• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentas Gitanas Nausėda, komentuodamas stojimą į komunistų partiją arba tai, ką jis dabar vadina savo jaunystės klaida, pripažįsta, jog tai „reikšmingas biografijos faktas“ ir mano padaręs klaidą, to neįrašydamas savo rinkiminėje anketoje. Visgi, pasak prezidento, tai nebūtų pakeitę rinkimų rezultatų, kad ir ką manytų jo konkurentai. 

Prezidentas Gitanas Nausėda, komentuodamas stojimą į komunistų partiją arba tai, ką jis dabar vadina savo jaunystės klaida, pripažįsta, jog tai „reikšmingas biografijos faktas“ ir mano padaręs klaidą, to neįrašydamas savo rinkiminėje anketoje. Visgi, pasak prezidento, tai nebūtų pakeitę rinkimų rezultatų, kad ir ką manytų jo konkurentai. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Būčiau lygiai toks pat žmogus, toks pat specialistas. Suprantu, kad konkurentai jaučia nuoskaudą dėl pralaimėjimo rinkimuose. <...> Pildyti anketos neprivalėjau, bet galėjau ją užpildyti. Formaliai nieko nepažeidžiau, pripažįstu, kad tai gal buvo klaida, ne teisinė, bet moralinė. Tiesiog būtume apie tai pakalbėję anksčiau, padėję tašką, ką gi, padarysime tai dabar“, – sakė prezidentas. 

REKLAMA

Šalies vadovas aiškino, kad nuslėptas narystės komunistų partijoje faktas nedarė jo pažeidžiamu. „Apie jokį pažeidžiamumą čia negali būti kalbos, nes tai, kas įvyko prieš 35 metus, neturėjo jokios įtakos mano gyvenimui“, – žurnalistams sakė prezidentas.

Jis pripažino buvęs blogas komunistų partijos narys, vengęs mokėti mokesčius, praleidinėjęs susirinkimus. 

REKLAMA
REKLAMA

„Taip buvau kai kuriuose posėdžiuose, jie buvo be turinio apie kažkokius dalykus, kuriuos sunkiai galiu prisiminti.  Tai va kokia trumpa ir pilka karjera partijoje“, – sakė jis, pripažinęs, kad jei kas būtų paklausę, jis būtų atsakęs apie savo narystę.

„Per visą tą laiką niekas manęs nepaklausė. Taip, turejau įrašyti į tą anketą, tai yra pakankamai reikšmingas biografijos faktas, rinkimų rezultatų tai nebūtų pakeitę. Jei būtų galima atsukti atgal laiką, tai taip, įrašyčiau“, – prisipažino G. Nausėda. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trečiadienį žurnalistas Dovydas Pancerovas savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo dokumentais, kuriuose matosi, kad 1988 metų gegužę prezidentas Gitanas Nausėda parašė prašymą stoti į Komunistų partiją. D. Pancerovas apie tai uždavė klausimą ir prezidentūrai, iš ten gavo atsakymą, kad „kandidato į Prezidentus anketoje klausimas apie priklausymą vienai ar kitai partijai ar politinei organizacijai yra neprivalomoje užpildyti anketos dalyje.“

REKLAMA

Prezidentui palengvėjo

Interviu TV3 laidai „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“ valstybės vadovas teigė nežinąs, kas nutiko su jo naryste Komunistų partijoje vėliau.

„Galvoju, kad kažkuriame etape turėjo arba manęs nepervesti į kitą kategoriją, tai yra į  LKP (Lietuvos komunistų partiją, kai ši atsiskyrė nuo Sovietų Sąjungos Komunistų partijos – BNS), arba tiesiog išmetė. Šito dabar pasakyti negaliu, nes neturiu bilieto, nebeturiu dokumento prie savęs. Veikiausiai kur nors Klaipėdoje ilgus metus saugojo tėvai ir vėliau kur nors dingo“, – svarstė G. Nausėda.

