„Skaudžią netekties valandą Seimo Pirmininkė linki Lietuvos Respublikos prezidentui, jo šeimai ir artimiesiems tvirtybės ir dvasios ramybės“, – teigiama V. Čmilytės-Nielsen užuojautoje.
G. Landsbergis teigė linkintis stiprybės visiems artimiesiems šią sunkią valandą.
„Šiąnakt 1:10 mano brangus Tėvukas paliko šį pasaulį, sulaukęs 93-jų. Paliko taip, kaip ir gyveno – oriai, taikiai ir optimistiškai. Iškeliavo pas savo gyvenimo žmogų – Mamą, kurią labai mylėjo ir kurios ilgėjosi ištisus aštuonerius metus“, – feisbuke rašė G. Nausėda.
Prezidentas taip pat pasidalino prisiminimais apie tėčio gyvenimo istoriją ir kančias koncentracijos stovykloje.
„Nesu sutikęs tokio žmogaus, kuriam absoliučiai visi žmonės būtų draugai ir broliai. Net tiems, kurie padarė jam bloga, jis nejautė jokios neapykantos. Būdamas 12-13 metų, patyrė tokius karo žiaurumus, kurių nebūtų atlaikę net suaugusieji. Bėgo iš vokiečių darbo koncentracijos stovyklos, bet neištvėręs šalčio ir prasidedančios karštinės, sugrįžo, buvo nuteistas sušaudyti, tačiau vėliau bausmė pakeista 25 rykštėmis. Kaip ir kiti kaliniai badavo, valgydamas atliekas ir medžių žievę, gal todėl per visą savo gyvenimą daugiau nebeištarė žodžio “neskanu“, – rašė G. Nausėda.
„Nepaprastai skaudu matyti, kaip ši pokario karta pamažu išeina, kartu su savimi išsinešdama tą tikrą artimo meilę, atjautą ir nesavanaudišką pagalbos jausmą“, – rašė prezidentas.
A. Nausėda bus pašarvotas Šv. Kazimiero laidojimo namuose Klaipėdoje. Atsisveikinimas su velioniu vyks pirmadienį nuo 16 val, antradienį – nuo 9 val.
2020-ųjų balandį G. Nausėdos tėvui Kauno klinikose buvo atlikta širdies operacija.
A. Nausėda gimė 1929 metais Tauragės rajone, Būdviečių kaime. Jis buvo inžinierius, Klaipėdos celiuliozės kombinato vyr. energetikas.