„Kalbėjome apie galimą bendradarbiavimą gynybos pramonės srityje. Žinome, kad mūsų pietinis kaimynas – Lenkijos Respublika, tikrai yra pavyzdys, kaip reikia atliepti toms geopolitinėms rizikoms, kurios kyla aplink mus. Ir jūsų pavyzdys – 4 proc. bendrojo vidaus produkto gynybos finansavimo – tikrai yra įkvepiantis mums visiems“, – penktadienį Dirmiškėse vyksiančių karinių pratybų metu žurnalistams sakė G. Nausėda.
G. Nausėda pažymėjo, jog Lietuvoje šiuo metu daug diskutuojama apie didesnį finansavimą krašto apsaugai. Lenkiją įvardindamas kaip vieną pavyzdžių, prezidentas nurodė, jog Vilnius ir Varšuva šioje srityje gali bendradarbiauti dar glaudžiau.
„Konkrečiai kalbėjome apie HIMARS sistemas, kadangi tiek Lietuva, tiek Lenkija ketina įsigyti šių sistemų. Jau įsigijo, tačiau ketina ateityje įsigyti dar daugiau. Ypatingai turint omenyje, kad Lenkija turi planų gaminti amuniciją, mes norėtume bendradarbiauti. Ir mano pasiūlymas buvo būtent ta linkme – kuriant regioninį logistinį centrą“, – kalbėjo prezidentas.
„Be jokios abejonės, jeigu būtų bendri raketų pirkimai, galėtume dalyvauti bendruose pirkimuose. Tai būtų tikrai labai konkretus pavyzdys, kaip galima mūsų tamprius karinio bendradarbiavimo saitus pernešti į naujas sritis“, – teigė jis.
Kartu su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda stebėjęs Lietuvos ir Lenkijos karių tarptautinės brigados lygmens taktines pratybas „Brave Griffin 24-II“, G. Nausėda pasidžiaugė, anot jo, idealiais dvišaliais santykiais.
„Turbūt, tai yra tikrai pavyzdiniai kaimyninių valstybių santykiais, kuriais galime tik pasidžiaugti. Šiais laikais, kuomet yra priešų, strateginių priešų ir visokių kitokių varžovų, tokie puikūs, gal skambės iššaukiančiai, bet sakyčiau idealūs santykiai tarp Lietuvos ir Lenkijos demonstruoja tikrai mūsų tautų artumą“, – teigė G. Nausėda.
ELTA primena, kad penktadienį Suvalkų koridoriaus prieigose prasidėjo Lietuvos ir Lenkijos karių pratybos „Brave Griffin 24-II“.