• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieš kurį laiką „Nemuno aušros“ dalyvavimą valdančiojoje koalicijoje klaida vadinęs prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį patikino, kad bendras darbas su naująja Vyriausybe, kurios sudėtyje yra minėta politinė jėga, atrodo įmanomas.

Prieš kurį laiką „Nemuno aušros“ dalyvavimą valdančiojoje koalicijoje klaida vadinęs prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį patikino, kad bendras darbas su naująja Vyriausybe, kurios sudėtyje yra minėta politinė jėga, atrodo įmanomas.

REKLAMA

„Manau, bendras darbas tikrai yra įmanomas. Dėl reitingų – nemanyčiau, kad apie juos dabar labai prasminga šnekėti. Artimiausi rinkimai 2027 m., todėl partijos turėtų koncentruotis ne tiek į reitingus, kiek į tuos darbus, kuriuos ketina įgyvendinti. Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos turinys man, kaip prezidentui, imponuoja, aš ten matau daug dalykų, kuriuos noriu kaip prezidentas įgyvendinti“, – LRT televizijai trečadienį sakė šalies vadovas, paklaustas apie augantį partijos „Nemuno aušra“ populiarumą.

„Manau, kad sutardami dėl principinių dalykų – socialinės, ekonominės, užsienio, susisiekimo, infrastruktūros politikos – mes tikrai galėsime gerokai konstruktyviau dirbti. Ne badytis ragais ar kažkaip kitaip stumdytis pečiais, o tiesiog sutelktai dirbti viena kryptimi. Manau, dabar jau reikia daugiau koncentruotis į netrukus užplūsiančius darbus“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA

ELTA primena, kad prezidentas G. Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą dėl naujosios Vyriausybės sudėties. Naujasis kabinetas – be dviejų ministrų. Vis dar liko neaišku, kas vadovaus Aplinkos ir Teisingumo ministerijoms.

REKLAMA

Trečiadienį paskirtasis premjeras Gintautas Paluckas pranešė, jog pateikė prezidentui tik 12 ministrų kandidatūrų. Socialdemokratas nurodė, jog G. Nausėdai nebuvo pristatytos „aušriečių“ į aplinkos ministrus teikto Sigito Podėno ir vadovauti Teisingumo ministerijai siūlyto Virginijaus Kulikausko pavardės.

Prezidentas į finansų ministrus patvirtino jau anksčiau šias pareigas ėjusio Rimanto Šadžiaus kandidatūrą, į krašto apsaugos ministres – parlamentarę Dovilę Šakalienę, į kultūros ministrus – Seimo narį Šarūną Birutį, į socialinės apsaugos ir darbo ministres – parlamentarę Ingą Ruginienę, į susisiekimo ministrus – Seimo narį Eugenijų Sabutį, į sveikatos apsaugos ministres – VU Medicinos fakulteto Sveikatos mokslų instituto direktorę Mariją Jakubauskienę, į švietimo, mokslo ir sporto ministres – parlamentarę Ramintą Popovienę, į vidaus reikalų ministrus – Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorių Vladislavą Kondratovičių, į užsienio reikalų ministrus – iki šiol prezidento vyriausiojo patarėjo nacionalinio saugumo klausimais pareigas ėjusį Kęstutį Budrį.

REKLAMA
REKLAMA

„Vardan Lietuvos“ į Ekonomikos ir inovacijų ministeriją pasiūlė parlamentaro Luko Savicko kandidatūrą, į energetikos ministrus – šias pareigas jau ėjusį Žygimantą Vaičiūną. Jų kandidatūras prezidentas patvirtino.

Tuo metu „Nemuno aušra“ į į žemės ūkio ministrus buvo pateikusi Lietuvos žemės ūkio tarybos pirmininką Igną Hofmaną. Jis, kitaip nei kiti „aušriečių“ kandidatai, prezidento palankumo sulaukė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, R. Žemaitaičio partijos dalyvavimas koalicijoje sulaukė tarptautinės kritikos iš Lenkijos, Vokietijos, JAV. Atsakydamas į užsienio atstovų neigiamus pasisakymus, R. Žemaitaitis viešai kreipėsi į NATO ir ES valstybių atstovus Lietuvoje, tikindamas, kad jo pasisakymai, laikyti antisemitiškais, buvo blogai interpretuojami. Be to, jis pridūrė, jog žydų bendruomenės už savo žodžius yra viešai atsiprašęs.

Pernai R. Žemaitaitis paskelbė antisemitinius, tautinę nesantaiką kurstančius įrašus socialiniame tinkle „Facebook“ bei visuomenės informavimo priemonėse. Konstitucinis Teismas konstatavo, kad politikas šiais savo pasisakymais sulaužė Seimo nario priesaiką, šiurkščiai pažeidė Konstituciją.

Keistas tas Nausėda
Keistas tas Nausėda
Kažkaip Nausėdos kalboje nėra logikos. Sako: nereikia kalbėti apie reitingus nes rinkimai dar toli, reikia kalbėti apie darbus. Bet dabartiniai NA reitingai kaip tik ir atspindi visuomenės nuomonę apie tuos darbus kuriuos partija norėtų nuveikti, bet jai neleidžiama. Ponas Nausėda netvirtina net jų kvotai priklausančių nepartinių ir su ta partija nesusijusių bet labai stiprių kandidatų ir pateikia labiau nei keistą paaiškinimą - mat kandidatai neatsakė į klausimą apie ateitį. Jei jau JE vaizduoja vakarietišką politiką, tai ten kaip tik visuomenės nuomonė turi labai didelę reikšmę, į ją yra atsižvelgiama ne tik prieš rinkimus, bet visą laiką. Ponas Nausėda nori įgyvendinti Vyriausybės programą, bet netvirtina visų ministrų! Tai kaip ją įgyvendinti ir ko jis iš tikrųjų nori? Į NA kvotas prakišti savo žmones? Gal ir įmanoma, bet tuomet ponas tegul nenustemba jei sekantis LR prezidentas bus Žemaitaitis. Su visuomene ir jos nuomone net tokioje pusiau demokratinėje šalyje kaip Lietuva juokauti nepatartina.
Jolanta Blazyte
11 val. ·
NEPATVIRTINO...
LR Prezidentas nepatvirtino dviejų ministrų kandidatūrų. Pasirodo, tie kandidatai neturi vadybinės patirties, ir, svarbiausia, „nežinojo prioritetų atsižvelgiant į tai, kad Lietuva pirmą 2027m pusmetį pirmininkaus ET.“ Nepatvirtinti ministrai, aišku, tie, kuriuos siūlė „Nemuno aušra“.
Ir atsitik tu man taip, kad net 70 mokslinių straipsnių paskelbęs profesorius akademikas ir VU dėstytojas Sigitas Podėnas nesugebėjo sužinoti svarbiausių prioritetų, atsižvelgiant į tai, kad Lietuva 2027 pirmininkaus ET. Parašyti 70 mokslinių straipsnių sugebėjo, o štai sužinoti, kokie yra „prioritetai“ – nesugebėjo....
Nu, bet tai kaip gerai, kad tuos prioritetus žinojo buvusi Teisingumo ministrė ir bakalaurė Ewelina Dobrovolska. Šiaip daugiau ji ne kažką žinojo, bet va, prioritetus žinojo, tai ir tapo ministre.
Tuos prioritetus gerai žino ir būsimoji Krašto apsaugos ministrė psichologė Dovilė. Ta apti Dovilė, kuri, kaip pati prisipažino, nelabai žino, kaip vienu metu glostyti katiną ir kalbėtis su žurnaliste, užtat žino, kokius tankus reikia pirkti ir kokius 2027m prioritetus palaikyti.
Svarbiausius prioritetus dėl 2027m Lietuvos pirmininkavimo ET žinojo ir buvęs Aplinkos ministras S. Gentvilas, iškirtęs Lietuvos miškus, privežęs į Lietuvą rusiškų bei visokių kitokių šiukšlių ir Kėdainių gamyklai Lifosa leidęs pilti nuodingus teršalus asmeniškai ant mano galvos.
Prioritetus žinojo ir buvęs SA ministras A. Dulkys, kuris per kelerius metus taip ir nesužinojo, į kurią kišenę įsikišo savo 140 priemonių pandemijos valdymo planą.
Prioritetus žinojo ir VR ministrė A. Bilotaitė... Kaip sugaudyti iš Baltarusijos Vilniaus oro uoste nusileidžiančius kontrabandinius balionus, p. Agnė nežinojo, o štai 2027m Lietuvos pirmininkavimo ET prioritetus žinojo.
Prioritetus žinojo ir UR ministras Gabrielius, nukirtęs Lietuvos verslui kelius į Kiniją ir atradęs savo nuosavą kelią į Graikiją.
Prioritetus žinojo ir pati premjerė I.Šimonytė. Ji tuo pačiu dar žinojo, kad 20 kartų perskaičius „kareivį Šveiką“, galima prieiti išvados, jog Lietuvoje „geriau veikia bizūnas, nei meduolis“.
Prioritetus žinojo ir kultūros ministras S. Kairys, uždraudęs Lietuvoje rodyti Čaikovskio Spragtuką, bet su džiaugsmu leidžiantis rodyti paties A. Greitai performancus, kuriuos matydamos Lietuvos bobutės savo namų sienas šlaksto pelynų nuoviru, apsaugančiu nuo šėtonų puolimo. (Žr. mano Telegram).
Apie ministro D. Kreivio prioritetus net nerašysiu, nes kompo klavišai neatlaikys tiek „pyp“ „pyp“ paspaudimų.
Tuo tarpu viena politologė, kuri žvakučių šviesoje ir, būdama įkalusi-sušalusi, mėgsta lipti į sceną, sako, jog Prezidentas tokiu būdu parodė vietą „Nemuno aušrai“.
Tai taip ir nesupratau, kodėl tie ministrai nebuvo patvirtinti: ar todėl, kad nežinojo kažkokių tai „prioritetų“, ar todėl, kad „buvo parodyta vieta Nemuno aušrai“?
tikiuosi kad bus atliktas auditas krašto apsaugos ,energetikos,sveikatos apsaugos ministerijose ir nebebus pučiama miglą,jei dirba žmonėms tai turi būt aišku.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų