„Gynėjo, kuris mane atstovautų teisme, kol kas, neturiu. Visi iki šiol kalbinti advokatai, motyvuodami, kad tai aiškiai politinio susidorojimo byla, atsisako ginti mane bijodami sužlugdyti savo karjerą ir reputaciją“, – teismui išsiųstame kreipimesi rašo P. Gražulis.
„Atsižvelgiant į aukščiau išdėstytą aplinkybę, prašau teismo atidėti teismo posėdį, skiriant papildomą laiką advokato paieškai“, – akcentuoja buvęs parlamentaras.
Jis taip pat pabrėžia ir toliau ketinantis nedalyvauti teismo posėdžiuose.
Vilniaus apygardos teismas sausio mėnesį planavo atversti atverti baudžiamąją bylą, kurioje P. Gražulis yra kaltinamas LGBTQ žmonių niekinimu, tačiau kaltinamajam neatvykus į teismo posėdį, byla nebuvo pradėta nagrinėti. P. Gražuliui teismas už neatvykimą į posėdį skyrė 250 eurų baudą.
Nukentėjusiaisiais pripažinti 5 asmenys
Baudžiamoji byla dėl LGBTQ žmonių niekinimo teismui perduota praėjusių metų gruodį. Eksparlamentaras P. Gražulis kaltinamas tuo, kad 2022 m. gegužės 26 d., po Seimo posėdžio, kuriame buvo svarstomas Civilinės sąjungos įstatymo projektas, viešai išsakė teiginius, kurie vertinti kaip žmonių grupės niekinimas dėl jų seksualinės orientacijos.
„Ir su avimis, ir lavonais, su vaikais, su vyrais. Paskaitykit Šventąjį Raštą, čia iškrypimas. (...) Jūs esate išsigimęs. Dievas sukūrė vyrą ir moterį“, – kreipdamasis į LGBTQ atstovus kalbėjo P. Gražulis.
Kaip anksčiau pranešė prokuratūra, tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad P. Gražulis tai niekino žmonių grupę, veikdamas tiesiogine tyčia, suvokdamas, kad jo pasisakymai yra filmuojami, transliuojami bei talpinami internetinėje žiniasklaidoje. Nukentėjusiais byloje yra pripažinti 5 asmenys.
P. Gražuliui pareikšti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso (BK) 170 straipsnio 2 dalį. Minimame BK straipsnyje nurodoma, kad tas, kas viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, odos spalvos, tautybės, kalbos, kilmės, etninės kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
Praėjusių metų gruodį Seimas panaikino šiurkščiai Konstituciją pažeidusio ir Seimo nario priesaiką sulaužiusio P. Gražulio mandatą. Mandato netekusiam parlamentarui 10 metų uždrausta kandidatuoti į Seimą. Šį sprendimą parlamentas priėmė, atsižvelgdamas į Konstitucinio Teismo verdiktą, kuriuo buvo nuspręsta, kad P. Gražulis, balsuodamas už socialdemokratą Liną Jonauską, pažeidė Konstituciją.