„Kodėl nepriimamas įstatymas? Aišku, kad trūksta politinės valios. Nes Lietuva Europoje buvo rodoma kaip pavyzdys bent jau už bandymą įvesti tokį ribojimą. <..> Neturėjo reikšmės, kad nelabai tokie įstatymai gražiai atrodo. Bet esant kritinei situacijai, tikrai galėtų. Greičiausiai tikrai pritrūko politinės valios. Aš esu šalininkas, kad reiktų apriboti krizinei situacijai esant.
Aš manau, kad viską reikia daryti, kad sustiprintume ūkininkų derybines galias. Ir tada tokio įstatymo nereikėtų. Visame versle taip yra. Aišku, kad turi būti konkurencija, bet turi būti ir vienodos galimybės. Negali prekybos tinklai diktuoti kainos. Turi vykti rimto derybos. Šiandien jos nėra rimtos“, - interviu metu sakė ministras.
Didieji Lietuvos prekybos tinklai naudojasi didėjančia gyventojų perkamąja galia ir pamažu didina maisto produktų ir kai kurių kitų prekių antkainius ir tuo pačiu galutinę kainą vartotojams.
VMI duomenimis, penkių didžiųjų tinklų bendra apyvarta pirmąjį šių metų ketvirtį padidėjo 10,6 proc. iki 707,7 mln. eurų, o įsigytų ir parduotų prekių vertės skirtumas išaugo net 51,8 proc. iki 103,7 mln. eurų.
Išsamiau - interviu su ministru: