Konceptualų darbą lydi autoriaus tekstas, daugiau atskleidžiantis tai, kaip menininkas suvokia šiandienos diskursus ir kokias jų sąsajas su būtais išgyvenimais jis mato. Šis provokuojantis darbas sustabdo praeivius, neleidžia pasyviai nužvelgti ir nueiti, tačiau skatina įsigilinti į kontekstą.
Savo kūriniu „O kas, jeigu? / Situacija / Paralelės“ Dainius Liškevičius analizuoja su saugumu ir diplomatiniu pripažinimu susijusias temas, ypač svarbias dabar, kada jaučiamos įtampos dėl karo Ukrainoje.
Menininko ready-made kūrinys, per vieną asmeninę autoriaus patirtį, nubrėžia paraleles tarp svarbių šaliai įvykių prieš 20 metų ir dabar. Jis yra nuoroda į 2002 metais buvusį susitikimą su tuometiniu JAV prezidentu G. W. Bush, įvykusiu Vilniaus rotušėje po NATO viršūnių susitikimo Prahoje, kuriame Lietuva buvo pakviesta tapti šalimi nare.
Menininkas kelia klausimus: „O kas, jeigu tai, kas vyksta Ukrainoje, jau vyktų ir pas mus? Neatmetama, kad tai gali ir įvykti? O gal mes jau kovojame su Rusija Trečiąjį pasaulinį karą?!“ Reaguodamas į konkrečią vietą bei kolektyvinės ir asmeninės atminties susidūrimą, mūsų padėtį karo kontekste, autorius primena apie šiuos įvykius ir skatina permąstyti mūsų politinę ir diplomatinę vietą pasaulyje.
Dainius Liškevičius (g. 1970) yra vienas aktyviausių Lietuvos „lūžio kartos“ menininkų, ženkliai prisidėjusių prie dailės raiškos atsinaujinimo po nepriklausomybės atkūrimo. Šios kartos menininkai kūrė savo individualią meno kalbą ir padėjo įsitvirtinti šiuolaikiniam menui Lietuvos kultūros lauke.
Dailininko kūrybai būdingas socialinis angažuotumas, kontekstualumas, ironija, visuomenės kritika. Gvildendamas socialinius, kultūrinius kontekstus autorius neretai pasitelkia publikos provokaciją. Dainius Liškevičius 2015 metais atstovavo Lietuvą 56-oje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje, kurioje pristatė projektą „Muziejus”. Projektas „Labyrinthus“ 2014–2015 m. rodytas Šiuolaikinio meno centre, 2018 m. išleistas knygos pavidalu.
Autorius yra surengęs virš 20 personalinių parodų Lietuvoje, Italijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, JAV, Švedijoje. Dainius Liškevičius 2011 m. buvo apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi. 2019 m. – „Metų vizija“ už Petro Cvirkos skvero paminklo renovacijos projektą „ABC / Paminklo kinetinė transformacija“. 2021 m. menininkui suteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija.
Šis Dainiaus Liškevičiaus kūrinys yra bendro galerijos (AV17) ir Vilniaus rotušės organizuojamo skulptūros pristatymo netradicinėse erdvėse projekto dalis. Jo metu, kas mėnesį Vilniaus rotušės fasade ar prieigose yra eksponuojamas vienas profesionalaus, šiuolaikinio menininko kūrinys. Specialiai šiam projektui atrinkti
viduriniosios kartos dailininkai, pristatantys savo kūrybą viešosiose erdvėse Lietuvoje ir užsienyje, eksponuoja kūrinius, perteikiančius autorių refleksijas į šiandieninį pasaulį. Projekto tikslas yra aktualizuoti šiuolaikinę skulptūrą ir pačias senamiesčio erdves, kuriose vyksta šis projektas. Eksponuojamos skulptūros sudaro unikalų ryšį tarp šiuolaikinės skulptūros formos ir Vilniaus rotušės neoklasicizmo architektūros, o analizuojamos temos skatina kvestionuoti ir analizuoti žmogaus padėtį socialiniame, politiniame, kultūriniame kontekstuose.
Kiekvieno kūrinio eksponavimą lydi susitikimai su autoriais, kurių metu publika gali susipažinti su platesne menininkų kūryba bei užduoti klausimus. Numatomas susitikimas su autoriumi spalio 18 d. 18 val. prie Vilniaus rotušės.