REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Balandžio pirmoji, ne tik pradeda šventinį Velykų savaitgalį, bet ir atneša pasikeitimų į Lietuvos kelius. Vienas tokių – didesnis leistinas greitis, tačiau vairavimo instruktorius perspėja: didesnis leistinas greitis nebūtinai bus saugus.

Balandžio pirmoji, ne tik pradeda šventinį Velykų savaitgalį, bet ir atneša pasikeitimų į Lietuvos kelius. Vienas tokių – didesnis leistinas greitis, tačiau vairavimo instruktorius perspėja: didesnis leistinas greitis nebūtinai bus saugus.

REKLAMA

Vairavimo mokyklos „Rigveda“ vyriausiasis vairavimo instruktorius Darius Zakarauskas pasakoja, kad važiuoti nuo šiandien galėsime greičiau.

„Nuo šiandien vėl didėja leistinas greitis: lengvaisiais automobiliais, krovininiais automobiliais, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 t, motociklais ir triračiais automagistralėse nuo balandžio 1 d. iki spalio 31 d. galime važiuoti ne didesniu kaip 130 km/h greičiu, greitkeliuose nuo balandžio 1 d. iki spalio 31 d. – ne didesniu kaip 120 km/h greičiu“, – pasakoja instruktorius.

Vairuotojai pamiršta motociklininkus

D. Zakarauskas pastebi, kad vien tik todėl, kad galima važiuoti 130 km/h nereiškia, kad toks greitis bus saugus.

REKLAMA
REKLAMA

„Nepamirškime, kad leistinas greitis ne visuomet yra saugus, todėl bet kokiame kelio ruože prieš didinat greitį reikia įvertinti ir kelio būklę, ir oro sąlygas, eismo srauto intensyvumą, įsidėmėti, kad stabdymo kelias esant didesniam greičiui taip pat pailgėja“, – aiškina vairavimo ekspertas.

REKLAMA

Vairuotojus rengiantis D. Zakarauskas teigia, kad dažnas automobilio vairuotojas būna primiršęs apie kelyje galinčius pasirodyti motociklininkus, kurie gali būti ir prasčiau matomi.

„Pavasarį keliuose pasirodo ir motociklininkai. Vairuotojai per žiemą būna atpratę nuo eisme dalyvaujančių motociklų, todėl prasidedant sezonui reikia būti ypač atidiems, kadangi motociklininkai eismo sraute yra prasčiau matomi“, – primena instruktorius.

Keisti reikia ir padangas

Nuo balandžio pirmosios ypač vertėtų suklusti vairuotojai, kurie turi dygliuotą automobilio „apavą“. Instruktorius perspėja, kad nepasikeitę padangų vairuotojai rizikuoja saugumu.

REKLAMA
REKLAMA

„Žieminės padangos keičiamos į vasarines kiekvienais metais nuo balandžio 1 d. Dygliuotos padangos būtinai turi būti pakeistos iki balandžio 10 d., tuo tarpu važinėjantiems su žieminėmis padangomis, toks reikalavimas netaikomas, tačiau eksploatuodami žiemines padangas vasaros sezonu jas stipriai gadiname.

Žieminės padangos daug blogiau nei vasarinės kimba tiek su šlapiu, tiek su sausu asfaltu, atsiranda didesnis akvaplaningo pavojus“, – perspėja D. Zakarauskas.

Vyriausiasis instruktorius pataria vairuotojams savo automobilio padangų būkle domėtis dažniau nei tik jas keičiant rudenį bei pavasarį. D. Zakarausko teigimu vertinga kartas nuo karto pasižiūrėti ar padangos nenusidėvėjo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Saugaus eismo ekspertas nepataria važiuoti su mažiausiu leistinu protektoriaus gyliu. Jo manymu, keisti padangas reikėtų gerokai anksčiau.

„Būtina bent keletą kartų per sezoną pasitikrinti padangų protektoriaus gylį – nusidėvėjusios iki minimalaus vasarą leidžiamo 1,6 mm protektoriaus gylio, padangos nebeatitinka minimalių reikalavimų ir jas būtina keisti.

Atkreipkite dėmesį, kad minimalus leidžiamas 1,6 mm gylis yra tik teisinė riba – siekiant važiuoti saugiai, padangas reikėtų keisti, kai protektoriaus gylis yra 3–4 mm“, – pataria D. Zakarauskas.

Pavėlino datą, kada būtina pasikeisti dygliuotas padangas

Vyriausybė mėnesiu, iki gegužės 10 dienos, pavėlino datą, kada būtina pasikeisti dygliuotas padangas.

REKLAMA

„Turime tokią situaciją, kad karantinas iš vienos pusės, o iš kitos pusės, pagal Kelių eismo taisyklių atitinkamą punktą nuo balandžio 10 dienos nebegalima eksploatuoti transporto priemonių su dygliuotomis padangomis. Atsižvelgiant į tai, kad vis dar turime judėjimo tarp savivaldybių ribojimus ir labai daug įvairiausių žmogiškų situacijų, kai kažkur padangos laikomos kitoje galbūt savivaldybėje ir norėdami apriboti grūstis prie autoservisų, siūlytume pratęsti tą laikotarpį iki kada reikėtų pasikeisti būtent dygliuotas padangas“, – posėdyje sakė susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Siūlyta šį laikotarpį pratęsti iki gegužės 10 dienos arba iki karantino pabaigos, tačiau premjerė Ingrida Šimonytė pasiūlė palikti tik datą.

REKLAMA

„Siūlyčiau atsisakyti tos sąsajos su karantinu, nes teoriškai sunkiai įsivaizduojama sąlyga, kad visiškai karantinas būtų panaikintas iki gegužės 10 dienos, jau visi visi apribojimai“, – sakė premjerė.

Pasak jos, susiklosčius kitokioms aplinkybėms, šį terminą būtų galima paankstinti ar pratęsti. Dygliuotas padangas draudžiama eksploatuoti nuo balandžio 10 iki spalio 31 dienos.

Lietuvoje judėjimo tarp savivaldybių ribojimai grąžinti penktadienį ir šiuo metu galioja iki balandžio 6 dienos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų