Įdomu ką pasakytų mūsų senolių prietaringa išmintis, ar tai būtų labai blogas ženklas jaunavedžiams.
Nes sako, kad lietus per vestuves gali reikšti dažnas ašaras gyvenime arba pinigus ir laimę. Dar sakydavo, kad lietus rodo buvusių meilių ašaras. Žodžiu, ko tik neprisigalvodavo.
Visiškas Saulės užtemimas įkvėpė žmones daryti beprotiškus dalykus. Milijonai Šiaurės Amerikos gyventojų susižavėję stebėjo, kaip Mėnulis uždengė Saulę ir vos per vieną minutę tamsa prarijo šviesą.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Įvairiuose Šiaurės Amerikos kampeliuose milijonai žmonių stebėjo įvykusį saulės užtemimą. Lyg pamojus burtų lazdele, judri Niujorko Taimso aikštė, kurioje tūkstančiai žmonių laksto savo reikalais ar gaudo saulės spindulius, keturioms minutėms paniro į visišką tamsą.
Šiaurės Amerikos gyventojai tapo visiško Saulės užtemimo liudininkais. Ir nors tokį gamtos reiškinį lengvai paaiškina mokslas, žmonėms jis vis tiek atrodo magiškas. Yra ir tokių, kurie nesulaiko ašarų, išvydę tokį grožį:
„Ta akimirka, kai sutemo... Tai gražiausia, ką esu kada nors mačiusi. Tai buvo tokia akimirka... Buvau nustebusi, pakerėta. Keliaučiau kitur, kad dar kartą tai pamatyčiau.“
„Buvo visiškai tamsu. Atrodė kaip saulėlydis, bet be saulės. Matėsi ir baltas, miglotas žiedas aplink juodą apskritimą. Tai buvo tiesiog beprotiška. Tai sunku apibūdinti.“
Gineso rekordas ir piršlybos
Kai kurie visiškam Saulės užtemimui ruošėsi itin rimtai. Pasipuošę raudonais lietpalčiais su didžiule saule ant pilvo, entuziastai iš Kanados, Niagaros krioklio pusėje, buvo pasirengę pagerinti Gineso pasaulio rekordą.
Prieš porą metų per Saulės užtemimą Kinijoje į vieną vietą susirinko beveik trys šimtai žmonių, apsirengusių saulės kostiumais, tačiau šįkart rekordas buvo pagerintas. Niagaros krioklio mieste susirinko 309 žmonės.
Kol vieni gerino rekordus, kiti prisiekė amžiną meilę. Saulės užtemimo metu, netoli Niagaros krioklio, Moisas ir Trinity susižadėjo.
Štai vieno lėktuvo keleiviams pasisekė atsidurti išties neįprastoje apžvalgos aikštelėje. Milžiniškame aukštyje visiško Saulės užtemimo vaizdas traukė žmones prie langų. Išvydusi tokį vaizdą, susižadėjo dar viena pora – kelių kilometrų aukštyje mergina išgirdo lauktus žodžius: „Ar tekėsi už manęs?“
Užtemimas daro įtaka D. Trumpui
Tai, kad pirmą kartą per septynerius metus Mėnulis visiškai uždengė Saulę, ne tik kėlė susižavėjimą milijonams. Gamtos reiškinys įkvėpė ir dangaus kūnų stebėtojus. Pavyzdžiui, viena amerikiečių astrologė įsitikinusi, kad toks Saulės ir Mėnulio šokis daro rimtą įtaką kandidatui į prezidentus Donaldui Trumpui.
„Trumpo žemėlapyje užtemimas, nenuostabu, patenka į devintąjį ratą, o devintasis ratas yra teisiniai reikalai. Šiuo metu jis turi aibę teisinių problemų. Jį tarsi ištikęs užtemimas, nėra minčių aiškumo. Jis iš esmės yra nežinioje“, – sako astrologė Lorri Bell.
Įprastai užtemimai įvyksta kai Saulė, Mėnulis ir Žemė išsidėsto vienoje linijoje, priklausomai nuo to, kaip tiksliai užtemimas būna dalinis arba visiškas. Visiški užtemimai ne itin dažni. Kitą kartą toks reiškinys įvyks po dvejų metų ir daugiausia bus matomas Atlanto vandenyne.
Daugiau sužinokite vaizdo reportaže esančiame straipsnio viršuje.