• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iš karo zonų traukiasi įvairaus amžiaus ukrainiečiai: nuo suaugusiųjų iki beglobių vaikų. Lietuvą jau pasiekė 239 nelydimi mažieji karo pabėgėliai. Dalis jų apgyvendinti su artimais žmonėmis, giminaičiais, bet norą priglausti išreiškė ir beveik 1 tūkst. Lietuvos šeimų.

Iš karo zonų traukiasi įvairaus amžiaus ukrainiečiai: nuo suaugusiųjų iki beglobių vaikų. Lietuvą jau pasiekė 239 nelydimi mažieji karo pabėgėliai. Dalis jų apgyvendinti su artimais žmonėmis, giminaičiais, bet norą priglausti išreiškė ir beveik 1 tūkst. Lietuvos šeimų.

REKLAMA

Iki šiol 904 šeimos išreiškė norą globoti iš Ukrainos atvykusius vaikus. Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovė Ilma Skuodienė dėkoja būsimiems globėjams sako, kad šiandien stabdoma globėjų registracija.

„Šiai dienai turime 904 žmones arba šeimas, kurie išreiškė norą globoti ukrainiečių atvykstančius vaikus. Svarbu pasakyti, kad šiai dienai stabdome globėjų registraciją, nes skaičius yra pakankamas. Esame nustatę tik 1 globą lietuvių šeimoje, kiti procesai yra pakeliui“, – spaudos konferencijoje kalbėjo I. Skuodienė.

Viena šeima, šiuo metu globojanti ukrainiečių vaikus, yra iš Šiaulių apskrities. 

Grupės iš globos namų gyvena 4 savivaldybėse

Pasitaiko atvejų, kad ukrainiečiai vaikai į Lietuvą atvyksta vieni arba lydimi ne artimo asmens, pavyzdžiui, kaimyno. Tokiems vaikams suteikiamas apgyvendinimas, o jų šeimos nariai pasiekia Lietuvą vėliau, tik po kelių dienų.

REKLAMA
REKLAMA

„Džiaugiamės, kad vaikai atvyksta su sau artimais žmonėmis arba gyvena su jau pažįstamais. Atvykus iš karo zonos, iš nepaprastos situacijos, ir palikus tėvelius, arba gali būti, kad dalis jų yra eigoje netekę, – tikrai kaip svarbu, kad pasirūpina žmonės, kurie jiems pažįstami“, – teigė I. Skuodienė.

REKLAMA

„Jeigu į Lietuvą atvyks daugiau ukrainiečių vaikų, kuriems reikės globos lietuvių šeimose, tai kreipsimės į visus geros valios žmones, tuos, kurie išreiškia norą“, – tikino ji.

Dar 146 vaikai atvyko grupėse, jiems nustatyta globa per savivaldybes. Lietuvoje dabar gyvena 5 vaikų grupės, atvykusius iš Ukrainos globos namų. Viena iš jų – Trakuose, kita Visagine, dvi mažesnės grupelės po 4 ir 8 vaikus gyvena Kauno mieste, o dar viena – Kauno rajone.

REKLAMA
REKLAMA

„Šie vaikai bus ir palikti gyventi kartu, nes jie susiję emociniais ryšiais arba bendruomene. Jie iki tol jau gyveno kartu ir svarbu išlaikyti jų tamprumą, santykį, draugystę. Pasibaigus karui visus vaikus grąžinsime atgal į jų kilmės valstybę Ukrainą“, – teigė I. Skuodienė.

Vaikų teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba tikino, kad visiems iš Ukrainos atvykstantiems vaikams bus teikiamos socialinės individualizuotos paslaugos, konsultacijos per savivaldybių globos centrus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atsakė, kaip pasiruošti vaiko globai

Globos ekspertė Rugilė Ladauskienė minėjo, kokius reikalavimus turi atitikti globėjai, jei nori rūpintis paaugliais.

„Pirmiausia, ką reikia padaryti, – gauti sveikatos pažymą iš gydytojo, parašyti prašymą, kurį reikia pateikti globai savo gyvenamosios vietos savivaldybėje. Ir reikia laukti mokymų. Po 7 savaičių mokymų gausite teigiamą arba koreguotiną išvadą“, – minėjo ji.

REKLAMA

Globos ekspertė pabrėžė, kad vaikui reikėtų paruošti tinkamą gyvenamąjį plotą, atsižvelgiant į jo amžių ir poreikius.

„Vyresniam vaikui reikėtų pasirūpinti atskiru gyvenamuoju plotu, kad jis galėtų turėti privatumą. Kad turėtų, kur ruošti pamokas, o mažesnis vaikas, kad turėtų, kur žaisti. Apie privatumą reikia galvoti ir kad nenukentėtų esami, šeimoje gyvenantys vaikai, dėl to, kad naujas vaikas pradeda gyventi šeimoje“, – teigė R. Ladauskienė.

Primenama, kad pirmasis autobusas su nelydimais vaikais pasiekė Lietuvą dar kovo pradžioje. Nuo to laiko vis daugiau vaikų iš Ukrainos globos namų traukia į Baltijos šalis per Lenkiją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų