Liberalų sąjūdžio vadovė, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nelsien bei Laisvės partijos pirmininkė, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė po susitikimo žurnalistams sakė, kad daugiau kalbėta apie norimus eurokomisarų portfelius nei apie galimų kandidatų pavardes.
„Buvo kalbama apie portfelius. (...) Labai daug apie pavardes nekalbėjome“, – sakė A. Armonaitė.
„Apie pavardes kalbėjome minimaliai“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.
Anot A. Armonaitės, Lietuvai turėtų būti aktualus ne tik plėtros, bet ir energetikos eurokomisaro portfelis.
Anksčiau V. Čmilytė-Nielsen yra sakiusi, kad konservatorių delsimas įvardyti kandidatus kelia riziką Lietuvai pralaimėti skirstant eurokomisarų portfelius. Dėl tos pačios priežasties kritiką koalicijos partneriams yra išsakiusi ir kitos valdančiosios Laisvės partijos lyderė Aušrinė Armonaitė.
Žiniasklaida ir dalis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovų mini valdančiųjų konservatorių lyderį Gabrielių Landsbergį kaip potencialų kandidatą tapti eurokomisaru, nors jis pats to nekomentuoja.
Prezidentas Gitanas Nausėda yra pažymėjęs matantis geresnių kandidatų nei G. Landsbergis, tačiau jų neįvardino. Šalies vadovo vyriausiojo patarėjo Frederiko Jansono teigimu, jei Lietuva gautų su finansais susijusį postą, kandidatėmis į EK galėtų būti premjerė Ingrida Šimonytė ar finansų ministrė Gintarė Skaistė.
Nauja EK formuojama po Europos Parlamento rinkimų. Lietuvoje kandidatui į komisiją turi pritarti Vyriausybė, Seimas ir prezidentas, dėl visų kandidatūrų galiausiai dar spręs Europos Parlamentas.
Dabartinėje Europos Komisijoje iš Lietuvos dirba Virginijus Sinkevičius, atsakingas už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę.