Praėjusią naktį gyventojai dalijosi žinutėmis, kad laukia įspūdingų kadrų: „Medžioja kas šiandien meteorus? Per pusvalandį nuo 22 iki 22.30 val. šunį vedžiodamas 17 pastebėjau, 5 iš jų ypač ryškūs. Pastebėta šalia Žemaitijos nacionalinio parko“.
Danguje užfiksavo neįtikėtiną vaizdą: „Reginys buvo nuostabus!“
Fotografas Ričardas Andriuška buvo vienas entuziastų, kuris praėjusią naktį gaudė įspūdingus geminidų meteorų lietaus vaizdus ir štai jam pavyko užfiksuoti nepakartojamą reginį.
„Šiąnakt buvo Geminidų meteorų lietaus pikas. Debesys neteikė daug vilties, bet pamėginau surasti properšų ir išnaudoti jas meteorų medžioklei.
Įspūdžiai geri, meteorų labai daug krito, o vieną bolidą net pavyko užfiksuoti.
Juokingas nutikimas – nusisukau į priešingą fotoaparatui pusę ir staiga viskas nušvito žaliai, ant sniego net savo šešėlį pamačiau.
Pamaniau, kad kažkas priėjo šalia manęs ir pradėjo šviesti prožektoriumi. Atsisukau, o ten vis dar degantis bolidas krenta palikdamas švytinčių dūmų šleifą.
Reginys buvo nuostabus!“, – dalijosi R. Andriuška.
Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, trečiadienio naktį buvo giedra visoje Lietuvoje – buvo palankus metas grožėtis dangų nuplieskusiu įvairių spalvų meteorų lietumi.
Tačiau situacija keitėsi antroje nakties pusėje – Vakarų ir Šiaurės Lietuvą uždengė pavieniai, o pietiniuose ir rytiniuose rajonuose nugulė tankūs debesys.
Temperatūra naktį nukrito iki 8–13, vietomis 14–16 laipsnių šalčio. Šiandien daugelyje rajonų pasnigs. Todėl norintiems stebėti šį retą reiškinį svarbu pasirūpinti šilta apranga, kad žvarbus oras nesugadintų reginio.
Džiugi žinia – pamatyti geminidų meteorų lietų nereikia jokios papildomos įrangos. Žvilgtelėję į dangų jima išvysti plika akimi.
Tiesa, nepamirškite, kad miesto apšvietimas gali reginį sugadinti – meteorų gali nesimatyti. Patartina susirasti vietą, atokesnę nuo miesto šviesų.
Dangaus reiškinių stebėtojai pranešė, kad praėjusią naktį buvo galimybė pamatyti iki 120 meteorų per valandą. Didžiausias spinduliavimas apie 2 val. nakties. Dangus nusidažė ir įvairiausiomis spalvomis, nes geminoidų meteorai gali būti tiek geltoni, tiek mėlyni ar violetiniai.
Geminidų meteorų lietus savo piką pasiekė gruodžio 13-15 dienomis.
Šis dangaus reiškinys pirmą kartą užfiksuotas 1833 metais.