• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo kitos savaitės, lapkričio 17 d., keičiama izoliavimosi po didelės rizikos sąlyčio su sergančiuoju COVID-19 tvarka. Nuo šiol ir dalis pasiskiepijusių asmenų turės izoliuotis arba atlikti testą.

Nuo kitos savaitės, lapkričio 17 d., keičiama izoliavimosi po didelės rizikos sąlyčio su sergančiuoju COVID-19 tvarka. Nuo šiol ir dalis pasiskiepijusių asmenų turės izoliuotis arba atlikti testą.

REKLAMA

Pažymima, kad nors pasiskiepiję asmenys turi gerokai mažesnę riziką užsikrėsti COVID-19 liga, tačiau tikimybė išlieka, todėl nuo šiol pagal pilną skiepijimo schemą paskiepyti žmonės po didelės rizikos sąlyčio su sergančiuoju COVID-19 liga privalės izoliuotis, kol gaus neigiamą tyrimo atsakymą.

Kaip nurodo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), izoliuotis po didelės rizikos kontakto iki neigiamo PGR tyrimo atsakymo (tyrimas atliekamas ne anksčiau kaip 3 d. po kontakto) turi vakcinuoti pagal pilną schemą asmenys, kai praėjo daugiau kaip 4 mėnesiai nuo paskutinės dozės arba kurie yra neskiepyti sustiprinančiąja vakcinos doze.

„Jei asmuo atsisako atlikti tyrimus, tokių turime, nedidelį kiekį, bet turime, tokiu atveju galioja 10 d. izoliavimosi tvarka“, – tvarką Vyriausybės pasitarimo metu pristatė sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė-Motiejūnienė.

REKLAMA
REKLAMA

Išimtys – mokyklose

Tuo metu vakcinuoti pagal pilną schemą asmenys, kai praėjo ne daugiau kaip 4 mėnesiai nuo paskutinės dozės arba yra skiepyti sustiprinančiąja doze, izoliuotis neprivalo. Tačiau tokiems žmonėms atlikti PGR tyrimą visgi yra rekomenduojama.

REKLAMA

Viceministrė pridūrė, kad išimtis taikoma mokykloms, kur tiek personalas, tiek vaikai gali testuotis ir sutikus tą daryti izoliacija po didelės rizikos sąlyčio nėra reikalinga. 

„Tada iškart po kontakto atliekamas greitasis antigeno tyrimas, tada po 48 val. ir dar po 48 val. – taip užtikrinant ugdymą, neatitraukiant nei mokytojų, nei mokinių nuo ugdymo proceso“, – sakė ji.

Taip pat atskirą izoliavimosi ir testavimosi tvarką turi tam tikros grupės – tai yra medikai, ligoninės, socialinės globos įstaigos, laisvės atėmimo įstaigos ir imunosupresiją turintys asmenys. 

REKLAMA
REKLAMA

Pakeitė tvarką po naujausių rekomendacijų

SAM nurodo, kad izoliacijos taisyklių pakeitimai įvesti po ECDC 2021 m. spalio 28 d. išleistų naujausių atvejų atsekamumo rekomendacijų.

Priduriama, kad tiek Lietuvos statistikos departamento (LSD) atlikto tyrimo duomenimis, tiek užsienio šalių paskelbtų mokslinių tyrimų duomenimis stebima, jog praėjus 4 mėnesiams po pilnos vakcinacijos nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos), ženkliai pradeda mažėti vakcinų efektyvumas, o tai kelia didesnę riziką pilnai pasiskiepijusiems asmenims po tam tikro laikotarpio susirgti COVID-19 liga (koronaviruso infekcija). 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat primenama, kad vakcina nuo COVID-19 neapsaugo nuo šios ligos šimtu procentų, tačiau tai yra šiuo metu pati veiksmingiausia priemonė, siekiant išvengti sunkių komplikacijų ar net mirties. 

Kaip parodė LSD vykdoma vakcinų veiksmingumo bei galimų šalutinių poveikių stebėsena Lietuvoje, pasiskiepijusių asmenų rizika užsikrėsti sumažėja net 5 kartus, rizika patekti į ligoninę dėl COVID-19 yra 10 kartų mažesnė nei nepasiskiepijusiųjų, rizika numirti nuo COVID-19 – bent 20 kartų mažesnė. Pirmojoje jų teiktos ataskaitos dalyje pateikti duomenys apie gamintojo „Pfizer-BioNTech“ vakcinos „Comirnaty“ efektyvumą apsaugant nuo užsikrėtimo Delta atmaina, hospitalizacijos ir mirties. 

@AA Susivaryk penktą palengves
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų