Vaizdą pavyko užfiksuoti klaipėdiečiams, kai į jų kiemą užsuko neįprastas svečias – briedis. Tuo metu į lauką šuns pavedžioti išėjęs Vilius kieme ne tik išvydo šį raguotą gyvūną, bet ir išgirdo draugo pagalbos šauksmą. Šis tupėjo medyje, prie kurio stovėjo ir briedis.
Ir jie pasakoja, kad jie valgė tiesiog ant šito suoliuko ir jis išlindo iš krūmų. Labai ramiu žingsniu išlindo ir pradėjo juos gintis. Vienas spėjo į medį įlipti ir jis pasiliko prie to žmogaus, kuris yra medyje", – teigė klaipėdietis Vilius Smilgys.
Kiti kieme buvę žmonės nubėgo slėptis į daugiabučio laiptinę, o Vilius ryžosi draugui padėti ir ėmė briedį baidyti:
Bandžiau prisivilioti prie savęs tą briedį. Ir kažkaip jis pagavo mane, žvilgsnį mano pagavo ir tiesiai link manęs pradėjo eiti. Ir aš link laiptinės pradėjau trauktis, ir tada žmogus spėjo išlipti iš medžio."
Pirmą kartą savo kieme briedį išvydę klaipėdiečiai nežinojo, ką daryti, tad ėmė skambinti bendruoju pagalbos numeriu. Ir nors buvo žadėta netrukus į situaciją sureaguoti – niekas taip ir neatvyko. Kiek pasiblaškęs kieme, briedis netrukus išėjo pats. Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Vitalis Marozas sako, kad į įvykio vietą niekas net nesiruošė važiuoti:
Prasidės tas vaikymas, gali būti ir sužalotas pats briedis, šokti per tvorą kokią aštrią, susižaloti, pulti ant žmonių, papulti po automobilių ratais. Tai dėl to visiems sakau: tiesiog, nereikia nieko daryti."
Anot pašnekovo, briedžiai išėjimą ras patys, o Klaipėdoje šie gyvūnai pastebimi dažnai. Ir ne tik miesto pakraščiuose.
Prieš keletą metų turėjome įvykį, kai trys vienos vados briedžiai buvo vidury Klaipėdos, tai irgi nenuostabu, sakau, kad yra migracijos kelias ir tų briedžių pasitaiko labai dažnai Klaipėdoj. Jie vidury nakties niekam netrukdomi užklysta, o ryte jie neranda išėjimo ir pradeda blaškytis", – tęsė V. Marozas.
Aplinkosaugininkai pataria išvydus laukinius žvėris nestoti jiems skersai kelio, jų nevaikyti, o laikytis atstumo.