• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau rugsėjo viduryje ketinama pradėti medicinos sektoriaus darbuotojų, slaugos ir globos įstaigų gyventojų bei vyresnių nei 65 m. grupių asmenų pakartotinį skiepijimą nuo COVID-19. Kaip teigia ministro Arūno Dulkio patarėja, platesnės visuomenės skiepyti trečia vakcinos doze dar nenumatyta. Be to, sustiprinantis skiepas kol kas nebus privaloma sąlyga galimybių pasui gauti.

Jau rugsėjo viduryje ketinama pradėti medicinos sektoriaus darbuotojų, slaugos ir globos įstaigų gyventojų bei vyresnių nei 65 m. grupių asmenų pakartotinį skiepijimą nuo COVID-19. Kaip teigia ministro Arūno Dulkio patarėja, platesnės visuomenės skiepyti trečia vakcinos doze dar nenumatyta. Be to, sustiprinantis skiepas kol kas nebus privaloma sąlyga galimybių pasui gauti.

REKLAMA

Ekspertų prie Vyriausybės tarybai pateikus rekomendacijas dėl trečio COVID-19 skiepo reikiamybės su plačiosios visuomenės revakcinacija ministerija neskubama.

Skiepys ir vyresnius nei 65 m. asmenis

Komentuodama, kada galėtų prasidėti minėtųjų grupių revakcinacija, sveikatos apsaugos ministro patarėja Aistė Šuksta portalui tv3.lt pažymėjo, kad pakartotinį skiepą gausianti grupė yra daug platesnė nei vien medikai ir globos namų gyventojai.

„Tai yra visi tie, kuriems suėjo pusė metų po vakcinacijos – tai ir gydymo įstaigų darbuotojai, savanoriai, greitosios medicinos pagalbos darbuotojai ir studentai, mobiliųjų punktų darbuotojai, vaistininkai, socialinės globos įstaigų darbuotojai. Kaip matome, grupių labai daug, bet, taip, jos iš principo apima mediciną, slaugą, globą ir taip pat amžiaus grupes 65+.

REKLAMA
REKLAMA

Šie sprendimai priimti remiantis Nepriklausomos ekspertų tarybos siūlymais. Jie analizavo tris atliktus tyrimus ir jų gautus rezultatus, kurie ir virto minėtomis rekomendacijomis“, – sakė ji.

REKLAMA

Kol kas nebus prievolė galimybių pasui gauti

Paklausta, ar trečias skiepas nuo COVID-19 taps būtinybe galimybių pasui ar europiniam žaliajam sertifikatui gauti, A. Šuksta teigė, kad bent kol kas tas įtakos neturės.

„Bet čia svarbu pabrėžti, kad nei galimybių pasas, nei skaitmeninis sertifikatas neapsaugo nuo COVID-19, tą padaro vakcina“, – pažymėjo ji.

Kaip nurodė patarėja, jei žmogus turi antikūnų ir praėjus daugiau laiko nei pusmečiui, ekspertai trečiąją dozę taip pat rekomenduotų. 

REKLAMA
REKLAMA

„Tačiau jei pats žmogus pasidaro antikūnų tyrimą ir mato, kad antikūnų kiekis, vertinant specialistams, yra pakankamas imuniniam atsakui, tuomet jis gali nesivakcinuoti. Tokį patį antikūnų tyrimą jis gali pakartoti ir po trijų mėnesių ir taip stebėti rezultatus, bet gali to ir nedaryti ir pasiskiepyti sustiprinančiąja doze“, – kalbėjo ministro patarėja.

Revakcinacijai bus naudojamos mRNR tipo vakcinos – „Pfizer“ ir „Moderna“ gamintojų.

Kada reikės visiems?

Portalas tv3.lt primena, kad sveikatos viceministrė Živilė Simonaitytė trečiadienį paskelbė, kad nuo COVID-19 revakcinuoti numatoma visą visuomenę, pradedant vyriausiais ir prioritetinių grupių gyventojais,

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tikrai numatome revakcinaciją, o vėliau, į ateitį kalbant, turbūt nepraeis keletas mėnesių ir kalbėsime apie ketvirtąją ir penktąją dozę“, – „Žinių radijui“ sakė ji.

Paprašyta patikslinti viceministrės žodžius, kad revakcinacija bus reikalinga visiems, A. Šuksta teigė, kad tai – dar tik ateities planai. 

„Ministerija šiuo klausimu lauks platesnių mokslinių tyrimų, tai pat – ir iš gamintojų, kuriuos jie rengia ir atlieka. Taip pat stebime, ir kaip elgiasi kitos Europos šalys. 

REKLAMA

Kaip žinia, sunkiems, imunosupresiniams ligoniams Lietuva papildomą dozę pradėjo teikti viena iš pirmųjų Europos Sąjungoje. Bet dėl visos visuomenės laukiam daugiau tyrimų, mokslinių analizių“, – sakė ji.

593 COVID-19 pacientų ir 695 naujų atvejų

Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomi 593 COVID-19 pacientai, 65 iš jų – reanimacijoje, rodo trečiadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

REKLAMA

Deguonis papildomai tiekiamas 494 žmonėms, 41 pacientui taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija. Per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 100 žmonių. Ankstesnę parą tokių buvo 55.

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 695 nauji koronaviruso atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė šeši žmonės. Mirė trys vyresni nei 70 metų žmonės, ir po vieną vyresnį nei 50, 60 ir 90 metų žmogų. Pilnai paskiepytas buvo vienas iš jų, šiam žmogui buvo daugiau nei 70 metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šalyje per praėjusią parą atlikti 7637 molekuliniai (PGR) ir 7413 antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.

Tuo metu visos šalies 14 dienų naujų susirgimų skaičius 100 tūkst. gyventojų pakilo iki 288,5 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų dalis išliko nepakitusi ir siekia 5 procentus.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 299 tūkst. 532 žmonės, iš jų tebeserga 7067: šis rodiklis per parą paaugo.

Nuo COVID-19 ligos iš viso mirė 4569 žmonės, iš jų pilnai paskiepyti buvo 35. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama 9261 mirtis.

Simonaityte tu, išsiplauk dziunze su visomis vakcinomis. Ką jūs burbinate apie Lietuvos žmones, pirmiausia patys susiskiepykite visą seima suskiepykite, o ne vitaminus leiskitės. Iš kokio molio jūs aferistai esate drėbti, kad jums nereikia skiepo.?
Skiepykitės vakseriai 3,4,5 kartą. Tik palikite vaikus ramybėje. Jūs ir esate gryni visuomenės degrodai. Kas už šį kekšyną balsavo? Jūs tautos šakalai. Piš vaikų neturi marichuanai tai nerūpi, jį dabar demonsruoja pišpasį baruose. Profesionalas pats nepagimdys pas dulkį dūlkės galvoje. Na visos asmenybės apgailėtinos.
Žūsta,žūsta sukišti pinigėliai tryda ima dulkėti.
Fu smirdaliai,gal sakau sau kalkit po penktą skypą šeimūnai..
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų