• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė trečiadienį nusprendė, kad veido kaukės nuo spalio 1 d. teikiant kontaktines paslaugas ir renginiuose, nepriklausomai, ar žmogus turi galimybių pasą, ar ne. Ministrų kabinetas savo nutarimu taip pat rekomenduoja šalies įstaigoms ir įmonėms, jei įmanoma, pereiti prie nuotolinio darbo.

Vyriausybė trečiadienį nusprendė, kad veido kaukės nuo spalio 1 d. teikiant kontaktines paslaugas ir renginiuose, nepriklausomai, ar žmogus turi galimybių pasą, ar ne. Ministrų kabinetas savo nutarimu taip pat rekomenduoja šalies įstaigoms ir įmonėms, jei įmanoma, pereiti prie nuotolinio darbo.

REKLAMA

Vyriausybė nusprendė, kad veido kaukių (respiratorių ar kitų priemonių) dėvėjimas uždarose erdvėse (pavyzdžiui., kai teikiamos ar gaunamos paslaugos, perkamos prekės, darbo metu, dalyvaujant renginiuose), yra privalomas, nepriklausomai nuo to, ar veikla vykdoma su galimybių pasu ar be jo.

Nutarimu taip pat rekomenduojama viešiesiems, tiek privatiems juridiniams asmenims darbą organizuoti nuotoliniu būdu.

Naujoji tvarka įsigalios nuo šio penktadienio – spalio 1 d.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sakė, kad po pasitarimų su teisininkais, nuspręsta, kad pakeitimams dėl kaukių užtenka ekstremalios situacijos, karantino skelbti nereikia.

REKLAMA
REKLAMA

Ministras atkreipė dėmesį, kad kaukės dėvėti nereikės neįgaliesiems, sportuojantiems asmenims, valgant kavinėse ir kino teatruose, atlikėjams, profesionaliems sportininkams varžybų metu, renginių vedėjams ir t.t.

REKLAMA

„Labai norisi atkreipti dėmesį, kad atsakomybė už kaukių dėvėjimo reikalavimo nesilaikymą tektų patiems klientams ir paslaugų gavėjams“, – pabrėžė A. Dulkys.

Nutarime rašoma, kad tokie siūlymai teikiami atsižvelgiant į tai, kad Lietuvoje sparčiai plinta koronaviruso delta atmaina, o epidemiologinė situacija Lietuvoje išlieka nepalanki.

2021 m. rugsėjo 28 d. duomenimis, Lietuvoje vidutiniškai per dieną registruojama 1360 atvejų, 14 dienų sergamumo rodiklis yra 634,7 atvejai 100 tūkst. gyventojų. COVID-19 lovų užimtumas asmens sveikatos priežiūros įstaigose 2021 m. rugsėjo 28 d. duomenimis šiuo metu siekia 1162 lovų, iš jų 121 reanimacijos ir intensyvios terapijos būtina imtis papildomų COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo valdymo priemonių.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu Lietuvoje imunitetą nuo COVID-19 turi (paskiepyti ar persirgę) 67,7 procentai gyventojų, tačiau imunizuotų asmenų skaičius vis dar nepakankamas viruso plitimui valdyti.

Antradienį žurnalistams komentuodama šį siūlymą premjerė Ingrida Šimonytė pažymėjo, kad tam pakaks ekstremalios situacijos režimo.

Anksčiau buvo svarstyta, kad rekomendaciją patalpose dėvėti kaukes pakeičiant į reikalavimą, gali tekti vėl įvesti karantino režimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ekstremalios situacijos reglamentavime bus tie pakeitimai padaryti ir bus praplėstas reikalavimų sąrašas dėl kaukių dėvėjimo uždarose patalpose“, – antradienį žurnalistams Seime sakė I. Šimonytė.

Privalomas kaukes valdžia planuoja grąžinti blogėjant epidemiologinei situacijai. Dabar turintiesiems galimybių pasą kaukių dėvėjimas yra rekomenduojamas.

Lietuva  praėjusią savaitę įžengė į blogiausią, „juodąją“, pandemijos spalvinę zoną.

REKLAMA

Lietuvoje – atvejų šuolis: fiksuoti 1847 susirgimai, dar 14 mirčių

Praėjusią parą nustatyti 1847 nauji COVID-19 atvejai, mirė 14 žmonių, trečiadienį skelbia Statistikos departamentas. Pilnai paskiepytas buvo tik vienas iš praėjusią parą mirusių žmonių. 2722 žmonės paskiepyti pirmąja vakcinos doze. Iš viso per parą paskiepyti 6,9 tūkst. žmonių.

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1171 – šis skaičius per parą beveik nekito, 129 iš jų – reanimacijoje. Šalyje praėjusią parą atlikta per 16,7 tūkst. molekulinių (PGR) ir 10 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.

REKLAMA

Ligoninės ir mirtys

Praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 137 žmonės – panašiai kaip ir ankstesnę parą.

85 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonis papildomai tiekiamas 979 žmonėms.

Per pandemijos piką šių metų sausį pacientų skaičiai ligoninėse buvo pasiekę 2,6 tūkst., dėl to teko reguliariai mažinti kitų medicinos paslaugų prieinamumą.

Praėjusią parą mirė penki vyresni nei 80-ies metų žmonės, keturi vyresni nei 70-ies, trys, kuriems buvo per 90-imt, taip pat po vieną vyresnį nei 50-ies ir 60-ies metų žmogų. Pilnai paskiepytas iš jų buvo tik vienas iš mirusių 90-mečių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuo COVID-19 ligos iki šiol iš viso Lietuvoje mirė 4965 žmonės, iš jų pilnai paskiepyti buvo 104. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejamos 9842 mirtys.

Vakcinacija

Iki šiol mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta per 1 mln. 742 tūkst. žmonių, pilnai vakcinuoti – 1 mln. 609 tūkst.

Sustiprinančią skiepo dozę praėjusią parą gavo 1251 žmonės, iš viso iki šiol pakartotinai paskiepyta per 24,6 tūkst. žmonių. 

REKLAMA

Lietuvoje bent vieną skiepo dozę yra gavę 62,3 proc. gyventojų. Tarp suaugusiųjų pasiskiepiję yra 72,8 proc. gyventojų, o tarp visų žmonių nuo 12 metų, galinčių vakcinuotis – 70,5 proc.

Mažiausia pasiskiepijusiųjų dalis yra tarp 12-15 metų vaikų – 28,5 proc. Tarp vyriausių šalies gyventojų per 80 metų pasiskiepiję 64,8 proc.

Iš viso Lietuvoje iki šiol gauta per 5 mln. vakcinos dozių, skiepijimui sunaudota beveik 3,2 mln. dozių. Nepanaudota šiuo metu yra daugiau kaip 1,8 mln. dozių.

REKLAMA

Epidemiologinė situacija

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų pasiekė 656,3 ir per parą paaugo dviem dešimtimis punktų. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis pakilo iki 7,2 procento.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo beveik 329,9 tūkst. žmonių, iš jų tebeserga beveik 15,7 – maždaug 700 mažiau nei ankstesnę parą.

@Ra Ko čia dėti antivakseriai jei skiepiti serga
Cia tiems,kas taip didziavosi pasiskiepyje.Isdure jus kvailiukai.
prisižaide durniai...dbr del ju zaidimu ir nesuvokimo bus kaltinami visi kurie nevakcinuoti :DDD
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų