Lietuvos nekilnojamojo turto brokerių asociacijos vadovas Giedrius Pavilionis sako, kad šią reklamą vertina iš dviejų pusių.
„Jei tai iš tikrųjų yra brokerių reklama, reklamuojant kokią nors paslaugą, tai tikrai nėra etiška. Bet aš manyčiau, kad tai net ne paslaugą reklamuojantis skelbimas. Nes nesiūlo jie paslaugos, o siūlo perimti turtą, tai vargu ar rastume tokį asmenį, kuris perduotų turtą ir dar užsiimtų dokumentų perrašymu. Juo labiau, kad tikriausiai dėmesys čia kreipiamas į vyresnio amžiaus žmones“, – teigia G. Pavilionis.
Iš kitos pusės, brokerių asociacijos prezidentas sako, kad tokiu skelbimu labiau tikriausiai siekiama atkreipti dėmesį ir taip gauti žinomumo. Vyras sako, kad daug kas tokią reklamą tikriausiai priima kaip juoką.
Tuo tarpu nekilnojamojo turto agentas Mantas Mikočiūnas sako, kad visgi tokios reklamos gadina brokerių reputaciją ir sukurią negatyvią nuomonę apie juos. Jis sako, kad pagrindinė problema yra ta, jog Lietuvoje niekas nereguliuoja, kaip turėtų dirbti nekilnojamojo turto brokeris.
„Faktas, kad tai (reklama – aut. past.) yra neetiška ir tai yra bandymas paveikti kaip nors žmogų. Morališkai, manau, kad tai yra negražu prieš žmones, prieš kuriuos tai yra nukreipta. Bet brokerio specialybė nėra reglamentuota, niekas nereguliuoja (brokerių darbo – aut. past.), niekas negali pasakyti etiška ar neetiška, o įstatymiškai tai, iš principo, skelbimas nieko nepažeidė“, – tvirtina M. Mikočiūnas.
Siekia atkreipti dėmesį
Tv3.lt žurnalistams plačiau pasidomėjus visgi paaiškėjo, kad už šiuos skelbimus atsakingas nekilnojamojo turto agentas Adas Užkuraitis. Vyras patvirtina, kad skelbimą būtent ir naudoja kaip reklaminį triuką, kad sukeltų žmonėms emocijas ir atkreiptų į save dėmesį.
„Aš ieškau tokių žmonių, kurie atiduoda turtą, kuris jiems yra nereikalingas. O jeigu atsirastų toks žmogus, kuris sakytų, kad neturi palikuonių ir užrašys man palikimą, tai aš tuomet tuo žmogumi rūpinčiausi kaip šeimos nariu, bet kol kas toks žmogus neatsirado“, – sako A. Užkuraitis.
Vyras tvirtina, kad taip jis gali padėti ir žmonėms, kurie nori atsikratyti nereikalingu turtu, kurio niekas neperka, o dėl to kai kurie žmonės negali gauti ir valstybės išmokų.
„Sakykim, kad žmonės turi seną trobą, kuri yra sugriuvusi ir žmogus neturi pinigų tvarkyti tos aplinkos, niekas jos neperka, o savivaldybė neima. Ir galiausiai nutinka taip, kad žmogus negali gauti savivaldybės išmokų ar kompensacijų, kadangi turi turto, o to turto niekas nepaima“, – teigia jis.
A. Užkuraitis priduria, kad žmonės į jį yra kreipęsi, bet dažniausiai tai būna piktų giminaičių ar žmonių, norinčių pagirti vyrą už gerą humoro jausmą, skambučiai.
Gali pasirodyti neetiška, tačiau blogos reklamos nebūna, o jei žmonės užsigauna tokiu skelbimu, tuomet vyras būtinai jų atsiprašo. Vyras sako, kad kartais įvyksta ir nesusipratimų ir pabrėžia, jog jei žmonės turi giminaičių ar palikuonių, kuriems gali turimą turtą perleisti, tuomet jie į jį kreiptis neturėtų.
„Jeigu aš būčiau sukčius, tada suprantu, čia būtų kas nors kito. Bet jeigu turtas nereikalingas, tada arba jį man parduoda už simbolinę kainą, arba galiu tą turtą paimti dovanojimo būdu. Bet jeigu jis yra reikalingas, jei žmogus tam turte gyvena, bet galvoja, kad po mirties neturi kam jo palikti, neturi kam paskambinti, neturi giminaičių – tai aš galiu juo tapti, jeigu jis man užrašo tą nekilnojamąjį turtą palikimo būdu“, – dalinasi A. Užkuraitis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!