• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus klinikinėje ligoninėje Antakalnyje koronaviruso protrūkis greičiausiai kilo užkratą pernešus darbuotojams, sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė Rolanda Lingienė.

Vilniaus klinikinėje ligoninėje Antakalnyje koronaviruso protrūkis greičiausiai kilo užkratą pernešus darbuotojams, sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė Rolanda Lingienė.

REKLAMA

Pasak R. Lingienės, pirmasis koronaviruso atvejis nustatytas 1945 metais gimusiam pacientui, kuris į ligoninę balandžio 27 dieną pristatytas dėl kitų ligų, be šio užkrato simptomų, ir vėliau buvo išleistas. Tačiau pablogėjus būklei vyras praėjusią savaitę buvo grąžintas į gydymo įstaigą, o ketvirtadienį jam nustačius koronavirusą, pervežtas į Santaros klinikas.

Po savaitgalio šioje gydymo įstaigoje koronaviruas jau nustatytas 18 asmenų: 8 darbuotojams ir 10 pacientų. 8 pacientai buvo gydomi Vidaus ligų skyriuje, du - Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje.  Visi dešimt buvo perkelti į Santaros klinikas.

„Iškelta hipotezė, kad pacientai užsikrėtė nuo personalo. Bet, žinoma, ją reikia dar patvirtinti“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė NVSC Vilniaus departamento vadovė. 

REKLAMA
REKLAMA

P. Poderskis: pacientas atvežtas iš Santaros klinikų

Tuo metu Vilniaus administracijos direktorius Povilas Poderskis sako, kad pacientas, kuriam pirmajam nustatytas koronavirusas, ligoninėje Antakalnyje pragulėjo apie dešimt dienų, kai buvo atvežtas iš Santaros klinikų – prieš tai jam atliktas testas neparodė COVID-19.

REKLAMA

„Iš Santariškių buvo atvežtas pacientas su neigiamu COVID-19 tyrimu, jį perkėlė į Vilniaus miesto klinikinę ligoninę toliau gydytis simptomus, nesusijusius su COVID–19 ar kitomis plaučių ligomis ir jis toliau buvo gydomas. Praėjo apie 10 dienų ir pradėjo rastis simptomai, panašūs į koronavirusą, tuomet tyrimas buvo teigiamas“, – BNS sakė P. Poderskis.

NVSC atstovės teigimu, šiuo metu ištirti visi minėtų dviejų skyrių ligoniai ir 81 medikas. Medikams nurodyta po savaitės atlikti pakartotinius tyrimus. 

REKLAMA
REKLAMA

„Kadangi naujausias atvejis iš Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus, sąlytį turėjusių asmenų skaičius gali didėti“, – tvirtino ji.

„Dabar ligoninėje dirba rezervinė brigada, ji gydo ligonius. Darbuotojai visi yra su antrojo lygio apsauga, bet tai nepadėjo užkirsti kelio virusui. Mes viruso išvengti negalime, ypač tokie atvejai, kai virusas įnešamas į gydymo įstaigą, mums yra tam tikras iššūkis. Bet situacija gera dėl to, kad personalas iškart dėjo visas pastangas, sureagavo, ištyrė, priėmė reikalingus sprendimus ir tai, manau, padės išsaugoti daug gyvybių“, – įsitikinęs P. Poderskis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ligoninės vadovas: izoliuota apie 60 darbuotojų

Vilniaus klinikinės ligoninės direktorius Narimantas Markevičius BNS tvirtino, kad iš viso šiuo metu, įskaitant aštuonis darbuotojus su nustatytu koronavirusu, izoliuota apie 60 Vidaus ligų ir Intensyviosios terapijos skyrių darbuotojų. Darbuotojai, kuriems pirmasis testas užkrato neparodė, vėl bus tiriami po savaitės.

REKLAMA

Juos pavaduoja rezervinė, apie 30 žmonių brigada, prižiūrinti apie 30 pacientų. 

N. Markevičius taip pat patvirtino, kad į ligoninę atvežtas pacientas karščiavo, nors jam testas neparodė koronaviruso. Direktorius neatmetė, kad koronavirusas galėjo išplisti tiek nuo šio paciento, tiek nuo personalo.

„Jis atvežtas su simptomais, su karščiavimu Santariškėse. Bet ne visi karščiuojantys serga COVID-19. Jam testas buvo neigiamas ir jį atkėlė. Gal buvo inkubacinis periodas neprasidėjęs – niekas neatsakys. Inkubacinis periodas yra septynios dienos mažiausiai, o jei jam antrą ar trečią dieną testą padarysi, jis bus neigiamas, o po keturių dienų taps teigiamas“ – tvirtino ligoninės vadovas.

REKLAMA

Anot jo, per septynias karantino savaites ligoninėje nebuvo nustatyta užkrato, nors čia gulėjo ir karščiuojantys ligoniai, o koronaviruso tyrimai profilaktiškai atliekami visiems ligoninės darbuotojams. Jie tęsiami ir toliau.

„Bet darbuotojai irgi eina į barus, maksimas, akropolius, jie turi tokį pat šansą įnešti virusą, nors nė vienas tų, kurie serga, niekuo nesiskundžia, jie yra besimptomiai. Tad mąstyti gali visaip, juk ligoninėje dirba 1700 žmonių – jie turi ir vaikus, ir žmonas, vyrus, bendrauja“, – svarstė N. Markevičius. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų