Panevėžio ligoninė gali didžiuotis – pirmą kartą Baltijos šalyse pradėtas taikyti minimaliai invazyvus gydymo metodas krūtų ligoms gydyti. Operacijų trukmė apie 10 min., padarant tik 3 mm pjūvį. Po operacijos praėjus porai valandų pacientė išleidžiama namo.
Taiko naujus gydymo būdus
Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas džiaugiasi, kad ligoninėje taikomi patys naujausi gydymo būdai.
„Galime tik pasidžiaugti, kad Panevėžio ligoninė sparčiai žengia į priekį ir taiko naujus gydymo būdus. Mūsų tikslas priartinti inovatyvias paslaugas kuo arčiau pacientų. Šis gydymo būdas Baltijos šalyse – pirmas, todėl džiaugiamės, kad pacientėms nereikės važiuoti į didžiuosius Lietuvos medicinos centrus – reikiamą ir inovatyvų gydymą gaus Panevėžio ligoninėje“, – sakė ligoninės direktorius A. Skorupskas.
Tik Panevėžio ligoninėje
Pasak ligoninės vadovo, krūtų gydymo būdas inovatyvus, o naujo krūtų biopsinio aspiratoriaus dėka operacija – minimaliai invazyvi.
„Anksčiau operacija trukdavo ilgiau, o ir gijimo procesas buvo ilgesnis. Įsigijus naują aparatą, operacijos taps šiuolaikiškos – taikomas vakuuminis būdas. Be naujo krūtų biopsinio aspiratoriaus, turime du naujos kartos momografijos aparatus, turime magnetinį rezonansą ir įsigijome echoskopą, kurie padeda nustatyti, koks darinys susidarė krūties srityje. Beje, po operacijos šie visi aparatai išlaiko informaciją ir po pusmečio galima sekti pacientės gijimo procesą ir nustatyti, ar reikalingas tolimesnis gydymas“, – pasakojo A. Skorupskas.
Panevėžio ligoninėje atlikta unikali krūtų operacija: pirmoji tokia operacija Baltijos šalyse.
Išbandė ant kiaulienos
Panevėžio ligoninės vadovas sakė, kad jau atlikta pirmoji operacija ir pacientė jau namuose.
„Prieš atliekant tikrąją pirmąją operaciją, medikai išbandė krūtų biopsinį aspiratorių ir operavo kiaulienos mėsą su agurku. Agurkas imitavo darinį – gerybinį auglį“, – aiškino A. Skorupskas.
Operuojami tik gerybiniai dariniai
Pirmąją operaciją atlikęs gydytojas, krūtų onkochirurgas, mamologas, mokslų daktaras Vaidotas Čėsna paaiškino, kokios priemonė reikalingos atlikti unikaliai operacijai.
„Šios naujos ir unikalios procedūros atlikimui pirmiausia reikalingas echoskopas, kurio pagalba lokalizuojame gerybinį darinį ir su naujo vakuuminės biopsijos aparato adata, kuri įvedama į krūtį, vakuumo pagalba darinys palaipsniui yra traukiamas iš krūties. Ištrauktas turinys sukrenta į konteinerį ir siunčiamas patologams dėl įvertinimo. Procedūros trukmė apie 10 minučių, o pacientė paleidžiama į namus tą pačią dieną“, – aiškino medikas ir teigė, kad taip operuojami tik gerybiniai dariniai.
Ištiria radiologiniu būdu
Pasak krūtų onkochirurgo, iki šiol tokios operacijos buvo gilioje stagnacijoje.
„Iki dabar krūties chirurgija buvo stagnacijoje, lyginant su pilvo chirurgija ar traumatologija, nes šalinant gerybinius darinius iš krūties, reikėdavo daryti pjūvius iki 5 cm., o dabar užtenka – iki 3 mm. Dažniausiai tokiu būdu operuojamos fibrodenomos (gerybiniai krūtų navikai), kurios prieš tai ištiriamos radiologiniu būdu“, – pasakojo apie naujo aparato veikimą ir galimybes gydytojas V. Čėsna.