Taip pat aptartos galimybės spartinti fizinio barjero įrengimą labiausiai pažeidžiamuose pasienio su Baltarusija ruožuose ir į pirmojo etapo pasienio ruožus įtraukti papildomus VSAT įvardintus jautrius ruožus, kuriuose koncertinos tiesimas turi būti pradėtas nedelsiant.
Fizinio barjero projektą pasienyje su Baltarusija įgyvendinančios „EPSO-G“ įmonių grupės dukterinė bendrovė „Tetas“ šiuo metu pasienyje mobilizavo beveik šimtą darbuotojų ir rangovų, kitą savaitę šis skaičius dar labiau išaugs. Mobilizavus pajėgumus ir intensyviai vykdant fizinio barjero įrengimo darbus, „Tetas“ koncertinos piramidę pirmojo etapo Druskininkų, A. Barausko ir Adutiškio pasienio užkardų ruožuose įrengs greičiau nei buvo planuota – gruodžio viduryje. Pagal VSAT techninius reikalavimus gaminami tvoros segmentai šalia nutiestos koncertinos pirmojo etapo ruožuose bus sumontuoti iki kitų metų balandžio pabaigos.
Antrojo etapo fizinio barjero įrengimo darbų pirkimą tęsianti „EPSO-G“ jau gavo galutinius tiekėjų pasiūlymus įrengti fizinį barjerą, šiuo metu vertinamos potencialių tiekėjų galimybės atlikti darbus numatytais grafikais ir atitikimas nacionalinio saugumo reikalavimams. Kas statys fizinį barjerą antrojo etapo ruožuose bus skelbiama lapkričio pabaigoje.
Įrengiant fizinį barjerą prie pat valstybės sienos su Baltarusija ribos tiesiama koncertinos piramidė iš 5 arba 6 spiralių, šalia koncertinos iš Lietuvos valstybės pusės montuojami tvoros segmentai. Nepalankioms oro sąlygoms ir dirvožemio poveikiui atsparūs tvoros segmentai tvirtinami prie įleistų į žemę stulpų, tvoros viršuje tvirtinama koncertinos spiralė. Bendras tvoros su spirale aukštis siekia 4 metrus.
Projekto priežiūros komisijai vadovauja Ministrė Pirmininkė, į komisijos sudėtį įeina vidaus reikalų, energetikos, krašto apsaugos, aplinkos ir finansų ministrai, VSAT vadas, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos viršininkas ir projektą vykdančios įmonių grupės „EPSO-G“ atstovas.