„Bandymai sieti mūsų politinę bendruomenę su antisemitizmu yra niekuo nepagrįsti ir žeidžia mūsų rinkėjus – tuos 200 tūkstančių žmonių, pasitikėjusių mūsų programa ir įpareigojusių mūsų komandą dirbti Lietuvos Respublikos Seime“, – rašoma viešame partijos kreipimesi.
Antisemitiniais pareiškimais Seimo nario priesaiką sulaužiusio R. Žemaitaičio vedama partija pabrėžia smerkianti bet kokios formos tautinės neapykantos kurstymą.
„Griežtai smerkiame bet kokių formų antisemitizmą, tautinės nesantaikos kurstymą ir nerimo tuo mūsų visuomenėje skleidimą“, – nurodoma pareiškime.
„Visuomet gerbėme ir gerbsime visų žmonių orumą ir lygiateisiškumą, puoselėjome ir puoselėsime pagarbą visų tautybių žmonėms, gyvenantiems Lietuvoje ir kasdieniu savo darbu ją kuriantiems“, – priduria į valdančiąją koaliciją patekusios partijos atstovai.
Anot jų, niekuo nepagrįstus kaltinimus antisemitizmu skleidžia jų politiniai oponentai.
„Suprantame rinkimus pralaimėjusių politinių oponentų siekį sumenkinti kairėje esančių politinių jėgų pergalę rinkimuose ir matome bandymus susiformavusią koaliciją paversti nuolatinių aiškinimųsi įkaite. Stebime sunkiai protu suvokiamas pastangas juodinti naujai išrinktą valdžią užsienyje, taip siekiant sukelti užsienio partnerių klausimus ar nepasitikėjimą. Labai prašome tai darančius sustabdyti savo veiklą ir pagalvoti apie valstybę, o ne savo ambicijas“, – į oponentus trečiadienį išplatintame apreiškime kreipėsi „Nemuno aušra“
ELTA primena, kad, nepaisant užsienio partnerių kritikos, valdančiąją daugumą formuojanti Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) pirmadienį pasirašė koalicinę sutartį su antisemitiniais pareiškimais Seimo nario priesaiką sulaužiusio R. Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“ ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“.
Tiesa, R. Žemaitaičio partijos dalyvavimas koalicijoje sulaukė tarptautinės kritikos iš Lenkijos, Vokietijos, JAV. Atsakydamas į užsienio atstovų neigiamus pasisakymus, R. Žemaitaitis pirmadienį viešai kreipėsi į NATO ir ES valstybių atstovus Lietuvoje, tikindamas, kad jo pasisakymai, laikyti antisemitiškais, buvo blogai interpretuojami. Be to, jis pridūrė, jog žydų bendruomenės už savo žodžius yra viešai atsiprašęs.
Pernai R. Žemaitaitis paskelbė antisemitinius, tautinę nesantaiką kurstančius įrašus socialiniame tinkle „Facebook“ bei visuomenės informavimo priemonėse. Konstitucinis Teismas konstatavo, kad politikas šiais savo pasisakymais sulaužė Seimo nario priesaiką, šiurkščiai pažeidė Konstituciją.
Dėl šio antisemitizmo skandalo ilgą laiką buvo diskutuojama dėl į naująjį Seimą patekusios „Nemuno aušros“ galimybės po rinkimų būti valdančiojoje daugumoje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!