Moters sūnūs iš policininko nori prisiteisti 100 tūkst. eurų žalos už esą patirtus dvasinius išgyvenimus, dar 11 tūkst. eurų – laidotuvių išlaidoms ir advokatui.
Į sostinės apygardos teismą jau trečią kartą keliavo byla, kurioje teisiamas policininkas, nušovęs psichozės apimtą, su kirstuku medikus vaikiusią moterį. Kaip ir praėjusius abu kartus, teisme policininką Darių Šerpytį palaikė gausus pareigūnų būrys.
„Taip buvo, yra ir bus, iki kol nagrinėjimas teisme pasibaigs“, – tikino Vilniaus apskrities policijos vadovas Renaldas Žekonis.
Teismas bylos neatvėrė liepą, nes nukentėjusieji nespėjo aptarti su advokatu, kiek sieks prisiteisti pinigų iš policijos. To nepadarė ir rugpjūtį, kai į posėdį neatvyko moters artimųjų advokatas.
„Matyčiau atsainų požiūrį į bylą, kuri reikšminga policijos bendruomenei“, – kalbėjo R. Žekonis.
Kaltina įgaliojimų viršijimu
Į teismą atvyko abu moters sūnūs, kurie siekia iš policijos prisiteisti po 50 tūkst. eurų neturtinės žalos. Taip pat – 11 tūkst. eurų turtinės žalos laidotuvių ir advokato išlaidoms. Posėdžio metu prokuroras Ronaldas Imbrasas įgarsino pareikštus kaltinimus – esą pareigūnas viršijo įgaliojimus ir piktnaudžiavo tarnyba. Be to, neišnaudojo visų turėtų galimybių veikti kitaip. Tą patį po posėdžio sakė moters artimųjų advokatas.
„Neprisistatė, elgėsi netaktiškai ir išprovokavo konfliktą“, – vardijo advokatas Dainius Dargevičius.
„Būtinoji gintis prasidėjo nuo to momento, kada jį puolė. Viskas, kas buvo iki tol, buvo kas būtų, jeigu būtų. Dabar buvo 1–3 pasakymai „Ponia, policija, atidarykit“. Tai ar 4-as pasakymas kažką lemtų – Dievas žino“, – dėstė policininko advokatas Romualdas Drakšas.
Prieš atvykstant policininkams, moteris su kirstuku gainiojo į pagalbą atvykusius greitosios medikus, išdaužė greitosios automobilio langą ir galimai kėsinosi į jų gyvybę. Tačiau kaltinamajame akte prokuroras tam reikšmės nesuteikia.
„Kaltinamajam akte apie medikų užpuolimą nėra kalbama, kaltinamas yra pareigūnas“, – pabrėžė advokatas R. Drakšas.
Pareigūną ginantis advokatas kaltinimus, kad policininkas su siautėjusia moterimi neužmezgė kontakto, vadina spekuliacijomis.
„Žmogui, pas kurį agresyvi psichozė, kas nors pasakys, kad tai turi įtakos? Kuris gainioja visus iš eilės ir buvo pašalintas iš darbo. Tai ar pasakė tą „ponia“, ar ne“, – kalbėjo R. Drakšas.
Aiškina, kad policininkas gynė save ir kolegas
Advokatas tikino, kad svarbiausias argumentas šioje situacijoje – policininkui tuo metu grėsęs pavojus. Kai moteris atstačiusi peilį artėjo tai prie jo, tai prie jo kolegų.
„Tu išsitraukei ginklą ir esi pasiruošęs visiems atvejams. Matai, kad bėgioja paskui kolegas, vieną, kaip girdėjome, padūrė, įdūrė į koją, bet jis tiesiog laikė tą ginklą“, – dėstė advokatas.
O ir suma, kurią sūnūs nori prisiteisti – po 50 tūkst. eurų kiekvienam – anot advokato, yra gerokai didesnė, nei panašiais atvejais žmonės reikalauja.
„Tai vienas jų ir pasakė – čia aš tą sumą... nežinau, čia advokatas nustatė kartu su broliu apsitarę, čia tas, kur narkotikus vartoja“, – pridėjo R. Drakšas.
Apklausiami sūnūs teisme vardijo priežastis, kodėl reikalauja po 50 tūkst. eurų. Vienas sakė, kad po motinos mirties lankosi pas psichologus, tad dalies pinigų reikia būtent tam.
Kitas sūnus per teismo posėdį atviravo, kad dėl išgyvenimų po motinos mirties jis tapo narkomanu ir turėjo gydytis reabilitacijoje. Tačiau paklaustas, ar vartojo narkotikus ir anksčiau – prisipažino, kad tą darė.
„Būtent tas įvykis paskatino sugrįžt prie senų įpročių. Mūsų yra tokia pozicija, nukentėję patyrė dvasinius išgyvenimus, vienas iš nukentėjusiųjų kreipėsi kraštutinių priemonių“, – dėstė artimųjų advokatas D. Dargevičius.
Apklausos metu vienas iš moters vaikų taip pat pasakojo, kad iš mamos buvo atimtos motinystės teisės, jie su broliu augo globos namuose, o tėvai girtuokliaudavo. Kitas teismo posėdis planuojamas lapkritį.
Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše.