• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje petardų draudimai neveikia, mat jų nusipirkti gali bet kas. Policija, tuo tarpu, atrodo, sustabdyti nelegalios prekybos nesiima, o gyventojai esą jau tiek ilgai susiduria su petardų šaudymo problema, kad nebemato prasmės niekur kreiptis.

Lietuvoje petardų draudimai neveikia, mat jų nusipirkti gali bet kas. Policija, tuo tarpu, atrodo, sustabdyti nelegalios prekybos nesiima, o gyventojai esą jau tiek ilgai susiduria su petardų šaudymo problema, kad nebemato prasmės niekur kreiptis.

REKLAMA

Socialiniuose tinkluose prieš šventes pasipylė skundai apie šaudomas nelegalias petardas dalyje sostinės mikrorajonų. Tiesa, tą dar seniau buvo pastebėję ir kitų miestų gyventojai. 

Naujienų portalas tv3.lt susisiekė su keletu iš jų. Paaiškėjo, kad problema ne nauja. Vaikščioti vakarais nesaugu, nes petardos dažnai atsiduria nepilnamečių rankose, o pastarieji su jomis atsargiai elgtis stengiasi toli gražu ne visada. 

„Kiekvieną žiemą matau kaip paaugliai sprogdina petardas. Visur pasitaiko piktųjų pokštininkų. Ir kuo arčiau naujieji, tuo dažniau girdėsis“, – įspėjo Karoliniškių mikrorajone gyvenantis Ernestas. 

REKLAMA
REKLAMA

„Kartais ir naktį, aplink namus būna sprogimo garsai. Ir ne tokie, kad lengvai pokštelėjo, o gerokai stipresni, pažadina ir iš miego. Nežinai, kas vyksta, kaip, kokie sprogmenys. <...> Gąsdina ir žmones, ir gyvūnus“, – tikino Perkūnkiemio mikrorajono gyventoja Elena. 

REKLAMA

Iš kur jas gauna paaugliai?

Pašnekovas spėja, kad paaugliai nusiperka jų internete.

Naujienų portalas tv3.lt internetu iš vienos pirotechnika prekiaujančios įmonės pabandė nusipirkti pirotechnikos. Net pažymėjus nepilnamečio gimimo datą, puslapis nukreipė į apmokėjimą. Taigi nusipirkti tokių prekių, panašu, nesunku net ir nepilnamečiams.

Kad nelegalių pirotechnikos priemonių nesunku rasti internete bei gauti nepilnamečiams neneigia ir pats Lietuvos viešosios policijos valdybos licencijavimo skyriaus viršininkas Audrius Čiupala.

REKLAMA
REKLAMA

„To neįmanoma paneigti, reiškinys yra paplitęs, tačiau policija dirba savo darbą ir ieško nelegalių prekybos atvejų“, – sakė Lietuvos viešosios policijos valdybos licencijavimo skyriaus viršininkas.

Vyksta ir nelegali prekyba

Jo teigimu, vis tik atsiranda ir nelegalių prekeivių, iš kurių žmonės ir nusiperka. Tokių prekeivių ir nelegalios pirotechnikos naudotojų praeitąmet buvo beveik 90.

Tuo tarpu Lietuvoje yra uždrausti 2-os ir 3-ios kategorijos fejerverkai, kurie skleidžia tik garsą, jokio šviesos efekto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, prieš šventes akys užkliūna ir už skelbimų socialiniuose tinkluose, kur siūloma pirkti petardų.

Pardavėjai reklamuojasi įvairiose su pirotechnika nesusijusiose grupėse, kaip žvejų ar auto detalių. O prekes parduoda po 10-15 eurų.

Taigi kyla klausimas, kaip prekiaujant socialiniuose tinkluose laikomasi amžiaus cenzo ir ar legaliomis pirotechnikos priemonėmis prekiaujama.

REKLAMA

Įspėja: gali sukelti neatitaisomų sužalojimų

Pirotechnikų asociacijos vadovas Ovidijus Barkauskas pažymėjo, kad lietuviai nemokėdami elgtis su petardomis rizikuoja savo sveikata. 

Jo teigimu, saugaus petardų naudojimo tiesiog nėra, jas saugiai naudoti gali tik profesionalai. 

Petarda (nuotr. Fotolia.com)

„Anksčiau sprogdinimų buvo kur kas daugiau, o susižalojusių žmonių bent 3 kartus daugiau nei dabar, bet priklausomai nuo galingumo jomis galima sužeisti plaštaką, jeigu sprogsta rankose, bet gali būti ir daug liūdnesnės pasekmės“, – įspėja Pirotechnikų asociacijos vadovas. 

REKLAMA

Mėgėjiškai naudojamos petardos gali net nutraukti žmogui pirštus, stipriai sužaloti veidą, apakinti ar sukelti gaisrus

Policijos duomenimis, Praeitais metais sužalojimų nuo pirotechnikos buvo fiksuota 25, 6 iš jų nepilnamečiai, prieš dvejus metus beveik 10-čia daugiau. Taigi šioks toks tendencingas sužalojimų mažėjimas yra.

Gresia baudos 

Nelegalias petardas naudojantiems pažeidėjams gresia bauda nuo 14 iki 60 eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jeigu tuo užsiimama viešojoje vietoje vykstančiame renginyje, gali būti skiriamas draudimas lankytis viešosiose vietose vykstančiuose renginiuose nuo vienerių iki dvejų metų.

Dažnu atveju su pirotechnikos priemonėmis žaidžia vaikai, tačiau tai nereiškia, kad jie dėl to nebus atsakingi. Už vaikų iki 16 metų padarytus administracinius nusižengimus atsako tėvai, taigi, bauda gali būti skirta jiems.

Prieššventiniu laikotarpiu, gruodžio mėnesį, dalis prekeivių gauna leidimus pardavinėti pirotechniką laikinai. Tačiau yra įmonių, prekiaujančių ištisus metus 2-os ir 3-ios kategorijos fejerverkais ir tam turi licenciją.

Atsibodo tie pusgalviai su petardom!Duot didesnes baudas!
Pats tikras kaimo jurgių jurgis. Išvis kam reikalingos tos petardos? Kiek žmonių jomis susižaloja, sugadinama turto? Prekyba jomis prasidėjo jau nuo gruodžio pradžios, bet kiek teko pastebėt masinio pirkimo nėra, todėl nepilnamečiams nusipirkt vienas juokas. Reikia apyvartos, kas nori pirkt tam ir parduoda
uztai Lietuva idijotais desimtmeciams panasu apsirupino..sedi mums ant sprandu ir visokias tichanovskajas ir gruzinu nuverstas ziurkes priimineja..nieko ateityje jusu turtas bus konfiskuotas,kaip veikianciu pries Lietuvos Respublika
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų