Gruodžio 14 d. apie 23 val. Vilniuje, Medeinos g., daugiabučiame name esančiame bute, suveikus priešgaisrinei apsaugos signalizacijai, į įvykio vietą nuvyko pareigūnai ir ugniagesiai.
Policijos pareigūnams kartu su priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojais patekus į butą, viename iš kambarių buvęs vyras (gim. 1937 m.) nukreipė legaliai laikomą revolverį į tarnybos metu uniformuotą Vilniaus apskrities VPK pareigūną.
Jis nevykdė jo teisėtų reikalavimų atiduoti ginklą, taip keldamas pavojų pareigūno sveikatai ir gyvybei.
Vyras buvo sulaikytas ir pristatytas į Vilniaus psichiatrijos ligoninę. Ginklą ir šovinius paėmė policijos pareigūnai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Kaip BNS pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Edita Zdanevičienė, buvo gautas pranešimas, kad devintame daugiabučio aukšte veikia priešgaisrinė signalizacija, buto durų niekas neatidaro.
„Atvykus ugniagesiams, signalizacija neveikė. Policijos prašymu buvo patikrintas butas. Ugniagesiai aukštalipiai nuo stogo per balkoną pateko į butą, į vidų įleido policijos pareigūnus ir medikus. Degimo nustatyta nebuvo“, – BNS informavo E. Zdanevičienė.
Paaiškėjo, kad viduje buvęs vyras pats skambino į BPC ir prašė pagalbos, nes esą kažkas braunasi į jo butą. Teigė, kad girdi reikalavimą atidaryti duris, tačiau to nedarys.
Įvykis Vilniaus rajone
Naujienų portalas tv3.lt jau rašė, kad medikus ir pareigūnus puolusią moterį antradienį nušovę policininkai, pirminiais duomenimis, buvo priversti panaudoti ginklą, nes kilus grėsmei kitos priemonės nepasiteisino, sako Policijos atstovas Ramūnas Matonis.
R. Matonis pabrėžė, kad pagal Policijos įstatymą, ginklo panaudojimas yra kraštutinė priemonė ir gali būti naudojamas tik kai kyla reali grėsmė pareigūno, aplinkinių sveikatai ar gyvybei, o kitos priemonės nepadeda.
„Iš pirminių duomenų tą ir matome, kad buvo kilusi grėsmė tiek pačiam pareigūnui, tiek kitiems, ir kad buvo tikrai bandoma naudoti ir kitas priemones – tiek dujas, tiek elektrošoką. Tačiau atsižvelgiant į moters galbūt ir sveikatos būklę, tos kitos priemonės nesuveikė, dėl to pareigūnas buvo priverstas panaudoti šaunamąjį ginklą“, – sakė R. Matonis.
Anot jo, įvykio metu moteris kastuvu sužeidė mediką, peiliu – pareigūną.
„Įvykio metu nukentėjo vienas medikas, kuris šiuo metu gydomas ambulatoriškai, taip pat vienas pareigūnas, kuris į koją buvo sužalotas peiliu, jis taip pat gydomas ambulatoriškai“, – sakė R. Matonis.
Jis taip pat teigė, kad tarnybinis ginklas prieš žmones panaudojamas itin retai, dažniausiai jo prireikia sulaikant automobiliu nuo pareigūnų sprunkančius bėglius, taip pat – prieš agresyvius gyvūnus.
Vilniaus universiteto Teisės fakulteto docentas Sakalauskas taip pat teigė, kad vertinant pirminę informaciją, minėti pareigūnų veiksmai buvo būtini.
„Bus atliekamas tyrimas, bet pagal tai, ką aš girdžiu, jį reikėjo panaudoti“, – sakė jis.
Kaip skelbė policija, į Vilniaus rajoną, Baraškų kaimą antradienį po vidurdienio medikai ir pareigūnai vyko gavę iškvietimą, jog moteriai sutriko sveikata.
Policijos duomenimis, apie 50-ies metų moteris buvo agresyvi, kastuvu apdaužė medikų automobilį bei peiliu puolė medikus ir policininkus.
Policijos pareigūnai keliskart panaudojo elektrošoko prietaisą „Taser“, ašarines dujas, tačiau tai nesustabdė moters, todėl pareigūnai keliskart šovė į moterį. Pasak sostinės policijos, iš viso iššauti penki šūviai.
R. Matonis tvirtino, kad ir pirmieji šūviai į koją, ranką, moters nesustabdė.
Dėl įvykio pradėtas tarnybinis patikrinimas, taip pat – ikiteisminis tyrimas dėl nužudymo ir galimo piktnaudžiavimo. Pasak R. Matonio, tai yra standartiniai veiksmai po tarnybinio ginklo panaudojimo.