Taip jis komentavo Lietuvos ambasadoriui Jungtinėje Karalystėje Eitvydui Bajarūnui pavaldinių mestus kaltinimus dėl netinkamo elgesio.
„Iš šito mes turime padaryti išvadas ir būti tame pačiame puslapyje – suvokti, kad diplomato darbas yra specifinis, tai nėra darbas fabrike prie konvejerio“, – ketvirtadienį žurnalistams Ispanijoje, Granadoje, sakė šalies vadovas.
Užsienio reikalų ministerijos (URM) Generalinė inspekcija nustatė, kad E. Bajarūnui trūksta vadovui reikalingos kompetencijos, jis piktnaudžiauja suteiktais įgaliojimais ir netinkamai bendrauja su ambasados darbuotojais.
Dėl šių trūkumų URM ekspertai rekomendavo atlikti diplomato tarnybinės veiklos vertinimą ir spręsti dėl jo tinkamumo vadovauti ambasadai, pranešė naujienų portalas „Delfi“.
„Ambasadorius Bajarūnas yra reiklus vadovas, visi turbūt puikiai žino, kas susiduria su diplomatiniu darbu, kad tai nėra darbas nuo devynių iki penkių. Žinoma, kad gali kilti tam tikro pobūdžio konfliktų, įtampų, kuomet ambasadorius reikalauja daugiau nei vidutinės grandies darbuotojai mano turį daryti“, – sakė G. Nausėda.
„Ko gero daugelyje ambasadų tokie konfliktai ir įtampos egzistuoja. Turime suprasti, kad diplomato, o ypač aukščiausio rango diplomato, darbas nesibaigia sulig darbo valandomis“, – pridūrė jis.
Anot šalies vadovo, kartais dalis diplomato veiklos tik prasideda, pasibaigus įprastinėms darbo valandoms.
„Ypač kai kalbame apie Jungtinę Karalystę, kur gyvena daug lietuvių. Nepasieksi jų darbo valandomis, juos gali pasiekti įvairiuose forumuose – kultūriniuose, edukaciniuose, sportiniuose – tik savaitgalį. Jei kas nors sakys, kad mes nenorime tavęs nuvežti į vietą dėl to, kad yra šeštadienio popietė, natūralu, kad tokie nesutarimai kyla“, – sakė prezidentas.
G. Nausėda taip pat kėlė klausimą, kokiu būdu slapta, konfidenciali informacija nutekėjo žiniasklaidai.
„Yra du variantai, kaip iš URM tokia informacija atsiduria žiniasklaidoje: arba situacija yra nevaldoma ir vidutinės grandies žmonės ją išplukdo į viešąją erdvę, arba tai daroma su URM vadovybės žinia. Abu dalykai yra tiesiog nepriimtini“, – kalbėjo šalies vadovas.
Trečiadienį prezidento patarėjas Frederikas Jansonas pranešė, kad G. Nausėda antradienį susitiko su E. Bajarūnu ir paprašė jo tęsti darbus.
Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis tokį sprendimą pavadino ne iki galo atsakingu. Jis dar kartą pakartojo, kad už užsienio politiką atsakingos institucijos tarsis, ar E. Bajarūnas gali toliau eiti ambasadoriaus pareigas.
Savo ruožtu premjerė Ingrida Šimonytė pareiškė, kad politikų pareiga yra užtikrinti, jog apie problemas Lietuvos ambasadoje Londone prakalbę darbuotojai nenukentėtų.
Pats E. Bajarūnas sako tapęs politinės kovos įrankiu, tačiau trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje neįvardino, tarp ko ši kova vyksta.
Autorius Augustas Stankevičius