„Seimo sesiją ir tą pirmąjį kadencijos pusmetį vertinu kaip kartelių numušimo laikotarpį, laisvą kartelių kritimą“, – Eltai teigė V. Čmilytė-Nielsen.
„Arūno Dudėno neliečiamybės neatėmimas, naujai susibūrusios koalicijos sutarties nuolatinis laužymas, labai suvelta, chaotiška mokesčių reforma, kuri tikrai buvo padaryta taip, kaip negalima daryti – tame tarpe ir visiškai neatsižvelgiant į argumentus, kurie buvo išsakomi visuomenės grupių, kurias jie palies. Vyriausybės darbas neatrodo gerai, teisėkūros kokybė (prasta – ELTA). Matau daug chaoso ir politinių nesėkmių“, – pridūrė ji.
Taip politikė kalbėjo, reaguodama ir į balandžio pabaigoje priimtą Seimo sprendimą neatsižvelgti į generalinės prokurorės Nidos Grunskienės prašymą dėl A. Dudėno teisinės neliečiamybės nepanaikino.
Be to, liberalė pabrėžė, kad dabartiniai valdantieji, anot jos, vadovaujasi požiūriu, kad valdžia gali daryti, ką panorėjusi.
„Kas svarbiausia, daug yra įteisinto požiūrio, kad mes – valdžia – darome, ką norime. Šiandieną tas labai matosi. Simboliškai, paskutinę dieną premjerui Gintautui Paluckui visiškai ignoruojant tai, kas vyksta aplinkui“, – tikino V. Čmilytė-Nielsen.
M. Lingė: valdantieji murkdosi interesų ir skandalų pelkėje
Savo ruožtu Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąjungos (TS-LKD) frakcijos seniūnas Mindaugas Lingė tikino, kad valdantieji visą sesiją murkdėsi skandalų pelkėje.
„Po šios pavasario sesijos paliekamas slogus įspūdis. Turėjome chaosą ir sujauktą svarbiausio klausimo – mokesčių reformos – sprendimą. (...) Chaosu ir nesėkme baigėsi nekilnojamo turto (NT) apmokestinimas, kur iš reformos gavosi antireforma“, – Eltai teigė M. Lingė.
„Dalykinė pusė tikrai neblizganti, o pats politinis laukas, kuriame veikia politikai, tai valdantieji nuolat murkdėsi savo interesų, skandalų ir iš to kylančių pasiaiškinimų pelkėje“, – pridūrė jis.
Premjerui pirmadienį Seimo tribūnoje aiškinusis dėl žurnalistiniame tyrime pateikiamos informacijos apie jo verslus, konservatorius taip pat pabrėžė, kad tokie incidentai rodo mažėjančius politinės kartelės reikalavimus.
„Premjeras jau turbūt trečią kartą ateina aiškintis dėl įvairių, su jo istorijomis susijusių aplinkybių, kurios kelia tik daugiau klausimų ir kuria įspūdį, kad tie praeities šešėliai pasiveja ir diskredituoja politikams keliamus aukštos politinės kartelės reikalavimus“, – dėstė M. Lingė.
Pirmadienį pasibaigė pavasario Seimo sesija. Eilinė rudens Seimo sesija prasidės rugsėjo 10 d.
Kilus pasipiktinimui dėl socialdemokratų siūlymo skubos tvarka pirmadienį priimti į „čekiukų“ bylas įsivėlusiems politikams palankias Baudžiamojo kodekso (BK) pataisas, šis klausimas išbrauktas iš darbotvarkės.
Besibaigiančioje sesijoje priimti esminiai sprendimai dėl gynybos finansavimo, mokestiniai pakeitimai.
Nuo kitų metų gyventojai galės dvejus metus laisvai trauktis iš kaupimo antroje pensijų pakopoje. Pasitraukimo iš kaupimo privačiuose pensijų fonduose „langas“ Seimo sprendimu nustatytas dviejų metų laikotarpiu – nuo 2026-ųjų sausio iki 2027 m. pabaigos.
Pavasario Seimo sesijoje parlamentarai nemažai dėmesio skyrė ir socialinės, sveikatos politikos klausimams.
Pateikimo stadiją Seime įveikė Konstitucijos pataisa, siūlanti leisti 16-mečiams balsuoti savivaldos rinkimuose.
Parlamentarai pradėjo svarstyti šeimos planavimą, nėštumo nutraukimą, motinystę bei lytinį švietimą reglamentuojantį ir jau aštrias diskusijas įžiebusį Reprodukcinės sveikatos įstatymo projektą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Prisimenam prisimenam konservų standartus: "nepatinka, po keturių metų išsirinkit kitus", „Šūde maudytis yra jūsų asmeninis pasirinkimas“, Šurajevo nuotykius Seime ar reikia priminti?