G. Nausėdos teigimu, nepaisant ŽŪM patikinimų, iki šiol atliktos ne visos užduotys, susijusios su rezervo kaupimu.
„Valstybės rezervo formavimas gali tapti priemone, skatinančia žemės ūkio sektorių ir padedančia jam įveikti ekonomines ir finansines problemas. Taip pat ir maisto pasaugojimo klausimai, kurie apima ir kontaktus su Europos Komisija, šiuo metu yra esminiai“, – Prezidentūros pranešime sakė šalies vadovas, penktadienį problemą aptaręs su A. Palioniu, žemdirbių ir perdirbėjų atstovais.
Pasak G. Nausėdos, koronaviruso krizė dar labiau išryškino žemės ūkio svarbą, nes aprūpinimas maisto produktais ekstremaliomis sąlygomis yra vienas svarbiausių valstybės uždavinių.
„Lietuvos žemės ūkis yra stiprus ir gali ne tik patenkinti vietos poreikius, bet ir dirbti eksportui, ir tą darys ateityje. Pagrindinių maisto produktų, išskyrus kiaulieną, daržoves ir vaisius, šalyje pasigaminame viršydami vidaus poreikį. Todėl valstybės institucijų uždavinys šiandien – imtis priemonių, kurios padėtų žemės ūkio sektoriaus dalyviams produktyviai tęsti veiklą“, – sakė prezidentas.
A. Palionis BNS sakė, jog pokalbyje su prezidentu visi dalyviai užtikrino, jog rizikos dėl maisto tiekimo ar jo trūkumo nėra.
„Dėl maisto tiekimo užtvirtino visi sektoriai – ir pieno sektorius, ir paukštininkystė ir gyvulininkystė, kad tos problemos nemato.(...) Kas liečia žaliavų kiekį, rizikos nemato, kad pritrūktume, tuo labiau, Europos Sąjungos sienos nėra uždaromos ir maisto grandinei yra žaliasis koridorius“, – teigė ministras.
Lrt.lt skelbė, jog kai kurie Seimo nariai įsitikinę, kad valstybiniame rezerve dabar kaupiamas maisto rezervas nepakankamas – ten esą tik miltai ir cukrus, nors daugelis pasaulio valstybių, kaupia visavertes maisto atsargas.
Dabar visa informacija apie valstybės rezervą yra įslaptinta.