Miesto valdininkai, įtariama, specialiai, kad gautų kelionės apmokėjimą, net buvo įdarbinti mokytojais. Į mokytojams skirtą stažuotę skrido ir valdininkės duktė.
Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Vaizdo įraše matyti, kaip tolimojoje Japonijoje į metro sėdinčius žmones kreipiasi vyriškis ir prašo patraukti ant praėjimo sukrautus lagaminus. Sėdintieji nereaguoja. Netrukus pasigirsta lietuvių kalba: „Mes nieko nesuprantam“.
Šiame iš tolimosios Japonijos atskriejusiame „TikTok“ įraše – panevėžiečiai mokyklų vadovai, švietimo skyriaus valdininkai.
Netrūko socialiniuose tinkluose pasipiktinusių tokiu atvykėlių elgesiu, kad šie nereagavo į japono prašymą patraukti lagaminus.
„Nelabai ten buvo, kur patraukti. Būtų patraukę, būtų užtvėrę kitus įėjimus“, – tikino Panevėžio „Minties“ inžinerijos gimnazijos direktorius Mindaugas Libikas.
M. Libikas – vienos iš gimnazijų vadovas, kuris taip pat buvo pakviestas į stažuotę tolimojoje Japonijoje. Tačiau sako buvęs tolėliau nuo šio konflikto ir tikrai negalvojęs, kad visa stažuotė svetur virs skandalu.
Keliavo ir valdininkės dukra
Skandalu kelionė į Japoniją virsta toli gražu ne tik dėl pasaulį apskriejusio įrašo iš metro. Nors mokyklos internetinėse svetainėse dalijasi stažuotės vaizdais iš Japonijos ugdymo įstaigų, o vadovai džiaugiasi patirtimi, tolima kelionė pažėrė ir klausimų.
„Dabar kaip aiškėja iš viešosios erdvės, jeigu keliavo žmonės, kurie nieko bendro neturi su švietimu, net artimieji dirbančių savivaldos administracijoj, tai yra labai neskanu“, – sakė Panevėžio savivaldybės tarybos opozicijos narė Viktorija Vidžiūnienė.
Tie kiti asmenys – keli švietimo skyriaus darbuotojai, tarp jų ir pati vedėja bei jos dukra, kuri visiškai nesusijusi su Panevėžio švietimo bendruomene.
„Ji važiavo pabūti vakarais su mama“, – sakė švietimo skyriaus vedėja Silvija Sėrikovienė.
Tačiau kilus skandalui, deja, užtikrina, esą dukra vyko ne iš projektui skirtų lėšų. Už kelionę ir apgyvendinimą esą mokėjo pati.
„Gegužės pradžioje mes sumokėjome vieną dalį pinigėlių, o po to, kai firmos suskaičiavo, visus užsakymus atliko viešbučio, tada likusią dalį sumokėjo birželio mėnesį po algos“, – tikino S. Sėrikovienė.
Skundžiasi, kad nepakviesti eiliniai mokytojai
Esą kiti švietimo skyriaus darbuotojai vyko kaip projekto koordinatoriai. Nors anoniminiame pranešime rašoma, kad kai kurios švietimo skyriaus darbuotojos neva prieš stažuotę buvo įdarbintos mokyklose, galbūt siekiant, kad atitiktų reikalavimus.
Tačiau savivaldybę pasiekusiame laiške viešai neprisistatę asmenys klausia, kodėl į stažuotę nebuvo pakviestas nė vienas eilinis mokytojas, o tik Panevėžio pedagogų elitas.
„Aš sutinku, kad išvažiavo elitas, kurie daugiausiai dirba, prisideda prie mūsų Panevėžio švietimo veiklos. Išvažiavo lyderiai“, – neneigė merė.
„Kad valdančiai daugumai lojalūs asmenys jau seniai už miesto biudžeto lėšas turistauja ir pamato pasaulio yra vieša paslaptis Panevėžio mieste. Tačiau yra labai skaudu, kai tai vyksta su švietimo sektoriumi, kuris turėtų rodyti pavyzdį ir iš kurio turėtume mokytis“, – kalbėjo opozicijos narė V. Vidžiūnienė.
Pedagogų elito kelionė į tolimąją Japoniją atsieis per 65 tūkstančius eurų Europos Sąjungos lėšų. „Tūkstantmečio mokyklų“ programos vadovė tvirtina dar laukianti iš Panevėžio savivaldybės skandalingosios išvykos išlaidas pagrindžiančių dokumentų. Tuomet ir bus sprendžiama dėl apmokėjimo už kelionę.
Pranešimą dėl pedagogų išvykos į Japoniją gavo ir Specialiųjų tyrimų tarnyba, tačiau tyrimo nesiima. Informaciją pagal kompetenciją vertinimui teigia perdavusi Panevėžio miesto savivaldybei.
Straipsnis parengtas pagal TV3 žinių reportažą.
Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:















































































































































































































































