Uždaruose posėdžiuose bylą nagrinėjęs Klaipėdos apygardos teismas gegužės 9 dieną patvirtino ieškovės Audronės Karpavičienės ir atsakovų H. Karpavičiaus ir Aistės Karpavičienės gegužės 7 dieną pasirašytą taikos sutartį, BNS patvirtino teismas.
Pasak teismo, teisėjas kartu nutraukė bylą dėl turto pripažinimo bendrąja Audronės Karpavičienės ir R. Karpavičiaus daline nuosavybe ir turto dalių nustatymo, taip pat panaikino anksčiau taikytas laikinąsias apsaugos priemones, kuriomis buvo areštuotos akcijos, nekilnojamasis turtas bei nustatyti apribojimai įmonėms priimti sprendimus, susijusius su jų turtu.
Daugiau informacijos apie taikos sutartį bei bylą teismas neskelbia.
BNS anksčiau rašė, kad nuo 2018 metų gruodžio areštuotas R. Karpavičiaus turtas – Klaipėdos bendrovės „Karpis“ ir jos antrinių įmonių MPK, Lukšių pieninė, Vilniaus „Ferogama“ bei Ispanijoje veikusios „Rarkarpis“ akcijos.
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) 2022 metų spalį galutinai paskelbė, kad šio turto areštas teisėtas ir toliau galioja. Jis paliko nepakeistą tų metų liepą priimtą Apeliacinio teismo sprendimą.
Pastarasis teismas konstatavo, jog panaikinus apribojimus galėtų kilti grėsmė užtikrinti pirmosios R. Karpavičiaus žmonos Audronės ieškinį – ji siekia pusės R. Karpavičiaus turėto nekilnojamojo turto ir įmonių akcijų.
„Byloje pritaikytomis laikinosiomis apsaugos priemonėmis apribota tik apeliantų (įmonių – BNS) teisė perleisti, įkeisti ar dovanoti jų ilgalaikį ir finansinį turtą (akcijas) taip pat reorganizuoti ar likviduoti įmones, investuoti jų turtą į kitas įmones. Šių teisių ribojimas nesusijęs su kasdieniu įmonių ūkinės veiklos vykdymu“, – rašoma Apeliacinio teismo 2022 metų liepos 14 dienos nutartyje, kurią tuomet citavo BNS.
Be to, Apeliacinis teismas 2023 metų spalį paskelbė, kad Klaipėdos apygardos teismas turės iš naujo nagrinėti, ar įmonės „Rarkarpis“ 0,5 mln. eurų vertės akcijos priklauso jo pirmajai žmonai Audronei Karpavičienei.
Skųsdama šį sprendimą A. Karpavičienė teismui teigė, kad ją ir jos buvusį vyrą R. Karpavičių siejo ne tik santuokos, bet ir verslo santykiai.
BNS skelbė, kad Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) kovo 7 dieną padėjo tašką R. Karpavičiaus sūnaus Roko Karpio ginče dėl tėvo testamento – po LAT sprendimo R. Karpis galutinai nebegali pretenduoti į milijoninį R. Karpavičiaus turtą.
R. Karpio iniciatyva „Karpio“ vadove paskirta Asta Daminaitė vasarį atsistatydino, teismuose nutraukti ginčai dėl MPK ir „Karpio“ valdymo.
BNS anksčiau rašė, kad galutinai užbaigus R. Karpavičiaus testamento bylą, tikėtina, bus atnaujintas 1988 metais su vyru išsiskyrusios Audronės Karpavičienės ieškinio, kuriuo ji pretendavo į pusę buvusio vyro turto, įskaitant „Karpio” ir jo valdomų įmonių akcijas, nagrinėjimas.
Galutinai baigus teisminius ginčus dėl R. Karpavičiaus testamento, turto dalybų bei įmonių valdymo gegužės 8-ąją paskelbta, kad vienos didžiausių Lietuvoje pieno perdirbimo grupių „Vilvi Group“ valdoma Vilkyškių pieninė perka bendrovę „Marijampolės pieno konservai“.
Vilkyškių pieninė ir „Karpis“ pasirašė sutartį dėl 90–100 proc. jos akcijų pirkimo-pardavimo, o galutinis akcijų skaičius priklausys nuo sutarties sąlygų įgyvendinimo. Sandoris bus baigtas gavus Konkurencijos tarybos leidimą ir jei bus įvykdytos visos kitos išankstinės sutarties sąlygos.
BNS kovą skelbė, kad Vilkyškių pieninė vasarį už neįvardijamą sumą įsigijo reikalavimo teisę į MPK ir jos valdomos Lukšių pieninės nepadengtus įsipareigojimus pagrindiniam kreditoriui bankui „Artea“ (buvusiam Šiaulių bankui).
R. Karpavičius per bendrovę „Karpis“ valdė „Marijampolės pieno konservus“, „Rarkarpį“ Tenerifėje, Lukšių ir Širvintų pienines, „Ferogamą“, Ukrainos „Vitaut“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!