• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėjant gyventojų pajamų deklaravimo terminui, Lietuvos policija įspėja apie suaktyvėjusius sukčius, kurie sukūrę netikras Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) internetines svetaines siekia apgaule išvilioti žmonių asmeninius duomenis ir turtą.

Artėjant gyventojų pajamų deklaravimo terminui, Lietuvos policija įspėja apie suaktyvėjusius sukčius, kurie sukūrę netikras Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) internetines svetaines siekia apgaule išvilioti žmonių asmeninius duomenis ir turtą.

REKLAMA

Iki gegužės 2 d. gyventojai VMI turi deklaruoti praėjusiais metais gautas pajamas. O vienas iš būdų tą padaryti – pasinaudoti VMI internetinėmis paslaugomis.

Visgi socialiniame tinkle „Facebook“ Lietuvos policija įspėja, kad gyventojai turėtų išlikti budrūs, kadangi apgaule žmonių duomenis ir turtą siekiantys išvilioti aferistai pradėjo kurti netikras VMI interneto svetaines

Pareigūnai dalinasi ir nuotraukomis su netikrų VMI interneto svetainių pavyzdžiais, kurios iš pirmo žvilgsnio atrodo, kaip tikros, tačiau pasižiūrėjus atidžiau galime pamatyti, jog yra naudojami netikros interneto svetainių nuorodos. 

„Baigiantis mokesčių deklaravimo laikotarpiui – išlikite budrūs ir visada tikrinkite ar nuoroda veda į oficialų VMI puslapį“, – perspėja Lietuvos policija.

https://www.facebook.com/Lietuvos.policija/posts/pfbid0mFLRdqR2NWSFNAdqGUNiHciyJvAiTNAb9vtMsmW94K73T1LUtx6vwXMk6d5UPCPnl

Primena, ko nereikėtų daryti

Sukčiai ne tik naudojasi žinomų įstaigų vardu, bet ir išnaudoja aktualijas, kaip, pavyzdžiui dabar, kai gyventojai skuba užpildyti deklaracijas. Net patyrę interneto vartotojai gali akimirką prarasti budrumą ir paspausti kenkėjišką nuorodą, ypač būdami pavargę ar išsiblaškę. Labai svarbu išlikti dėmesingiems, ir neskubėti spausti nuorodų, kurias gaunate SMS žinute ar elektroniniu laišku, bet net ir ieškant reikalingos įstaigos per paiešką galima užkibti ant sukčių padirbtų tinklapių“, – vardino „Tele2“ produkto vadovas Donatas Drakickas.

Anot jo, norint apsisaugoti nuo piktavalių internete, svarbu neprarasti kritinio mąstymo ir laikytis kelių pagrindinių taisyklių. Pavyzdžiui, visada tikrinti nuorodos adresą, o kilus įtarimui – niekada jos neatidaryti.

„Jei visgi tokią nesaugią nuorodą paspaudėte, jokiu būdu nesuveskite ten savo duomenų – telefono ar mokėjimų kortelės numerio, nesidalinkite jokia kita svarbia informacija. Dar viena auksinė taisyklė yra neskubėti.

Visada geriau viską du kartus patikrinti, pavyzdžiui, susisiekus su institucija, iš kurios gavote laišką ar SMS, arba apsilankyti jos oficialiame tinklapyje, kad įsitikintumėte, kad jums atsiųstas tikras laiškas ar žinutė“, – primena D. Drakickas.

 

REKLAMA
tegul VMI priima tiesiogiai žmones ir nereiks čia kelis kartus tikrinti ir pertikrinti..
Ir už ką tada algas gauna kibernetinio saugumo ir policijos darbuotojai???
klasika tapęs teiginys: skęstančiųjų gelbėjimas, pačių skęstančiųjų reikalas...
Gerovės valstybė:((((((
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų