Lėktuvuose ir oro uoste keleiviai privalo dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius bei laikytis nustatytų elgesio taisyklių, kuriomis patariama naudotis apsaugos priemonėmis, palaikyti saugų atstumą nuo kitų žmonių, rūpintis rankų higiena, vartoti saugų maistą ir vandenį, nuolatos sekti savo sveikatos būklę. Norint pasikeisti kvėpavimo takus apsaugančias priemones, tai bus galima padaryti prieš įeinant į atvykimo salę, o prireikus keleiviams bus išduodamos medicininės kaukės.
Visi sugrįžę asmenys privalo izoliuotis 14 dienų namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje, todėl atvykstantiems rekomenduojama iš anksto užpildyti elektroninę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) anketą, kuria sutinkama laikytis izoliacijos sąlygų. Tokią pačią popierinę anketos formą keliautojai galės užpildyti ir atvykimo salėje. Žmonės, atsisakę pildyti anketą ir laikytis numatytų sąlygų, bus izoliuojami savivaldybės paruoštose patalpose.
Terminale grįžusiems asmenims bus dezinfekuotos rankos, patikrinta temperatūra, pateikiama anketa arba nuskaitomi užpildytų anketų QR kodai ir apklausta dėl 19-os koronaviruso infekcijai (COVID-19) būdingų simptomų. Jei bus įtariamas užsikrėtimas – žmogus nedelsiant bus izoliuotas atskiroje patalpoje, kur jam bus iškviesta greitoji medicinos pagalba. Visi kiti atvykę asmenys bus įpareigoti per 24 valandas užsiregistruoti į mobilųjį punktą tepinėlio paėmimui. Užtikrinti, kad asmeniui būtų atliktas tyrimas, pavesta NVSC.
Neturintiems savo transporto nuvykti į izoliacijos vietą arba galimybės izoliuotis savo namuose, patariama dar prieš atvykstant į Lietuvą kreiptis į savivaldybės, kurioje yra priregistruotas arba į kurią atvyko, administraciją, kad jiems būtų suteikta reikalinga paslauga ir netektų ilgai lūkuriuoti oro uoste. Neturintys simptomų žmonės, kuriems nereikalinga izoliacijos vieta, transportas, galės vykti namo nuosavu transportu arba juos pavežti galės artimieji.
Primenama, kad izoliacija netaikoma užsienio valstybių piliečiams, tranzitu vykstantiems per Lietuvą, sveikatos priežiūros specialistams, atvykstantiems teikti transplantacijos paslaugų, oficialių delegacijų nariams, diplomatams ir specialiesiems kurjeriams, taip pat Lietuvos ir Lenkijos piliečiams, grįžusiems ar atvykusiems darbo, verslo ar studijų reikalais.
Keliautojai, kuriems kelionės metu ar 14-os dienų laikotarpiu po jos atsirado į gripą panašių simptomų, turi nedelsdami skambinti į Karštąją koronaviruso liniją 1808, o jei kyla grėsmė sveikatai – skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112 ir informuoti apie savo kelionės pobūdį (šalį, trukmę) bei pasireiškusius simptomus.