Policijos departamentas pranešė, kad apie 23 val. į ligoninę iš Panevėžio rajono, savo namų, pristatytas ir paguldytas kūdikis (gim. 2024 m.).
Tėvai paaiškino, kad sūnus apsiplikė karštu vandeniu.
Nutiko nelaimė
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Žaneta Ginaitė naujienų portalui tv3.lt teigė, kad apie šį jautrų įvykį vaiko teisių gynėjams pranešė policijos pareigūnai. Turimomis žiniomis, kūdikis nukentėjo įvykus nelaimingam atsitikimui.
„Vaiko teisių gynėjai linki šeimai, kuriai anksčiau nėra prireikę specialistų teikiamos pagalbos, kuo greičiau atgauti ramybę, o mažyliui – pasveikti. Pastebime, jog vaikai dažnai nukenčia dėl nelaimingų įvykių namuose ar viešumoje, o pavienes, bet ypač skaudžias situacijas, tenka patirti ir kūdikiams. Tad primename, jog siekiant pasirūpinti kasdieniu vaikų saugumu, tėvams ir kitiems suaugusiesiems svarbu nuolat išlikti budriems ir dėmesingiems. Ypatingo dėmesio ir greitos reakcijos reikalauja situacijos, kai šalia yra mažametis vaikas.
Vaikai iš prigimties yra judrūs, smalsūs, linkę tyrinėti, todėl tėvai, norėdami sukurti jiems saugią aplinką, viską turėtų apžiūrėti ir įvertinti vaiko akimis – ką galima pasiekti, kur užlipti, ką paimti, ką atidaryti.
Vaikų apsideginimo karštais skysčiais atvejai nėra dažni, tačiau visgi jų pasitaiko. Siekiant išvengti tokių situacijų, tėvams labai svarbu pasirūpinti, jog indai su karštais skysčiais, pavyzdžiui, sriuba puode, ar kava, arbata puodelyje, visuomet liktų mažyliams nepasiekiamose vietose. Svarbu, jog ir mamos, žindydamos kūdikius ar nešiodamos juos nešyklėse, tuo pačiu metu negertų karštų gėrimų, kurie vos vienu neatsargiu judesiu gali išsilieti ant vaiko ir jį skaudžiai apdeginti“, – pabrėžė Ž. Ginaitė.
Aptariant kitus dažniausius mažamečių vaikų susižalojimų būdus namuose – nukritimus nuo baldų, iškritimus pro langus bei balkonus, apsideginimus ugnimi, nukrėtimus elektros srove, apsinuodijimus medikamentais ir pan. – svarbu priminti, jog šiandien yra sukurta daugybė inovatyvių priemonių, galinčių apsaugoti vaikus nuo įvairių sužalojimų, pavyzdžiui, vaikiškų lovų sienelės, elektros lizdų apsaugos, langų, durų ir stalčių fiksatoriai, laiptų ar židinių tvorelės ir pan. Žinoma, net ir naudojant minėtas apsaugas suaugusiesiems visuomet svarbu įsitikinti, kad net ir akimirkai vienas paliktas vaikas yra saugiame aukštyje ir šalia daiktų, kurie nekelia grėsmės jo sveikatai bei gyvybei.
Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį, jog tėvai, auginantys kūdikius arba mažamečius vaikus, dažnai jaučia miego stygių, ilgalaikį nuovargį ir turi ribotas galimybes tinkamai pasirūpinti savo pačių fizine, emocine bei psichologine sveikata. Tad jaunoms šeimos neretai būna reikalinga geranoriška pagalba iš giminaičių, draugų, kaimynų ar kitų artimų žmonių. Kartais aplinkinių pasisiūlymas padėti vaikų priežiūroje ar buityje, gali suteikti mamoms ir tėčiams daugiau galimybių pailsėti, susigrąžinti energiją ir išlaikyti didesnį atidumą bei rūpestį auginant vaikus.
Kilus klausimams, kviečiame žmones pasikonsultuoti su vaiko teisių gynėjais skambinant nemokamu tel. 0 800 10 800, taip pat galima rašyti žinutę interneto svetainėje vaikoteises.lrv.lt esančiame pokalbių laukelyje. Pranešti apie vaiko teisių pažeidimą galima artimiausiame vaiko teisių apsaugos skyriuje, užpildant formą Tarnybos interneto svetainėje arba skambinant Skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!