• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentas Gitanas Nausėda sako palaikantis bent dalies profesijos atstovų privalomą skiepijimą nuo COVID-19. Prezidento teigimu, kito būdo išvengti delta atmainos plitimą, išskyrus plataus masto skiepijimą, nėra.

Prezidentas Gitanas Nausėda sako palaikantis bent dalies profesijos atstovų privalomą skiepijimą nuo COVID-19. Prezidento teigimu, kito būdo išvengti delta atmainos plitimą, išskyrus plataus masto skiepijimą, nėra.

REKLAMA

„Mes sutinkame, kad tam tikroms profesijoms privalomas skiepijimas arba neišvengiamas skiepijimas yra vienintelė alternatyva, jeigu mes norime sklandaus proceso. O mes norime sklandaus proceso ir mūsų švietime, sveikatos apsaugos sistemoje. Turime dar vieną kartą susimąstyti ir suprasti, kad delta atmaina kelia papildomų iššūkių mūsų visuomenės sveikatai“, – žurnalistams pirmadienį sakė G. Nausėda.

Jis džiaugiasi, kad Lietuvoje kolektyvinį imunitetą beveik pavyko įgauti, tačiau teigia, kad įgyvendinti anksčiau išsikeltą tikslą jau nepakanka.

REKLAMA
REKLAMA

„Džiaugiuosi, kad kolektyvinis imunitetas – bent jau taip, kaip mes jį supratome šiek tiek anksčiau – 70 proc. suaugusių pasiskiepijusių asmenų bent viena doze, – mes praktiškai prie jo priartėjome. Rytoj arba poryt pasieksime šitą kritinį lygį. Gaila, kad pusantro mėnesio vėliau, negu mes tikėjomės. Bet geriau vėliau negu niekada.

REKLAMA

Galvoju, kad ambicija turėtų būti dar didesnė, kadangi, mokslininkų nuomone, pasiskiepijusių lygis turėtų sudaryti ne mažiau nei 90 proc. Pasiekti tai galime tik visi kartu sutardami, kad skiepijimasis šiuo metu yra vienintelė alternatyva pasiekti tų sveikatos apsaugos tikslų, kuriuos mes sau keliame“, – pažymėjo G. Nausėda.

Portalas tv3.lt primena, kad Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) rugsėjį Seimui teiks įstatymo projektą, kuris numatytų, kad daliai darbuotojų privaloma skiepytis nuo COVID-19.

REKLAMA
REKLAMA

„[Siūloma] nustatyti tam tikrų profesijų darbuotojams privalomą vakcinaciją nuo užkrečiamosios ligos, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas“, – rašoma SAM pasiūlyme.

Kartu siekiama numatyti, kad darbuotojų, kuriems privalu periodiškai testuotis dėl COVID-19, testus apmokėtų nebe valstybė, o darbdavys ar pats darbuotojas.

Bent vieną skiepą gavo 59 proc. žmonių

Praėjusią parą nuo koronaviruso paskiepyti 456 žmonės: 343 iš jų gavo pirmąją, 113 – antrąją skiepo dozę, pirmadienį pranešė Statistikos departamentas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šalyje nuo COVID-19 mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta 1 mln. 648 tūkst. 790 žmonių, visiškai vakcinuota – 1 mln. 491 tūkst. 330.

Šiuo metu bent viena doze yra paskiepyta kiek daugiau nei ketvirtadalis 12–15 metų paauglių.

Pasiskiepiję yra šeši iš dešimties 16–24 bei 25–34 metų žmonės, taip pat patys vyriausi gyventojai, kuriems yra per 80 metų.

Amžiaus grupėse tarp 45-erių ir 79-erių yra pasiektas rekomenduojamas 70 proc. vakcinacijos lygis, o 65–69-erių ir 70–74 metų amžiaus grupėse ši dalis siekia apie 78 procentus.

REKLAMA

Prie rekomenduojamos paskiepytųjų dalies artėja ir 35–44 metų gyventojų grupė, kur paskiepyta 69,8 proc. žmonių.

Lietuvoje mažiausiai vieną skiepą nuo koronaviruso yra gavę 59 proc. žmonių, tarp pilnamečių paskiepyta 69,5 proc. gyventojų.

Iš viso Lietuva yra sulaukusi apie 4,18 mln. skiepų dozių, iš jų sunaudota 2,967 mln. dozių.

"BANKOMATAS" isprotejo
Vien tas zodis privalomai skiepyti prezitento skaityk kaip ir nebiera
Kartą pasakysiu: jokio privalomo medicininio fašizmo negali būti iš esmės.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų