• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po smurtą artimoje aplinkoje patyrusios lietuvės mirties Jungtinės Karalystės policijai nurodyta „nepriimti savižudybių už gryną pinigą“, skelbiama trečiadienį paskelbtoje ataskaitoje.

Po smurtą artimoje aplinkoje patyrusios lietuvės mirties Jungtinės Karalystės policijai nurodyta „nepriimti savižudybių už gryną pinigą“, skelbiama trečiadienį paskelbtoje ataskaitoje.

REKLAMA

Iš naujo įvertinus 2021 m. Piterborge įvykusios moters mirties aplinkybes skelbiama, kad įvykio vietoje buvo „daugybė požymių“, rodančių santykių problemas, į kurias „nebuvo atsižvelgta“, skelbia BBC.

Dokumente taip pat pabrėžiama, kad Piterborge atliktų keturių iš septynių mieste įvykdytų nužudymų artimoje aplinkoje rezultatai parodė, kad su keturiais atvejais buvo susiję asmenys iš Lietuvos.

Policija teigia, kad po lietuvės mirties įvyko „reikšmingų pokyčių“.

Minėtoje ataskaitoje, kurioje mirusi lietuvė vadinama „Rosita“, teigiama, kad į iškvietimą dėl staigios mirties atvykę pareigūnai ne tik atmetė nužudymo galimybę, bet ir nesvarstė moters savižudybės priežasties, nepaisant „daugybės požymių, rodančių problemas santykiuose“.

REKLAMA
REKLAMA

Apie šias problemas taip pat nebuvo pranešta koroneriui, teigiama pranešime.

Informacija apie smurtą šeimoje ir „Rositos“ brolio bei draugo susirūpinimą keliantys faktai, kad jie žinojo, jog vyras ją fiziškai ir psichologiškai skriaudžia, taip pat nebuvo perduoti ir į juos nebuvo atsižvelgta, priduriama ataskaitoje.

REKLAMA

Ataskaitoje rekomenduojama įvykio vietoje dirbančius pareigūnus apsvarstyti, kodėl asmuo galėjo atimti sau gyvybę, ypač tais atvejais, kai anksčiau nebuvo pranešimų apie smurtą šeimoje.

Taip pat buvo pasiūlyta peržiūrėti nužudymų, staigių ir nepaaiškinamų mirčių tyrimo procedūrą.

„Reikšmingi pokyčiai“

Minėtoje ataskaitoje taip pat pateikta nemažai rekomendacijų, susijusių su kitomis tarnybomis.

REKLAMA
REKLAMA

Joje teigiama, kad dėl to, jog Piterborge nėra specialaus bendruomenės saugumo pareigūno, kuris gilintųsi į nužudymo artimoje aplinkoje klausimus, buvo „sutrukdyta įgyvendinti“ ankstesnes rekomendacijas.

Ataskaitoje rekomenduota imtis veiksmų siekiant suprasti, kodėl lietuvėms „yra didesnė mirties artimoje aplinkoje rizika, nei bet kuriam kitam rajone gyvenančiam asmeniui“.

Keimbridžšyro policijos atstovė spaudai teigė, kad tarnyba „atsižvelgė į tyrimo išvadas ir po „Rositos“ mirties 2021 m. padarė keletą reikšmingų pakeitimų“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be kita ko, buvo peržiūrėta pajėgų staigios mirties tyrimo procedūra ir užtikrinta „didesnė vyresniųjų detektyvų priežiūra“ tiriant priežastis, dėl kurių asmuo galėjo atimti sau gyvybę.

Programos „Peterborough Safer Peterborough Partnership“ atstovas spaudai sakė, kad jie yra „įsipareigoję teikti paramą nuo smurto šeimoje nukentėjusiems asmenims“. Atstovas taip pat pridūrė, kad taip pat buvo įdarbinti du lietuviai specialistai, dirbantys su smurto artimoje aplinkoje aukomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų