„Man kilo idėja, kad šiame archyve esančios tikrai didelės vertybės, lituanistinės vertybės, senosios, retosios knygos būtų perduodamos mūsų regionų muziejams. Po tam tikro parengiamojo darbo, mūsų kolegos JAV sutiko tai padaryti. Todėl rytoj pasirašysime ir memorandumą dėl tolesnio bendradarbiavimo mūsų regioniniais muziejais – konkrečiai, Telšių „Alka“, Šiaulių „Aušra“ ir Mažosios Lietuvos istorijos muziejus Klaipėdoje“, – išplatintame vaizdo įraše iš Niujorko teigė G. Nausėda.
„Jie ne tik bus šių kultūrinių artefaktų recipientai, bet taip pat ir nubrėš tam tikras gaires ateičiai, kaip galėtų bendradarbiauti su mūsų išeivijos lietuviais čia, JAV. Ši išvyka į Putnamą bus ilga kelionė, bet tikiuosi, kad visi pasisemsime gerų emocijų ir, svarbiausia, prisidėsime prie to, kad dalis čia sukaupto kultūrinio paveldo grįš į tėvynę, grįš į Lietuvą“, – pažymėjo prezidentas.
Konektikuto valstijoje, Putname įsikūręs archyvas buvo įkurtas 1944 m. ALKA pradininkas – ilgametis lietuvių Šv. Pranciškaus parapijos Lawrence kunigas Pranciškus Mykolas Juras. Dvasininkas kaupė lietuvišką biblioteką, tautodailės kūrinius.
Ilgainiui archyvas plėtėsi, jame buvo saugoma dalis medžiagos iš 1939 m. Niujorke, Lietuvos paviljone vykusios parodos – diagramos, medžio drožiniai ir 3 dideli tapybos kūriniai: Adomo Galdiko „Vytautas Didysis po Žalgirio kautynių“, Adomo Smetonos „Vilniaus universiteto įkūrimas“ ir Petro Kalpoko „Napoleonas Vilniuje sudaro Lietuvos vyriausybę“.