• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Patvirtinta 8 mirtis nuo COVID-19

papildyta 17.19 val.

Vilniaus universiteto Santaros klinikose miręs žmogus, tapęs aštuntąja koronaviruso auka, buvo senyvo amžiaus pacientas, prieš dvi dienas atvežtas iš Ukmergės ligoninės Slaugos skyriaus.

Vilniaus universiteto Santaros klinikose miręs žmogus, tapęs aštuntąja koronaviruso auka, buvo senyvo amžiaus pacientas, prieš dvi dienas atvežtas iš Ukmergės ligoninės Slaugos skyriaus.

REKLAMA

Tai BNS patvirtino Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė. Ji sakė, kad mirusysis į Vilnių savaitgalį buvo atvežtas Ukmergės ligoninėje išplitus infekcijai, kaip ir dar šeši Slaugos skyriuje gulėję asmenys.

„Jis yra vyresnio amžiaus, atvežtas iš Ukmergės. Ukmergės ligoninės Slaugos skyriaus visiems pacientams buvo atlikti tyrimai, keletui jų nustatyti teigiami COVID-19 tyrimai, jie buvo pervežti į Santaros klinikas, kad nepasklistų infekcija. Iš viso pervežtų yra septyni“, – BNS sakė R. Lingienė.

Anot jos, vyras į ligoninę atvežtas sekmadienį, jis buvo sunkios būklės, kiti asmenys į Vilnių atvežti vėliau.

R. Lingienės vertinimu, sprendimas pervežti žmones, siekiant užtikrinti kitų pacientų saugumą, buvo teisingas. Specialistė pripažįsta, kad pervežtieji yra „didelėje rizikos grupėje dėl savo amžiaus ir lėtinių sveikatos problemų“.

REKLAMA
REKLAMA

Ministras Aurelijus Veryga antradienį pažadėjo, kad mirusių žmonių tyrimams dėl koronaviruso bus teikiamas prioritetas. To prašė Ukmergės ligoninės vadovas, kai sunkumų iškilo ligoninėje mirusių žmonių artimiesiems, norintiems atsiimti mirusiojo kūną.

REKLAMA

Lietuvoje yra nustatyta 533 koronaviruso atvejų, aštuoni žmonės mirė, septyni – pasveiko. 

„Naktį mirė senyvo amžiaus pacientas, jis atvežtas į Santaros klinikas kritinės būklės 29 dieną.“

Prieš keletą dienų Ukmergės ligoninės slaugos pacientams atlikti tyrimai, keletui jų buvo patvirtinti COVID-19, jie visi peržvežti gydytis į Santaros klinikas.

Ukmergės ligoninė – viena labiausiai koronaviruso paveiktų vietų Lietuvoje, čia dėl išplitusios infekcijos beliko veikti vienintelis Slaugos skyrius. Jame, atskirose palatose, yra gydomi šeši žmonės. 

REKLAMA
REKLAMA

Ukmergės ligoninės vadovas Rimvydas Civilka teigė, kad pirmuosius testus dėl koronaviruso ligoninė gavo tik praėjus beveik savaitei po to, kai virusas nustatytas pirmajai darbuotojai. Šiuo metu ligoninėje, jo teigimu, infekcija patvirtinta 28 medikams. 

Portalas tv3.lt primena, kad šeštadienį pranešta apie dvi koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirtis. Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas paskelbė, kad vienas jų – 74 metų vyras, miręs kovo 26 dieną. Velionis buvo gydomas Ukmergės miesto ligoninėje, turėjo daug ligų. Šią informaciją patvirtino ir Sveikatos apsaugos ministerija. Koronavirusas asmeniui nustatytas dar iki mirties.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apie kitą atvejį informavo Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. SAM patvirtino, kad tai – brandaus amžiaus žmogus, rizikos grupės, anksčiau gulėjęs ligoninėje, turėjęs daug gretutinių ligų.

Ketvirtadienį praneštą apie 5-tą mirties nuo COVID-19 atvejį. Asmuo mirė Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, tai patvirtino Sveikatos apsaugos ministerija. Mirusysis priklausė rizikos grupei. Nepaisant to, Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas profesorius Vinsas Janušonis teigė, kad čia ketvirtadienį mirusio 94-erių metų paciento mirtis neturi nieko bendro su koronavirusu, nors viruso tyrimo rezultatai pacientui ir buvo teigiami.

REKLAMA

„Mirė pacientas vakar. Tyrimą jo gavome, paėmėme profilaktiškai viso skyriaus pacientų tyrimus. Atsakymą gavome po to, kai pacientas buvo miręs. Mirtis su šita infekcija nieko bendro neturi. Jis sirgo širdies nepakankamu, sunkia cukralige. <...> Jam buvo paimtas prieš pat mirtį tyrimas ir patvirtinta, kad jis turėjo tą infekciją. Bet ta mirtis buvo tikėtina jau mėnesį laiko. Tą žinojo ir namiškiai, ir mūsų gydytojai“, – žurnalistams penktadienį kalbėjo V. Janušonis.

REKLAMA

Taip pat apie du mirties nuo koronaviruso atvejus buvo pranešta trečiadienį. Vienas jų – 79 metų rizikos amžiaus vyras, kuris gydėsi Ukmergės ligoninėje. Jam COVID-19 tyrimas buvo atliktas jau po mirties ir patvirtinta, kad buvo užsikrėtęs.

Kitas miręs pacientas – Respublikinėje Panevėžio ligoninėje gydytojas sunkios būklės rizikos amžiaus grupės pacientas.

Kovo 20 d. pranešta apie pirmąją mirtį nuo koronaviruso. Ukmergėje nuo koronaviruso mirė garbaus amžiaus moteris, kuri iš Ukmergės ligoninės buvo paleista kovo 19 dieną, pranešė sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kovo 24 d. pranešta apie mirusią 90-metę, kuri, naujienų portalo duomenimis, gulėjo toje pačioje palatoje su pirmąja auka. Pacientė kovo 16 dieną buvo išrašyta iš Ukmergės ligoninės. Dėl karščiavimo, bendro silpnumo kovo 23 dieną ji buvo atvežta į Santaros klinikas. Atlikus tyrimus jai nustatytas koronavirusas, ji gydyta intensyvios terapijos skyriuje.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

REKLAMA

Pagal kovo 28 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus IR 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.

REKLAMA

ARBA 

Asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais IR buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju. Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės):

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

2) Sveikatos priežiūros specialistai.

3) Kiti asmenys, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą. Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.

REKLAMA

SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

REKLAMA

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

REKLAMA
REKLAMA

Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms:

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų