Gediminas Kirkilas
Šių metų balandžio 20 dienos rytą mirė buvęs premjeras Gediminas Kirkilas, ėjęs 73-iuosius savo gyvenimo metus.
Po kelių dienų paskutinį „sudie“ buvusiam premjerui ištarė jo bičiuliai ir bendražygiai.
G. Kirkilas amžinojo poilsio atgulė Vilniaus Antakalnio kapinėse, šalia režisieriaus Rimo Tumino.
Ceremonijoje dalyvavo Lietuvos kariuomenės kariškiai, Lietuvos kariuomenės garbės kuopa ir pučiamųjų orkestras.
Buvusio premjero garbei sugiedotas Lietuvos himnas.
Policijos duomenimis, politiko kūnas buvo surastas be išorinių smurto žymių.
Rimas Tuminas
Vienas žymiausių Lietuvos teatro režisierių Rimas Tuminas šių metų kovo 6 dieną mirė eidamas 73-iuosius metus Italijoje, kur pastaruoju metu statė spektaklį.
Režisierius pastaraisiais metais dirbo Izraelyje, Italijoje, tuo metu sirgo onkologine liga.
Velionis palaidotas Vilniaus Antakalnio kapinėse, po mažiau nei mėnesio šalia jo buvo palaidotas ir G. Kirkilas.
Pagerbti R. Tumino atminimo į Vilniaus mažąjį teatrą kovo 6-ąją atvyko prezidentas Gitanas Nausėda, velionio dukra Gabrielė Tuminaitė, aktoriai Agnė Šataitė, Ramūnas Cicėnas, Martynas Nedzinskas, Gražina Baikštytė, kiti kolegos ir šeimos nariai.
Prasidėjus intensyviai Rusijos invazijai Ukrainoje dėl R. Tumino darbo Maskvoje režisierių kritikavęs kultūros ministras Simonas Kairys laidotuvėse nedalyvavo.
R. Tuminas buvo vienas Vilniaus mažojo teatro steigėjų, 1994 metais jis apdovanotas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija.
Nuo 2007-ųjų iki 2022-ųjų R. Tuminas dirbo meno vadovu Maskvos Valstybiniame akademiniame Jevgenijaus Vachtagovo teatre. 2021-aisiais jam skirta ir Rusijos vyriausybinė premija.
2022 m., prasidėjus intensyviai Rusijos invazijai į Ukrainą, dėl savo darbo Rusijoje R. Tuminas sulaukė kritikos Lietuvoje.
Tų pačių metų kovą Vilniaus mažasis teatras su režisieriumi nutraukė darbo sutartį. 2022-ųjų gegužę R. Tuminas nutraukė darbą Maskvoje, iš jo buvo atimta vyriausybinė premija.
Rusijos nelaisvėje laikytas ukrainiečių meras Jevhenas Matvejevas
Gruodžio 4 buvo pranešta, kad Rusijos nelaisvėje mirė laikinai okupuoto Zaporižios srities Dnieprorudnės Vasylivskio rajono meras Jevhenas Matvejevas. Jis beveik trejus metus buvo rusų nelaisvėje. Jo kūnas buvo pargabentas namo per paskutinius mainus.
Apie tai pranešė Zaporižios srities karinės administracijos vadovas Ivanas Fiodorovas.
„Rusai Dnieprorudnę Zaporižios srityje užėmė 2022 m. vasario pabaigoje. Vėliau į nelaisvę pateko meras Jevhenas Matvejevas. Okupantai jį nelaisvėje laikė 2 metus ir 8 mėnesius ir kankino. Per paskutinius mainus jo kūnas buvo grąžintas į Ukrainą“, – sako I. Fiodorovas.
Anot jo, J. Matvejevas buvo patriotiškas.
„Jis buvo tvirtos valios ir principingas. Okupacijos metu jis nepaliko nei miesto, nei žmonių, darė viską, kad užtikrintų bendruomenės gyvenimą, nuolat informuodavo gyventojus apie įvykių eigą ir juos palaikė“, – teigia I. Fiodorovas.
Sigutis Obelevičius
Rugpjūčio 11-osios vakarą po sunkios ligos mirė buvęs Anykčių rajono meras, tarybos narys, gamtininkas Sigutis Obelevičius.
Prieš kiek daugiau nei savaitę S. Obelevičiui buvo suėję 65-eri metai.
S. Obelevičius tris kadencijas dirbo Anykščių rajono meru – ilgiausiai iš visų rajono vadovų.
Paskutinį liepos savaitgalį, per Anykščių miesto šventę S. Obelevičiui suteiktas Anykščių garbės piliečio vardas. Tačiau šventėje jis dėl prastos sveikatos jau nedalyvavo.
S. Obelevičius Prezidento Valdo Adamkaus gamtosauginės premijos laureatas, 14 knygų apie gamtą autorius. Jis įkūrė ir puoselėjo unikalų Traupio botanikos sodą.
Vienu iš Anykščių vadovų S. Obelevičius dirbo 20 metų – nuo 2003 iki 2023.
Gema Umbrasienė
Vasario 23-ią šį pasaulį paliko buvusi Panevėžio miesto merė Gema Umbrasienė.
Apie tai socialiniame tinkle „Facebook” pranešė jos bendražygė, Panevėžio miesto savivaldybės tarybos narė Indiana Grigienė.
„Didelis liūdesys ir skausmas nuo ankstyvo ryto sugniaužė širdį.
Netekome labai šviesaus, aktyvaus, gražaus žmogaus, pirmosios mūsų miesto merės Gemos Umbrasienės.
Ji buvo mano mokytoja pirmoje Panevėžio savivaldybės taryboje, labai išmintinga, reikli, visada besirūpinanti ir atliepianti miestiečius įvairiausiuose reikaluose. Deja, labai dažnai susidurdavo su absoliučiu valdininkišku abuojumu, patyčiom ir puikybės demonstravimu. Rodėsi, kad Ragana (taip ji ironiškai vadindavo save, nes turėjo superinį humoro jausmą) viską lengvai pakelia, lengvai nusipurto prastų žmonių patyčas. Bet turbūt buvo kitaip.
Ji buvo demokratijos žmogus. Mes, būdami skirtingų nuomonių – puikiai rasdavome kompromisinius sprendimus, kultūringai diskutuodavome, suprasdami kits kitą, gerbdami vieni kitų pažiūras.
Nuoširdžiausia užuojauta vyrui Arūnui, sūnui, mamytei. Nuoširdžiausia užuojauta bendražygiams, visiems, kurie ją mylėjo, gerbė”, – rašė I. Grigienė.
Virgilijus Bulovas
Šių metų vasario 19 dieną mirė buvęs vidaus reikalų ministras Virgilijus Bulovas, ėjęs 85 savo gyvenimo metus.
Jis vadovavo Vidaus reikalų ministerijai Lietuvai atgavus nepriklausomybę – 1996 m. ir 2003–2004 m.
Apie V. Bulovo mirtį pranešė Vidaus reikalų ministerija.
„Mirus buvusiam vidaus reikalų ministrui Virgilijui Bulovui nuoširdžiai užjaučiame velionio artimuosius ir visus jį pažinojusius. Virgilijui Bulovui teko dirbti, o vėliau ir vadovauti Vidaus reikalų ministerijai nelengvu Lietuvai metu, atgavus nepriklausomybę – 1996 m. ir 2003–2004 m.
Virgilijaus Bulovo indėlis į Lietuvos vidaus reikalų sistemą niekada nebus pamirštas“, – rašoma ministerijos pranešime spaudai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!