REKLAMA

Jis prisipažino, kad jam palengvėjo atskleidus šią savo biografijos detalę.

„Man palengvėjo, aš jaučiuosi dabar lengviau“, – sakė valstybės vadovas.

Jis taip pat retoriškai klausė, ar jo, kaip prezidento, veikla gali būti kaip nors susijusi su trumpalaike naryste Komunistų partijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ar mano užsienio politika, ar santykiai su Rusija, mano pasisakymai Rusijos atžvilgiu yra kokie nors dviprasmiški? Ar Ukrainos klausimu aš laikausi kokios nors neaiškios pozicijos? Tai yra visa mano po to buvusi profesinė ir dabar politinė veikla neturi nieko bendro su tuo, ką padariau 1987 metais“, – kalbėjo G. Nausėda.

REKLAMA

Nenurodė anketoje

Prezidentūra trečiadienį patvirtino, kad G. Nausėda priklausė Komunistų partijai, valdžiusiai Lietuvą sovietinės okupacijos metais. Į partiją jis įstojo 1988 metų gegužę, o prasidėjus Sąjūdžiui Komunistų partijos veikloje nedalyvavo.

2019 metais dalyvaudamas prezidento rinkimuose G. Nausėda Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) anketoje neatsakė į klausimą, kokios partijos, politinės organizacijos nariu yra arba buvo.

REKLAMA

Anot Prezidentūros, šis klausimas buvo neprivalomoje užpildyti anketos dalyje.

Tuo metu 2009–2019 metais prezidente buvusi Dalia Grybauskaitė apie priklausymą Komunistų partijai VRK deklaravo ir 2009, ir 2014 metais, kai dalyvavo prezidento rinkimuose.

G. Nausėda 1987–1989 metais buvo Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto aspirantas.

Prezidentas trečiadienį TV3 tvirtino niekada nepaminėjęs šio savo gyvenimo fakto, nes niekas jo apie tai neklausė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tiesą sakant, niekada gyvenime negavau ir tokio klausimo, ar tu buvai kada nors partijoje. <...> Daug mano amžiaus žmonių tuo metu irgi siekdami tos mokslinės pedagoginės karjeros padarė panašius sprendimus. Bet yra taip kaip yra, tiesą sakant, net nenoriu teisintis – taip, padariau tokį sprendimą. Tai buvo mano sprendimas, niekas manęs nevertė, aš pasistengiau tolesne savo veikla per visus tuos po to sekusius 33 metus ištrinti šitą savo poelgį“, – sakė jis.

REKLAMA

G. Nausėda teigė per rinkimus kandidato anketoje grafos apie narystę partijoje tiesiog neužpildęs, nes ji buvo tarp neprivalomų atsakyti klausimų.

„Aš laikiau tai Lietuvos Respublikos anketa, jeigu Lietuvos Respublikos, tai natūralu ją laikyti datuota nuo 1990 metų kovo 11 dienos. Tikrai nuo Kovo 11-osios jokiai partijai nepriklausiau“, – tvirtino jis.

„Galėjau, žinoma, nurodyti ir šitą partiją, nes vis tiek tai yra relevantiška informacija. To nepadariau. Tiesiog ta informacija gal būtų daliai žmonių ir padėjusi susidaryti kitokią nuomonę, bet nemanau, kad rinkimų rezultatas būtų buvęs kitoks. Kaip ten bebūtų, formaliai nieko nepažeidžiau <...>“, – sakė G. Nausėda.

Panaikint visus įslaptinimus 75 metams ir paviešint KGB archyvus.Turbut daugeliui slapuku dingtu šypsenos nuo veidu!
ne konkurentai jaučia nuoskaudą ,o balsuotojai jaučiasi šiek tiek apgauti...
Dedules kgbistai toliau arsiai puola "komunistus", ne nuo to pradejo JE, isrinkus, - reikejo surasti TEMIDE ir organizuoti nusikastamos seimininku dinastijos ir ju paveldimos USSR nomenklaturines bandos teisma.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų