus premjerė
Abejonės dėl V. Blinkevičiūtės planų socialdemokratų sėkmės atveju vadovauti Ministrų kabinetui tvyrojo daugiau kaip pusmetį. Politikė dar vasarį interviu Eltai neatskleidė, ar po rinkimų pretenduotų tapti Vyriausybės vadove, ir tikino „nesanti žmogus, užsidedantis sau karūną“ anksčiau laiko.
Gegužės mėnesį net ir tuometiniam kandidatui į prezidentus Gitanui Nausėdai pareiškus, jog šis mėgintų įkalbinti LSDP pirmininkę imtis premjerės pareigų, jeigu socialdemokratai laimės parlamento rinkimus, V. Blinkevičiūtė kilusių abejonių politikė neišsklaidė.
Tuo metu birželį užsitikrinusi dar vieną kadenciją Europos Parlamente (EP) V. Blinkevičiūtė pranešė vesianti LSDP kandidatų sąrašą į Seimo rinkimus. Tačiau dėl ministrės pirmininkės pareigų vis dar konkrečių atsakymų nebuvo sulaukta – partijos lyderė tik pažymėjo „prisiimsianti atsakomybę“ formuojant Ministrų kabinetą.
Visgi, likus kiek daugiau nei mėnesiui iki rinkimų, rugpjūčio pabaigoje V. Blinkevičiūtė pareiškė – LSDP laimėjus rinkimus, ji imsis vadovauti Vyriausybei. Tuomet politikė stebėjosi, kodėl viešoje erdvėje kilo tiek daug spekuliacijų dėl jos apsisprendimo pretenduoti į ministrės pirmininkės postą.
„Niekada nesislėpiau ir nesislepiu už niekieno sijono, kaip kai kurių partijų lyderiai, ir tikrai labai atsakingai sakau – prisiėmiau atsakomybę kaip partijos lyderė vesti į Seimo rinkimus ir lygiai taip pat ne kartą pabrėžiau ir sakiau, kad gavus daugumą ir gavus pasitikėjimą vadovausiu Lietuvos Respublikos Vyriausybei“, – teigė V. Blinkevičiūtė.
Po pirmojo rinkimų turo spalio pradžioje ji patikino neturinti abejonių dėl pažado vadovauti Vyriausybei. Visgi, europarlamentarės retorika ėmė kisti antrojo Seimo rinkimų turo naktį.
„Galiu prieš visą Lietuvą pasakyti, kad kaip socialdemokratų partijos pirmininkė prisiimu visą atsakomybę ir kartu su prezidentu formuosiu valdančiąją daugumą“, – sekmadienio vakarą atvykusi į LSDP štabą sakė V. Blinkevičiūtė, paprašyta pažadėti, ar imsis premjerės pareigų.
Prezidiumas įvertins galimus koalicijos partnerius
LSDP prezidiumas, kaip informavo partija, turėtų apsvarstyti ir galimus naujos valdančiosios koalicijos partnerius, vertins jų programas ir atitiktį socialdemokratų Vienybės programos įsipareigojimams.
Kaip pranešta anksčiau, daugiausiai mandatų būsimame Seime iškovojusi LSDP ėmė formuoti būsimą valdančiąją daugumą – pradėtos konsultacijos su Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).
Visgi, dar rinkiminiu metu pastarųjų politinių jėgų lyderiai Saulius Skvernelis ir Ramūnas Karbauskis neslėpė tarpusavio įtampų ir nesutarimų. Savo ruožtu antradienį „Vardan Lietuvos“ valdyba iškėlė tam tikrus lūkesčius būsimiems koalicijos partneriams, kurių, anot partijos pirmininko, „valstiečiai“ neatitinka.
Naujajame Seime LSDP iškovojo 52 mandatus, „Vardan Lietuvos“ – 14, LVŽS – 8 vietas parlamente.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!